Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Głośna próba syren w rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego

  Brak opisu obrazka
  1 sierpnia (niedziela) o godzinie 17.00 zabrzmią w Przemyślu syreny!
  Data publikacji: 29-07-2021 08:30
 • Burze z gradem najwyższy 3 stopień

  Brak opisu obrazka
  Woj. podkarpackie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie 3 najwyższego stopnia o burzach z gradem. Możliwe nawalne opady deszczu od 50 do 70 mm porywy wiatru do 120 km/h
  Data publikacji: 01-08-2021 07:31
 • Drift Przemyśl 2021 - Królowie Ulicy - utrudnienia w ruchu!

  Brak opisu obrazka
  W dniu 31.07.2021r. (sobota) w godzinach od 10:00 do 16:00 nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu ulicy Paderewskiego od skrzyżowania z ulicą Kordiana do skrzyżowania z ulicą Chrzanowskiej
  Data publikacji: 29-07-2021 11:47
 • Z aplikacją mObywatel - weź mniej – załatw wszystko!

  m-obywatel
  4 329 491 – dokładnie tyle osób korzysta już z naszej aplikacji mObywatel, którą – nie bez przyczyny – nazywamy cyfrowym portfelem na dokumenty. Można ją pobrać za darmo ze sklepów Google Play lub App Store (w zależności o telefonu, z którego korzystamy). Aplikacja jest w pełni bezpieczna, przygotowuje ją zespół NASK. Jest wiele powodów, dla których warto ją mieć w swoim telefonie. Oto najważniejsze.
  Data publikacji: 29-07-2021 07:19
 • 12 milionów Polaków z profilem zaufanym

  Ma go już dokładnie 12 017 854 Polaków, z czego tylko od początku tego roku PZ założyło niemal 3,2 miliona osób – mówi minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Rosnąca popularność profilu zaufanego to najlepszy wyznacznik i dowód na rosnące zainteresowanie Polaków sprawami urzędowymi, które można załatwiać przez internet. Jest ich coraz więcej. Budujemy zaufanie Polaków do e-administracji, przekonujemy ich, że warto korzystać z rozwiązań, które dostarczamy – dodaje.
  Ma go już dokładnie 12 017 854 Polaków, z czego tylko od początku tego roku PZ założyło niemal 3,2 miliona osób – mówi minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Rosnąca popularność profilu zaufanego to najlepszy wyznacznik i dowód na rosnące zainteresowanie Polaków sprawami urzędowymi, które można załatwiać przez internet. Jest ich coraz więcej. Budujemy zaufanie Polaków do e-administracji, przekonujemy ich, że warto korzystać z rozwiązań, które dostarczamy – dodaje.
  Data publikacji: 28-07-2021 07:10

Kultura

Edukacja i sport

 • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych – ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

  Brak opisu obrazka
  W dniu dzisiejszym (22 lipca 2021 r.) ogłoszone zostały listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych. Z wynikami rekrutacji można zapoznać się na listach udostępnionych w szkołach ponadpodstawowych, a także po zalogowaniu się na konto kandydata w systemie Nabór Szkoły ponadpodstawowe VULCAN.
  Data publikacji: 22-07-2021 08:49
 • Wyniki egzaminów zewnętrznych uzyskanych przez przemyskie szkoły w 2021 roku

  W tym roku do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 564 uczniów z przemyskich szkół podstawowych. Średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów uzyskane przez uczniów z terenu miasta Przemyśla przedstawiają się następująco:
  Data publikacji: 07-07-2021 13:09
 • Znamy już Rowerową Stolicę Polski 2021!

  Brak opisu obrazka
  Mamy go - mówi Prezydent Jacek Milewski. Puchar zostaje na stałe w Nowej Soli! Z ostatnim dniem czerwca zakończyła się 3. edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Trzecia i zarazem największa odsłona zmagań o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Ponad 45 tysięcy rowerzystów z 53 miast prezydenckich pokonało 7 milionów kilometrów. Przemyśl i jego rowerzyści zajęli w tej zabawie 24 miejsce, a trzeba dodać, że rywalizacja w tym roku była wyjątkowo zacięta - przemyślanie żeby osiągnąć ten wynik przejechali 58 644 km. Dziękujemy również wspierającym nasze miasto rowerzystom z Jarosławia, Kańczugi i Buszkowiczek.
  Data publikacji: 07-07-2021 12:13
 • Program "Dobry start"

  Brak opisu obrazka
  od 1 lipca 2021 r.  Zakład Ubezpieczeń Społecznych, rozpoczął obsługę rządowego programu od 1 lipca 2021 r.  Zakład Ubezpieczeń Społecznych, rozpoczyna obsługę rządowego programu „Dobry start” (tzw. 300+). Wnioski będzie można składać tylko drogą elektroniczną, przy wykorzystaniu następujących kanałów:
  Data publikacji: 02-07-2021 14:25
 • Wakacyjny Mistrz Wypracowań

  Zapraszamy wszystkich lubiących pisać do wakacyjnej zabawy słowem.
  Data publikacji: 29-06-2021 14:05

Rada miejska

Organizacje pozarządowe

Nasz Przemyśl

 • Z SIODEŁ Mości Panowie!

  Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
  aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87) W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.
  Data publikacji: 11-12-2020 15:49
 • Przemyscy powstańcy

  Brak opisu obrazka
  aut. Marcin Duma, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86) Miesiąc listopad to szczególny czas, w którym wspominamy i odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, znajomych. Spacerując alejkami przemyskich cmentarzy, uświadamiamy sobie, ile osób zasłużonych dla Przemyśla jest tutaj pochowanych. Wielu z nich swoją działalnością w różnych dziedzinach życia społecznego zapisało się na zawsze w historii naszego nadsańskiego grodu w sposób szczególny. Działali i tworzyli w różnych okresach, także tych najcięższych, kiedy naszej ojczyzny nie było na mapach, a wszelkie przejawy polskości były krwawo i surowo karane.
  Data publikacji: 13-11-2020 14:17
 • Zapomniany bohater Bitwy Warszawskiej 1920 roku

  Cmentarz Orląt Lwowskich - grób Tadeusza Jordana - Rozwadowskiego
  aut. Jarosław Dyrda, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87) 8 listopada 2011 roku w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się pokaz filmu „1920 Bitwa Warszawska”.  W seansie specjalnie zorganizowanym dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami oraz specjalnie zaproszeni goście: pan Leszek Włodek i harcmistrz Julian Kurek. Film został poprzedzony wykładem historycznym i prezentacją multimedialną o kulisach „cudu nad Wisłą” autorstwa Lucjana Faca i Jarosława Dyrdy. Głos  zabrali też zaproszeni goście, mówiąc o powiązaniach Przemyśla z toczonymi pod Warszawą bojami w 1920 roku.
  Data publikacji: 16-10-2020 15:24
 • Dowódca Orląt Lwowskich - brygadier Czesław Mączyński

  Czesław Mączyński z oficerami 1 i 2 pułku
  aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86) Chlubną, zaszczytną miał kartę w dziejach niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej. Czy w czasie wojen kozackich, kiedy nieprzejrzane tłumy czerni kozackiej i tatarskiej waliły utartymi szlaki, by zmóc go, czy w czasie wszystkich wojen tureckich i zagonów tatarskich, czy wreszcie w czasie szalejących po ziemiach polskich zawieruch i potopów szwedzkich, zawsze podnosił dumnie na blanki swoje sztandar Rzeczypospolitej, zawsze chrobry i nieugięty gotował się do jego obrony, lub walczył w długiej, bohaterskiej obronie — choć zdawało się — wszystko stracone. Wiary jego ni chęci obrony nic i nigdy zachwiać nie potrafiło. Ni masy wroga, ni okrucieństwa jego, nie liczące się z żadnemi wzglądami ludzkości, a topiące w morzu krwi —nawet bratniej —wszelki opór, ni wreszcie przedzierające się przez tłumy miejskie w popłochowym odwrocie resztki wojsk regularnych Rzeczypospolitej1.  
  Data publikacji: 02-10-2020 13:20
 • Historia zatrzymana w kadrze”. Galeria fotografii Muzeum Historii Miasta (33). Przemyskie cmentarze

  Uroczystości odsłonięcia cmentarza – mauzoleum żołnierzy niemieckich w dniu 1 listopada 1916 r. przy ul. Przemysława, fot. ze zbiorów MNZP.
  aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86) Od wielu pokoleń w pierwszy dzień  listopada- Dniu Wszystkich Świętych tysiące mieszkańców Przemyśla przychodzą na groby swoich krewnych i bliskich osób. Dla katolików nie jest to dzień smutku, lecz uroczystość wspomnienia świętych oraz przypomnienie, że każdy z nas może poprzez swoje życie dążyć do doskonałości, a więc do świętości. Jest to więc także dzień wspomnienia naszych zmarłych krewnych, przyjaciół i wszystkich tych, których czyny mogą współczesnym pomóc odnaleźć się  w  obecnym świecie. Również następnego dnia w Dniu Zadusznym wspominamy tych, którzy odeszli, lecz wciąż żyjących w naszej pamięci. W ciągu tych dwóch dni przemyskie cmentarze, na co dzień pełne ciszy, wypełniają się gwarem rozmów, modlitwy, a wieczorem rozjaśniają się „złotym” migoczącym światłem tysięcy zniczy i świec.
  Data publikacji: 10-07-2020 15:41

Inwestycje

 • Od piątku 30 lipca zmiana organizacji ruchu na remontowanej drodze Przemyśl – Medyka

  DK28 Przemyśl-Medyka. Fot. Archiwum GDDKiA Oddział w Rzeszowie
  Zmotoryzowanym przypominamy, że od dzisiaj tj. 30 lipca 2021 na okres ok. 4 miesięcy w związku z pracami na drodze Przemyśl-Medyka ruch będzie się odbywał w obu kierunkach po nowo wybudowanej jezdni prawej (kierunek Przemyśl - Medyka) na odcinku za skrzyżowaniem z drogą powiatową Hurko - Jaksmanice aż do wysokości drogi powiatowej Chałupki Medyckie - Medyka Towarowa (przy dawniej stacji Orlen).
  Data publikacji: 30-07-2021 07:21
 • Dotacja z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

  Brak opisu obrazka
  Dotacja z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu ,,Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej"
  Data publikacji: 23-07-2021 08:46
 • Zmiana organizacji ruchu DK nr 28

  Brak opisu obrazka
  Główny wykonawca rozbudowy Drogi Krajowej 28 na odcinku Przemyśl - Medyka informuje kierowców o zmianie organizacji ruchu na tym odcinku, która zostanie wprowadzona już 23 lipca br.
  Data publikacji: 19-07-2021 14:06
 • Wkrótce rusza Budżet Obywatelski Miasta Przemyśla 2022 !

  Brak opisu obrazka
  30 lipca 2021 r. rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla ! 
  Data publikacji: 06-07-2021 13:28
 • Spotkanie informacyjne dotyczące projektowanej obwodnicy Przemyśla

  mapa obwodnicy
  MPRB działając w imieniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, zaprasza zainteresowane strony na spotkanie informacyjne dotyczące projektowanej obwodnicy Przemyśla w ciągu drogi krajowej nr 28 i nr 77. Spotkanie odbędzie się w dniu 15.07.2021r. o godz. 16:00 w Sali Narad w Urzędzie Miejskim w Przemyślu, I piętro, Rynek 1, 37-700 Przemyśl.
  Data publikacji: 08-07-2021 09:47

Gospodarka

 • Zmiany dotyczące VAT w handlu elektronicznym – sprawdź Q&A

  VAT w obrocie elektronicznym
  Sprzedajesz przez internet? Prowadzisz eSklep? To informacja dla Ciebie. Od 1 lipca 2021 roku obowiązują nowe zasady opodatkowania VAT handlu elektronicznego, przewidziane w unijnym pakiecie VAT e-commerce.
  Data publikacji: 30-07-2021 07:00
 • Rusza pilotaż programu Opaska Telemedyczna

  Zainteresowane placówki POZ mogą składać wnioski do 12 sierpnia br. Pilotaż obejmie tysiąc pełnoletnich pacjentów po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, którzy z tego powodu byli hospitalizowani lub u których w wyniku przeprowadzonej diagnostyki obrazowej stwierdzono zmiany w obrazie radiologicznym świadczące o zakażeniu wirusowym.
  Zainteresowane placówki POZ mogą składać wnioski do 12 sierpnia br. Pilotaż obejmie tysiąc pełnoletnich pacjentów po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, którzy z tego powodu byli hospitalizowani lub u których w wyniku przeprowadzonej diagnostyki obrazowej stwierdzono zmiany w obrazie radiologicznym świadczące o zakażeniu wirusowym.
  Data publikacji: 28-07-2021 14:20
 • Wystawa ,,Zielone Podwórka" na przemyskim Rynku

  Brak opisu obrazka
  Wystawa ,,Zielone Podwórka" na przemyskim Rynku
  Data publikacji: 19-07-2021 12:25
 • Podkarpaccy przedsiębiorcy na start!

  Plakat z zasadami udziału w projekcie - treść powtórzona w treści komunikatu
  OGŁOSZENIE O II EDYCJI NABORU – REKRUTACJI DO PROJEKTU "PODKARPACCY PRZEDSIĘBIORCY NA START!” Uprzejmie informujemy, iż z dniem 20.07.2021 r. rozpoczyna się II edycja rekrutacji do projektu "PODKARPACCY PRZEDSIĘBIORCY NA START!" Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie, spełniające kryteria naboru, zapraszamy do składania Formularzy rekrutacyjnych wraz z wymaganymi załącznikami.
  Data publikacji: 13-07-2021 11:09
 • Awaryjne zamknięcie wody na Sanockiej

  grafika - przekreślony kran
  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji  Sp.zo.o. w Przemyślu informuje mieszkańców ulicy Sanockiej od mostku do ul. Witoszyńskiej nr 47, 47a, 47b, 55, 57, 59, 61, 65, 67, 67a, o przerwie w dostawie wody w dniu 13.07.2021r. od godz. 8.00  do czasu usunięcia awarii.
  Data publikacji: 13-07-2021 10:17
Wersja XML