Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

MPEC inwestuje!

Oprócz realizowanej od ubiegłego roku przez PGNiG Termika budowy gazowego układu kogeneracyjnego w Przemyślu, czyli nowej elektrociepłowni zasilanej gazem, w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej trwają inne inwestycje. Plan inwestycyjny spółki na ten rok to 7, 8 mln złotych. 

Brak opisu obrazka
Największą, aktualnie realizowaną tegoroczną inwestycją MPEC, w zakresie rozbudowy systemu przesyłowo-dystrybucyjnego ciepła, jest planowana i przygotowywana od kilku lat budowa sieci ciepłowniczej w kadłubie mostu Brama Przemyska, która stanowić będzie drugie połączenie systemów ciepłowniczych z lewobrzeżnej i prawobrzeżnej części Przemyśla, co zarówno zwiększy bezpieczeństwo i niezawodność zasilania w ciepło nieruchomości położonych na prawym brzegu Sanu, jak również umożliwi dalszą rozbudowę systemu ciepłowniczego w tej części Miasta.

W ramach realizacji tej inwestycji, której zakończenie planowane jest na połowę lipca b.r., ułożonych zostanie niemal 1 km sieci ciepłowniczej,  z czego niemal 400 m.b. w kadłubie mostu drogowego Brama Przemyska.

Koszt realizacji wspomnianej inwestycji, wykonywanej na zlecenie MPEC przez konsorcjum firm Termores Sp.  z o.o. Sp. k. i Presystem Sp.  z o.o. Sp. k. wyniesie ok. 2,7 mln zł.

budowa sieci ciepłowniczej w pobliżu Mostu Brama Przemyska

Kolejną dużą, obecnie realizowaną inwestycją rozwojową MPEC jest rozbudowa sieci i budowa przyłączy ciepłowniczych przy ul. Tatarskiej, co pozwoli ogrzewać Ciepłem Systemowym już od najbliższego sezonu grzewczego, zarówno adaptowanego na cele mieszkalne budynku byłego internatu przy ul. Tatraskiej 4, jak i powstających w jego sąsiedztwie budynków nowoczesnego osiedla mieszkaniowego.

Wspomniana inwestycja realizowana jest na zlecenie MPEC przez firmę Heatco Sp. z o.o., zaś koszt jej realizacji wyniesie ok. 630 tys. zł.

budowa sieci ciepłowniczej przy ul. Tatarskiej

Oprócz tego rozbudowa systemu ciepłowniczego prowadzona będzie przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Leszczyńskiego oraz Żołnierzy 2 Korpusu Polskiego, co umożliwi przyłączenie do systemu ciepłowniczego budowanych przy tych ulicach wielolokalowych budynków mieszkalnych.

Łącznie w roku 2021 MPEC zaplanował wybudowanie 8 węzłów cieplnych i 1,6 km sieci ciepłowniczej.

kaloryfer

źródło informacji i zdjęć: MPEC Sp. z o.o. w Przemyślu

Wersja XML