Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Finał 11. Karpackiego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży

23 października o godzinie 13:00 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbędzie się uroczystość podsumowująca 11. Karpackie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży.

23 października w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbędzie się odczytanie werdyktu komisji konkursowej, wręczenie dyplomów, nagród i wyróżnień oraz wernisaż i zwiedzanie wystawy pokonkursowej wraz z dystrybucją katalogu pokonkursowego.

Nie zabraknie wydarzeń pozakonkursowych: otwarcie wystawy grafiki doktora Tomasza Winiarskiego oraz spotkanie artysty z młodzieżą z Podkarpacia, z równoczesną transmisją on-line dla pozostałych uczestników w tym z krajów partnerskich.

Ponadto uczestnicy obejrzą wizualny, plastyczno–słowno–muzyczny, z elementami animacji spektakl Teatru Puppetterra w reżyserii Jarosława Figury. Spektakl ów opowiada o samotności, tęsknocie i rodzącej się (na obopólnych zranieniach głównych bohaterów) przyjaźni; pasji tworzenia prowadzącej do zatracenia się w egoistycznej i boskiej wyjątkowości artysty, a także o uzależnieniu od świata technicznego, które prowadzi człowieka do wirtualnej samotności.

Karpackie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży jest wynikiem zapoczątkowanego w 2001 r. międzynarodowego projektu konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pn. Karpackie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży „Wczoraj – Dziś – Jutro”.

Jest to jedyny w swoim rodzaju konkurs, który łączy młodych ludzi z Polski, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Słowacji. Klasyczne grafiki jak druk wypukły, druk wklęsły czy inne alternatywne techniki, na szeroką skalę odzwierciedlają emocjonalny i rzeczywisty świat uczestników.

Plakat wydarzenia z wykorzystaniem jednej z grafik przedstawiającej wieloryba, na niebieskim tle. Tekst: 11 KARPACKIE Biennale 
GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY
Centrum Kulturalne w Przemyślu
ZAPRASZA
Urszula Zoczek (18) Instr. Sylwia Szczebara, Jarosław
Wystawa pokonkursowa 
23.10 - 15.11
FINAŁ 23.10 GODZ. 13:00
OTWARCIE WYSTAWY POKONKURSOWEJ
OTWARCIE WYSTAWY GRAFIK DR TOMASZA WINIARSKIEGO
• PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE TYJA, JAREK FIGURA
TEATR PUPPETTERRA Z ŁODZI
Patronat
Organizator
Patronat medialny
ZYCIE
Ministerstwo Kultury Sportu.
WWMOTOPOKARIM
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwo Narodowego
Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
TVP 3 RZESZÓW

Wersja XML