Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności Smart City

 • Podkowa Leśna zaprasza do konkursu na ekomural

  Plakat promujący konkurs, grafika ze ścianą i osobą na drabinie z pędzlem
Tekst: I KONKURS
PLASTYCZNY Z NAGRODAMI!
DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, DOROSŁYCH I PROFESJONALISTÓW
eko mural
NAGRODA GŁÓWNA:
REALIZACJA PPROJEKTU JAKO EKO MURAL
OCZYSZCZAJĄCY POWIETRZE W MIEŚCIE
PODKOWA LEŚNA!
TERMIN
NADSYŁANIA PRAC:
14.10-31.12.2021
DO WYGRANIA
SUPER NAGRODY!
TABLETY GRAFICZNE ORAZ VOUCHERY!
SZCZEGÓŁY KONKURSU ORAZ REGULAMIN NA STRONIE URZĘDU MIASTA PODKOWA LEŚNA
ORAZ NA OFICJALNEJ GRUPIE NA FACEBOOKU: @eko-Podkowa
MIASTO OGROD
PODKOWA LESNA
  Podkowa Leśna jest jednym z miast, które obok Przemyśla w projekcie Human Smart Cities. I to właśnie młodzież i osoby dorosłe z miast zaangażowanych w jego realizację to położone w województwie mazowieckim miasto zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie eko-muralu. Zwycięskie pomysły zostaną wykonane na budynkach Szkoły Podstawowej w Podkowie Leśnej przez Urząd Gminy Podkowa Leśna farbami pochłaniającymi dwutlenek węgla.
  Data publikacji: 22-10-2021 09:32
 • Testujemy nowy autobus elektryczny

  Brak opisu obrazka
  Dzisiaj (21 października) trafił do nas nowy autobus elektryczny firmy Solaris, oczywiście na razie Miejski Zakład Komunikacji będzie go testować na przemyskich ulicach, nie jest jednak wykluczone, że w przypadku uzyskania dofinansowania w jednym z programów wspierających elektromobilność, takie autobusy zagoszczą na stałe w Przemyślu.
  Data publikacji: 21-10-2021 15:20
 • ,,Inkubator PrzeMyśl - Uskrzydla"

  Brak opisu obrazka
  Konferencja  pn. ,,Inkubator PrzeMyśl - Uskrzydla" z udziałem Prezydentów Rzeszowa i Przemyśla
  Data publikacji: 15-10-2021 13:19
 • Prezydent Przemyśla uczestniczy w XIII Smart City Forum

  Brak opisu obrazka
  W dniu 13 października br. w Warszawie rozpoczęła się XIII edycja Smart City Forum. Wojciech Bakun Prezydent Przemyśla, uczestniczył w debacie pt. „Miasto człowieka – Human Smart City” prowadzonej przez dr-a Sebastiana Grabowskiego prowadzącego „Blog Miasto Miasto”. Podczas dyskusji uczestnicy mieli okazję powiedzieć o tym jak rozumieją ideę Human Smart City, czym ona jest dla nich jako włodarzy miast.
  Data publikacji: 13-10-2021 11:52
 • PAN: miasta muszą działać na rzecz ograniczenia kryzysu klimatycznego

  ulewny dzień w mieście, uciekający pod parasolem mężczyzna, w tle samochód i budynek
  Miasta muszą podejmować zintegrowane działania na rzecz powstrzymania kryzysu klimatycznego. Źle zaprojektowane miasta przyczyniają się do zmian klimatu i są szczególnie wrażliwe na ich skutki – ostrzegli członkowie zespołu doradczego ds. kryzysu klimatycznego przy prezesie PAN.
  Data publikacji: 13-10-2021 13:38
 • Polskie miasta coraz bardziej zielone

  Brak opisu obrazka
  Cztery polskie metropolie: Warszawa, Rzeszów, Gdańsk i Kraków awansowały do finałowej szesnastki w konkursie „Zielona Stolica Europy 2023”. Choć ostatecznym zwycięzcą okazał się Tallin, to żaden inny kraj w UE nie mógł pochwalić się w tym roku równie liczną reprezentacją
  Data publikacji: 11-10-2021 14:14
 • Podsumowanie wizyty studyjnej w Kielcach

  Brak opisu obrazka
  Miasto Kielce było miastem przyjmującym samorządowców z Przemyśla w ramach realizowanego projektu: „Safe City – Bezpieczne Miasto Przemyśl, jako element koncepcji Smart City”. Wizyta studyjna odbyła się w dniach 29 września 1 października br. Celem wyjazdu studyjnego było podniesienie wiedzy i kompetencji pracowników samorządu miasta Przemyśla w związku z realizacją ww. projektu w zakresie stosowania nowoczesnych technologii podnoszących poziom jakości życia mieszkańców. Spotkania studyjne zostały przygotowane i zrealizowane we współpracy z Biurem ds. Inteligentnego Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem – Smart City miasta Kielce.
  Data publikacji: 06-10-2021 09:10
 • Miliard złotych na cyfryzację JST w ramach nowego programu „Cyfrowa Gmina”

  Brak opisu obrazka
  Od 100 tys. do 2 milionów złotych na wsparcie inwestycji informatycznych mogą dostać samorządy w ramach nowego programu rządowego Cyfrowa Gmina. Warunkiem udziału jest poddanie się bezpłatnemu audytowi z zakresu cyberbezpieczeństwa. Pierwszy nabór wniosków ruszy 18 października – poinformował w poniedziałek  (27 września) sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński.
  Data publikacji: 28-09-2021 14:44
 • Kosztowne wiadomości - jak się bronić?

  Brak opisu obrazka
  Być może nie wiecie, ale w tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Dobrych Wiadomości. Rekordowa wygrana w loterii jest Twoja? A może – daleki krewny właśnie przepisał Ci swój liczony w milionach majątek? Nie daj się nabrać. Każda podejrzana wiadomość, którą dostajesz - to może być phishing. Zaintrygowanie, krótki impuls, który podpowiada, żeby sprawdzić o co chodzi, kliknięcie w link… tyle wystarczy, żeby stać się ofiarą phishingu. Cyberprzestępcy to wiedzą – i korzystają. Jak się nie dać?
  Data publikacji: 13-09-2021 07:54
 • Samorządowcy na Campus Polska: dobre miasta są otwarte na dialog i wielokulturowość

  Brak opisu obrazka
  Dobre do życia miasta to takie, w których mieszkają ludzie otwarci na dialog, wielokulturowi, zaangażowani w działalność publiczną – mówili uczestnicy debaty "Jak miasta radzą sobie z wyzwaniami przyszłości?" na Campus Polska Przyszłości. "Mieszkańcy miast nie powinni być tylko konsumentami, ale też aktywnymi obywatelami" – powiedział burmistrz Londynu Sadiq Khan.
  Data publikacji: 06-09-2021 15:14
Wersja XML