Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przemyśl ma swoją ulicę w Paderborn!

W środę 12 stycznia br., w samo południe burmistrz naszego partnerskiego Paderborn Michael Dreier otworzył uliczkę z nazwą „Przemyśl-Weg”. Droga znajduje się bezpośrednio za halą Paderhalle w centrum Paderborn i w bezpośrednim sąsiedztwie nowo otwartej promenady „Belleville”. Tablicę z nazwą ulicy burmistrz odsłonił w towarzystwie Janusza Bugaja, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Paderborn-Przemyśl, jego zastępczyni Eriki Kaiser, Karla-Ernsta Neumanna – Honorowego Prezesa Towarzystwa oraz innych członków Towarzystwa.

Uroczystość otwarcia ulicy i tabliczki z nazwą: na zdjęciu Burmistrz Michael Dreier oraz Janusz Bugaj Prezes Towarzystwa Przyjaciół Paderborn-Przemyśl , jego zastępczyni Erika Kaiser oraz inni członkowie Towarzystwa. Trzymają flagę Przemyśla

Istniejące relacje oraz powstałe wskutek tego przyjacielskie kontakty są głębokie i trwałe, co jest również Waszą zasługą, drodzy członkowie Towarzystwa Przyjaciół założonego w 1994 r. To dzięki Waszym staraniom i zabiegom możemy dziś razem stać tutaj, przy zasłoniętej jeszcze tablicy z napisem Przemyśl - Weg - powiedział Burmistrz Michał Dreier.

W grudniu 2021 roku, na wniosek  Towarzystwa Przyjaciół, podjęto decyzję o nadaniu nazwy ulicy i opublikowano ją w dzienniku urzędowym. Po tym, jak Biuro Budowy Dróg i Mostów z powodzeniem wykonało wszystkie niezbędne prace, nic nie stało na przeszkodzie, aby uzyskać  pozwolenie.

Plan z zaznaczonym przebiegiem Przemyśl - Weg

Przemyśl już wiele lat temu podkreślił wieloletnią współpracę poprzez widoczny znak partnerstwa, jakim jest "Rondo Paderborn", a w lipcu 2013 r. jedna z naszych ulic nazwana została imieniem Heidi Wernerus-Neumann, Prezes i założycielki Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl. 

"W moich oczach jest to piękny symbol i widoczny znak partnerstwa na ulicach naszego miasta nad Paderem”- potwierdził na zakończenie uroczystości  burmistrz.

Uroczystość otwarcia ulicy i tabliczki z nazwą: na zdjęciu Burmistrz Michael Dreier oraz Janusz Bugaj Prezes Towarzystwa Przyjaciół Paderborn-Przemyśl , jego zastępczyni Erika Kaiser oraz inni członkowie Towarzystwa

Zdjęcia:  Joanna Becker
Źródło: Stadt Paderborn/Miasto Paderborn
Biuro Public Relations i Marketingu Miasta

 

Wersja XML