Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kultura

 • „Kryształowa Królowa Śniegu” - muzyczna bajka na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena [relacja]

  Scena ze spektaklu "Kryształowa Królowa Śniegu" w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego
  Zimowa opowieść o Królowej Śniegu rozgrzewa serca milionów dzieci na całym świecie już od 1845 roku. Napisana została przez genialnego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Fabuła opowieści jest tak dobrze znana, że zamiast krótkiego streszczenia najlepiej opisać reakcję oglądających w przemyskim Zamku (23 stycznia br.) spektakl dzieci.
  Data publikacji: 26-01-2022 13:31
 • „Nie ma. Osiecka/Satanowski” - recital Justyny Szafran

  Brak opisu obrazka
  Recital „Nie ma. Osiecka/Satanowski” z piosenkami Agnieszki Osieckiej i muzyką Jerzego Satanowskiego w wykonaniu Justyny Szafran, swoją premierę miał w 2019 roku na festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Poznaniu. Jest to nieoczywista i bezpretensjonalna podróż w przeszłość, dojrzałe spotkanie artystki z twórczością Agnieszki Osieckiej.
  Data publikacji: 24-01-2022 09:13
 • "Szef roku" w Kinie Konesera

  Grafika promująca film - kadr z filmu z głównym bohaterem z logo wydarzenia "Kino Konesera" Spotkania w doborowym towarzystwie
"Szef roku"
Helios
  W przemyskim "Heliosie" możemy zobaczyć nie tylko oczekiwane przez widzów blockbustery, ale także bardziej wyselekcjonowane filmy. Jednym z nich będzie najbliższa (poniedziałek, 31 stycznia o godz. 18:00) pozycja w tym cyklu - "Szef roku" z Javierem Bardem.
  Data publikacji: 26-01-2022 08:32
 • Koncert Noworoczny - Tre Voci "Wśród gwiazd" [relacja]

  Tre Voci z zespołem na scenie
  Pierwszy w nowym, artystycznym roku koncert (14 stycznia) w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zrealizowany został z dużym rozmachem i poczuciem smaku. W programie – jak przystało na początek karnawału – znalazły się największe przeboje muzyki filmowej, musicalowej i pop operowej. Znakomite wykonanie tych utworów zapewnili wspaniali artyści: Woytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj, czyli TRE VOCI - Tenorzy Nowej Generacji. Od 2015 roku z powodzeniem wprowadzają pop-operę (classical crossover) na polską scenę muzyczną.
  Data publikacji: 17-01-2022 14:15
 • W karnawałowym nastroju” – Koncert Muzyki Fortepianowej

  zapowiedź koncertu - plakat z fortepianowymi klawiszami
  3 lutego 2022 r. godz. 18.00 – „W karnawałowym nastroju” – Koncert Muzyki Fortepianowej – słowo i muzyka Andrzej Tatarski  Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego Wstęp wolny
  Data publikacji: 25-01-2022 10:46
 • Nowa wystawa historyczna w Muzeum - Węgry a „Cud nad Wisłą”

  Czarno-białe zdjęcie grupy żołnierzy z karabinem maszynowym
  Już od 5 lutego (otwarcie o godz. 10.00) 2022 roku w budynku głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej zwiedzać będzie można nową wystawę historyczną pod tytułem Węgry a „Cud nad Wisłą” – węgierska pomoc w wojnie polsko-bolszewickiej.
  Data publikacji: 17-01-2022 14:23
 • „PRÓCZ CIEBIE NIC” - GALA SYLWESTROWA na Zamku Kazimierzowskim

  Krzysztof Kiljański z muzycznym towarzyszeniem kompozytora Witolda Cisło.
  Artystyczne wydarzenie kończące rok 2021 w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Sylwestra świętują ludzie na każdym kontynencie, wystrzeliwując o północy w niebo fajerwerki żegnają stary rok i witają nowy. Na Zamku Kazimierzowskim było tak samo czyli światowo, na dodatek z artystycznymi elementami. Różnica polegała tylko na tym, że zamiast fajerwerków były zimne ognie. Odpowiadając na oczekiwania przemyskich melomanów, którzy w tę noc zamiast tańczyć woleliby obcować ze sztuką w bardziej tradycyjny sposób, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przygotowało właśnie tę ofertę.  
  Data publikacji: 03-01-2022 14:18
 • Kolejny „mocny akord’ na początek artystycznego roku w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK .

  Sceny z baletu "Dziadek do orzechów"
  9 stycznia 2022 r. - DZIADEK DO ORZECHÓW - balet do muzyki Piotra Czajkowskiego.  Spektakl taneczno–baletowy z elementami magii i interakcji z publicznością, w którym wystąpiła grupa taneczna oraz znakomici soliści. Przepiękna muzyka Piotra Czajkowskiego, barwne stroje, romantyczny balet, bogata scenografia i elementy akrobatyki dopełniły całości. DZIADEK DO ORZECHÓW w wykonaniu artystów baletu czołowych teatrów w Polsce był prawdziwym, dużym wydarzeniem. 
  Data publikacji: 17-01-2022 12:11
 • „Zapraszamy do NIE-BA” – koncert Roberta Lubery z zespołem, gościnnie wystąpił Wojtek Cugowski

  Zespół NIE-BO na scenie Zamku Kazimierzowskiego
  Tuż przed Sylwestrową Galą, 30 grudnia, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaoferowało mieszkańcom naszego miasta – tak na dobre, mocne zakończenie roku – koncert rockowo-bluesowy w wykonaniu dobrze znanego w Przemyślu Roberta Lubery z zespołem. Gościnnie w tym wydarzeniu udział wziął Wojtek Cugowski, który wprowadził do tego koncertu te najmocniejsze, ale bardzo pozytywnie odebrane przez widownię akcenty.  
  Data publikacji: 03-01-2022 13:45
 • Recital Justyny Szafran - „Nie ma. Osiecka/Satanowski

  Plakat wydarzenia,, utrzymany w ciemnych barwach, ze zdjęciem Justyny Szafran.
  21 stycznia 2022 r. godz. 18.00 – „Nie ma. Osiecka/Satanowski” – recital Justyny Szafran. Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego Bilety w cenie 35 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND”, ul. Serbańska 13, online na  kupbilecikl.pl oraz na godzinę przed recitalem na Zamku Kazimierzowskim.
  Data publikacji: 17-01-2022 12:56
Wersja XML