Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Warto mieć marzenia

Od mniej więcej roku młodzież ucząca się w Szkole Podstawowej Nr 14 im. Zjednoczonej Europy cieszy się z nowej hali sportowej, która powstała dzięki staraniom i zabiegom wielu osób. Niestety trudny czas pandemii nie pozwolił radością z uruchomienia tego obiektu pochwalić się społeczności szkolnej, czas na to przyszedł dopiero teraz – 15 października 2021 r.

Wszyscy zgromadzeni na uroczystości podkreślali, że nowa, imponująca i nowoczesna hala sportowa zrodziła się z marzeń, które mieli kolejni dyrektorzy SP 14, jej nauczyciele i uczniowie. Pierwsze starania rozpoczęły się jeszcze w latach 90-tych XX wieku, a ostatecznie zakończyły się rozpoczęciem jej budowy w 2018 roku, po przyznaniu na projekt  dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Szkolnej. Całkowita kwota dofinansowania w latach 2018-2020 wyniosła 2 164 000 złotych resztę finansowania do całkowitej wartości zadania 6 646 251,18 zł,  zapewniła Gmina Miejska Przemyśl.

widok wnętrza hali sportowej przy SP 14 podczas uroczystości

W piątkowe południe 15 października w nowej hali zgromadziło się wielu gości, a wśród nich wiele osób, które przyczyniły się do powstania inwestycji. Gratulując nowego obiektu sportowego, głos zabierali m.in.: Posłanka na Sejm RP Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Anna Schmidt, Poseł na Sejm Marek Rząsa, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, były Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Robert Bal.

Goście uroczystości

- Pani Dyrektor wspominała o sztafecie dyrektorów, którzy starali się o budowę tej hali. W sztafecie jest tak, że jedni zaczynają, inni kończą. Podobnie było chyba we władzach miasta. Pan Prezydent Choma rozpoczynał tę sztafetę, bo to jego starania doprowadziły do rozpoczęcia tej inwestycji – a ja miałem tę przyjemność, że ją zakończyłem. To pokazuje jak wiele osób na drodze do sukcesu jest potrzebnych, jak wiele wspólnej wizji jest potrzebne, aby tego rodzaju inwestycje, cieszące młodzież i nauczycieli, mogły powstawać.

Życzę Pani Dyrektor, wszystkim nauczycielom, żeby ta hala była świadkiem ogromnych emocji sportowych. Szkoła ma już wiele sukcesów sportowych na swoim koncie, a ja życzę, aby dzięki tej hali było ich jeszcze więcej  – powiedział składając gratulacje Dyrektor SP 14 Małgorzacie Kozaczenko i byłemu Dyrektorowi Piotrowi Kroczkowi Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

Wystąpienie Prezydenta Wojciecha Bakuna

Nowa hala wraz z częścią socjalną ma 1867 m2, ma wysokość 14 metrów. Do jej budowy wykorzystano 62, 25 m3 drewna klejonego, 92 tony stali zbrojeniowej, 1150 m3 betonu i miliony śrub. Pierwsza lekcja wychowania fizycznego odbyła się w niej 20 października 2020 roku.

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Wersja XML