Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności Smart City

 • Kosztowne wiadomości - jak się bronić?

  Brak opisu obrazka
  Być może nie wiecie, ale w tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Dobrych Wiadomości. Rekordowa wygrana w loterii jest Twoja? A może – daleki krewny właśnie przepisał Ci swój liczony w milionach majątek? Nie daj się nabrać. Każda podejrzana wiadomość, którą dostajesz - to może być phishing. Zaintrygowanie, krótki impuls, który podpowiada, żeby sprawdzić o co chodzi, kliknięcie w link… tyle wystarczy, żeby stać się ofiarą phishingu. Cyberprzestępcy to wiedzą – i korzystają. Jak się nie dać?
  Data publikacji: 13-09-2021 07:54
 • Samorządowcy na Campus Polska: dobre miasta są otwarte na dialog i wielokulturowość

  Brak opisu obrazka
  Dobre do życia miasta to takie, w których mieszkają ludzie otwarci na dialog, wielokulturowi, zaangażowani w działalność publiczną – mówili uczestnicy debaty "Jak miasta radzą sobie z wyzwaniami przyszłości?" na Campus Polska Przyszłości. "Mieszkańcy miast nie powinni być tylko konsumentami, ale też aktywnymi obywatelami" – powiedział burmistrz Londynu Sadiq Khan.
  Data publikacji: 06-09-2021 15:14
 • Po raz drugi o transformacji energetycznej miast – zapraszamy na seminarium FRL

  Infografika: XXII seminarium FRL
  Samorządy muszą obecnie szukać rozwiązań w obszarze odnawialnych, czystych i zielonych technologii. Dlatego zapraszamy na drugie już seminarium FRL poświęcone transformacji energetycznej miast. Związek Miast Polskich zaprasza na kolejne XXII seminarium online Forum Rozwoju Lokalnego (FRL) pt. „Transformacja energetyczna polskich miast II”, które odbędzie się 9 września br.
  Data publikacji: 06-09-2021 07:19
 • W domu, w szkole – online

  Jak chronić dziecko w sieci
  Rodzicu, chroń swoje dziecko w sieci! Internet to dziś naturalne środowisko dorastania. Jaka jest w nim Twoja rola? Co powinno Cię zaniepokoić? Jak rozpoznać, że Twoje dziecko ma problem - jest ofiarą lub sprawcą cyberprzemocy. Sprawdź!
  Data publikacji: 31-08-2021 14:03
 • Wakacyjne wspomnienia – czym lepiej się nie dzielić?

  Brak opisu obrazka
  Tegoroczne wakacje są wyczekane, jak żadne inne. Nic dziwnego, że chcemy pochwalić się zdjęciami i filmikami z pięknych miejsc – w końcu tyle czasu na to czekaliśmy! Świetne ujęcie, piękne widoki - publikujemy je w sieci, sprawdzamy, ile zbierają reakcji i komentarzy. Później o nich zapominamy, ale… Materiał zaczyna żyć swoim, internetowym życiem. Przestaje należeć tylko do nas.
  Data publikacji: 16-08-2021 07:12
 • Czy wiesz, z kim Twoje dziecko spędza wakacje?

  Infografika: informacja bezpieczny internet
  Nad morze, nad jezioro, na obóz, czy do dziadków. Rodzicu, niezależnie od tego, gdzie Twoje dziecko wyjeżdża na wakacje, jedno jest pewne – spędza je również w internecie. Pamiętaj o tym i zadbaj o jego bezpieczeństwo. Nie zagub dziecka w sieci.
  Data publikacji: 10-08-2021 06:59
 • E-usługowe podsumowanie lipca

  Brak opisu obrazka
  Za nami trzeci najlepszy miesiąc w 10-letniej historii profilu zaufanego. W lipcu założyło go prawie 600 tysięcy osób! Sprawdziliśmy też, z których naszych e-usług Polacy korzystali ostatnio najczęściej.
  Data publikacji: 06-08-2021 07:36
 • Miliardy na inwestycje. Kolej pojedzie na zielonym prądzie

  pociąg elektryczny nocą
  Rośnie liczba regionalnych przewoźników kolejowych, którzy będą wykorzystywać energię elektryczną wytwarzaną w elektrowniach wiatrowych lub solarnych.
  Data publikacji: 05-08-2021 14:11
 • mObywatel – najważniejsze dokumenty zawsze pod ręką

  Brak opisu obrazka
  Ponad 3 miliony Polaków pobrało już Unijny Certyfikat COVID w naszej aplikacji mObywatel. To niejedyny przydatny dokument, który można w niej znaleźć. 3 024 698 osób - czyli dokładnie 65% wszystkich użytkowników mObywatela - pobrało w naszej aplikacji Unijny Certyfikat COVID (UCC). To dokument, który m.in. ułatwia podróżowanie po Unii Europejskiej.
  Data publikacji: 05-08-2021 07:23
 • Z aplikacją mObywatel - weź mniej – załatw wszystko!

  m-obywatel
  4 329 491 – dokładnie tyle osób korzysta już z naszej aplikacji mObywatel, którą – nie bez przyczyny – nazywamy cyfrowym portfelem na dokumenty. Można ją pobrać za darmo ze sklepów Google Play lub App Store (w zależności o telefonu, z którego korzystamy). Aplikacja jest w pełni bezpieczna, przygotowuje ją zespół NASK. Jest wiele powodów, dla których warto ją mieć w swoim telefonie. Oto najważniejsze.
  Data publikacji: 29-07-2021 07:19
Wersja XML