Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kultura

 • Cezary Łutowicz w Małej Galerii Fotografii

  Zaproszenie na otwarcie wystawy - tekst powtórzony w komunikacie na stronie, fragment zdjęcia Cezarego Łutowicza
  Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej Jan Jarosz oraz Kurator Galerii Jacek Szwic zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Cezary Łutowicz "Fotografia Powidoki" - 9 grudnia, godzina 18.00, Mała Galeria Fotografii, Rynek 9 w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. 
  Data publikacji: 05-12-2022 13:18
 • Magda Andres w koncercie „Tribute to Amy Winehouse”

  Magda Andres
  W sobotni wieczór 3 grudnia 2022 roku Zamek Kazimierzowski w Przemyślu rozbrzmiewał utworami Amy Winehouse, brytyjskiej piosenkarki, autorki tekstów, wykonującej muzykę z pogranicza soulu, jazzu i R&B. Okazją do tego był wyjątkowy projekt „Tribute to Amy Winehouse” finalistki programu telewizyjnego „Mam Talent” – Magdy Andres.
  Data publikacji: 08-12-2022 12:32
 • „Koncert łączący pokolenia” – w wykonaniu zespołu PERCIVAL

  Cały czteroosobowy zespół na scenie z instrumentami, sceniczne światła
  5 grudnia br. w programie pod hasłem  „Koncert łączący pokolenia”, w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego wystąpił zespół PERCIVAL. Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, które powstało w partnerstwie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum GovTech w Kancelarii Premiera. Organizatorzy „Koncertu Łączącego Pokolenia” podkreślają, jak ważne jest wspieranie kreatywnej kultury, promowanie polskich artystów, filmów, muzyki, co czynią od początku swojej działalności. W wydarzeniu udział wzięli: Justyna Orłowska pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej oraz Mikołaj Turowski, dyr. Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.
  Data publikacji: 08-12-2022 12:01
 • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej po raz 26.!

  Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej_wstęp.jpeg
  Po długiej przerwie spowodowanej pandemią do Przemyśla powraca Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej, który odbędzie się w dniach 7-10 grudnia br. na scenie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.
  Data publikacji: 06-12-2022 09:12
 • Archiwum Wolności

  Archiwa Wolności_wstęp.jpeg
  Przemyskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do odwiedzenia portalu internetowego ,,Archiwum Wolności".    
  Data publikacji: 01-12-2022 11:26
 • Koncert przedsylwestrowy, Anna Wyszkoni - 25 lat na scenie

  AW25_A2_pckin_zamek_plakat2 kopia.jpeg
  30 grudnia 2022 r. godz. 19.00 - Koncert przedsylwestrowy, Anna Wyszkoni - 25 lat na scenie Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego Bilety w cenie 120 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND”, ul. Serbańska 13 oraz online na KupBilecik.pl 
  Data publikacji: 25-11-2022 15:17
 • Przemyskie Spotkania z Literaturą Grozy w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

  Publiczność Przemyskich Spotkań z Literaturą Grozy
  19 listopada 2022 r. dyrektor Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego dr Maciej Waltoś otworzył Przemyskie Spotkania z Literaturą Grozy, zorganizowane w tym roku po raz pierwszy, przedstawił agendę wydarzenia, przywitał zaproszonych gości oraz publiczność. W mieście, w którym tworzył i pracował Stefan Grabiński, jeden z ważniejszych przedstawicieli gatunku, liczne grono wielbicieli mogło zarówno wysłuchać prelekcji dotyczących historii polskiego horroru, jego związków z innymi rodzajami działań artystycznych, jak i uczestniczyć w spotkaniach z autorami tworzącymi powieści mieszczące się w spektrum literatury grozy.
  Data publikacji: 25-11-2022 14:41
 • „100 MINUT DLA URODY” spektakl muzyczny z poezją Wisławy Szymborskiej - [relacja]

  Izabella Bukowska - Chądzyńska, Katarzyna Dąbrowska, Joanna Trzepiecińska i reżyserka Magdalena Smalara
  Doskonałe przedstawienie, pełne radości, humoru i wdzięku, a cudowna poezja Wisławy Szymborskiej przedstawiona została w sposób dość nieoczekiwany, ale wyśmienity. Na scenie Zamku Kazimierzowskiego zobaczyliśmy 19 listopada 2022 r. - „100 MINUT DLA URODY” spektakl muzyczny z poezją Wisławy Szymborskiej.
  Data publikacji: 21-11-2022 13:48
 • Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz w koncercie „NASZA MIŁOŚĆ” - [relacja]

  Koncert Doroty Miśkiewicz i Henryka Miśkiewicza na scenie przemyskiego Zamku
  Dorota Miśkiewicz na scenie Zamku Kazimierzowskiego koncertowała już po raz czwarty. Pierwszy raz 30 marca 2009 roku, drugi raz 25 stycznia 2015 roku, trzeci występ odbył się 23 listopada 2017 roku, ten czwarty i ostatni jak na razie 18 listopada 2022 roku. Występowała dwa razy z zespołami, raz z Grzegorzem Turnauem, a teraz z ojcem Henrykiem (nie trzeba chyba przedstawiać), bratem Michałem (perkusja), a także z Piotrem Orzechowskim „Pianohooligan” (fortepian) oraz Sławomirem Kurkiewiczem (kontrabas).    
  Data publikacji: 21-11-2022 11:32
 • Otwarcie wystawy z okazji 50-lecia kierunków artystycznych na UMCS w Lublinie

  nieostre, rozmyte zdjęcie krajobrazu, w kolorach czerwieni z napisem RE//AKCJE:GRANICA
wystawa//wydarzenie
  Otwarcie wystawy RE//AKCJE:GRANICA, połączone z programem na żywo, odbędzie się 2 grudnia (godz. 17.00) 2022 roku. Wydarzenie ma charakter realizacyjny, powstaną instalacje artystyczne, obiekty i dedykowane filmy wideo. Towarzyszące prezentacji: performance, projekcje, koncerty, wystąpienia i realizacje efemeryczne programowo wypełnią przestrzeń Zamku Kazimierzowskiego.
  Data publikacji: 29-11-2022 11:24
Wersja XML