Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Zaproszenie na akcję sadzenia drzew.

  Brak opisu obrazka
  Zaproszenie na akcję sadzenia drzew.
  Data publikacji: 07-05-2021 10:37
 • Nowy Kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach

  Przemysław Grządziel i jeden ze schroniskowych podopiecznych
  W wyniku powtórzonego konkursu na Kierownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt stanowisko to stanowisko objęła Pani Joanna Puchalska-Tracz. Tym samym dotychczasowy szef jednostki Przemysław Grządziel na własną prośbę z dniem 1 maja przestał pełnić swoje obowiązki.
  Data publikacji: 05-05-2021 14:16
 • Uwaga na oszustów przy Spisie Ludności - Pomóż seniorowi spisać się bezpiecznie

  Brak opisu obrazka
  Gminne Biuro Spisowe w Przemyślu informuje o pojawiających się informacjach dotyczacych prób oszustw wykorzystujących Spis Ludności 2021. Zwracamy się więc z prośbą do mieszkańców o szczególną ostrożność w odbieraniu telefonów, smsów i wpuszczania do mieszkań osób podających się za rachmistrzów. O szczególną ostrożność prosimy osoby strasze, które często są ofiarami oszustw.
  Data publikacji: 05-05-2021 11:43
 • PWSW wyjaśnia na czym polega pomoc Inkubatora Przedsiębiorczości

  Brak opisu obrazka
  Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska rozpoczęła pod koniec ubiegłego roku projekt pod nazwą „Orientuj się! Bo zawsze warto wiedzieć”. Regularnie na kanale YouTube uczelni publikowane są filmy poruszające aktualne problemy, a do współpracy zapraszani są nie tylko  wykładowcy szkoły, ale również instytucje kulturalne, placówki oświatowe, przedsiębiorcy i znani mieszkańcy Podkarpacia. W 13 już odcinek cyklu twórcy projektu poświęcili działalności Przemyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacji.
  Data publikacji: 04-05-2021 13:34
 • Spisz się i weź udział w loterii spisowej

  Brak opisu obrazka
  Data publikacji: 09-04-2021 08:02
 • Życzenia na Dzień Strażaka

  zdjęcie strażaków gaszących pożar z napisem 4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka
  Drodzy funkcjonariusze Straży Pożarnej, W dzień Waszego Święta życzę przede wszystkim bezpiecznej służby, którą pełnicie z takim poświęceniem i poczuciem odpowiedzialności za bezpieczeństwo mieszkańców Przemyśla oraz ich dobytku. Wasz profesjonalizm ratuje nas w wielu niebezpiecznych sytuacjach, nie tylko podczas pożarów, ale innych groźnych zdarzeń.
  Data publikacji: 04-05-2021 11:29
 • Vivat Maj, 3 Maj!

  Warta honorowa przy kamieniu upamiętniającym twórców konstytucji na Wzgórzu Zamkowym
  230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja ze względu na ograniczenia związane z epidemią nie mogliśmy obchodzić tak jak zwykle wspólnie, w dużej grupie uczestników, a przez to i uroczyście. Przy ograniczonej grupie uczestników odbyła się Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej w intencji Ojczyzny, z udziałem pocztu sztandarowego 5 bsp oraz przedstawicieli samorządu i Garnizonu Przemyskiego.
  Data publikacji: 03-05-2021 14:57
 • Jak przemyślanie świętowali 3 maja przed laty

  Pierwsi zwiedzający wystawę
  Jeżeli skierują Państwo swoje kroki podczas świątecznych spacerów w stronę przemyskiego Rynku, zachęcamy do zatrzymania się przy wyjątkowej wystawie usytuowanej przed naszym Magistratem. Składa się ona z materiałów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Przemyślu, które związane są z obchodami kolejnych rocznic uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Przemyślu. Ekspozycję będącą częścią obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odsłonili uroczyście Dyrektor Archiwum Elżbieta Laska, Prezydent Miasta Wojciech Bakun, Starosta Przemyski Jan Pączek i przedstawiciel 5 batalionu strzelców podhalańskich. Wystawa będzie dostępna do końca maja.
  Data publikacji: 01-05-2021 14:26
 • Zbliżają się majowe święta

  baner promujący uroczystości w barwach biało czerwonych z orłem w tle
  Przed nami trzy dni majowych świąt, z najważniejszym - Świętem Narodowym Trzeciego Maja, 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchodzimy również kolejną rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maja) oraz uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej (2 maja). Ze względu na panującą pandemię oraz związane z nią obostrzenia, obchody będą miały ograniczony program, a także liczbę uczestników, Zachęcamy jednak wszystkich mieszkańców, aby te dni uczcili poprzez wywieszenie na swoich domach, balkonach naszej flagi narodowej. Niech powiewająca biało - czerwona przypomina nam wszystkim, jak ważnym jest dla nas symbolem.
  Data publikacji: 26-04-2021 08:52
 • Życzenia świąteczne dla wiernych obrządku wschodniego

  Brak opisu obrazka
  Dla wiernych obrządku wschodniego - grekokatolików i prawosławnych trwa właśnie Wielki Tydzień Męki Pańskiej, poprzedzający Wielkanoc, która przypada na 2 maja. Na stołach z pewnością nie zabraknie pisanek tradycyjnych świątecznych potraw. Życzymy przemyślanom obchodzącym w najbliższych dniach Święta Wielkiej Nocy zdrowia, spokoju i radości, która towarzyszy spędzaniu tego wyjątkowego czasu w gronie rodzinnym.
  Data publikacji: 29-04-2021 08:50
Wersja XML