Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Muzeum Lalek w Pilźnie

Sz .P. Dyrektor Szkoły                                            

 
         Muzeum Lalek w Pilźnie w odpowiedzi na liczne zapytania  w sprawie zajęć programowych z wiedzy o teatrze informuje , że od kilku lat organizuje i prowadzi  zajęcia dramowe .  Uczestnicy uczą się  rozpoznawać rodzaje lalek jakimi animowane są spektakle / marionetki , kaukiełki ,pacynki , lalki do teatru cieni. 
                                                                                              
Mają możliwość  własnoręcznego ich wykonania oraz odegrania krótkich scen w/g scenariusza. W czasie zajęć z lalkami uczą się wyrażać emocje  gestem, kolorem, głosem i mimiką.
 
Uzupełnieniem jest zwiedzanie wystaw z wyeksponowanymi starymi lalkami teatralnymi i teatrzykami z  różnych krajów świata /Niemcy, Francja, Indonezja, Dania, Japonia/. 
Zajęcia prowadzą doświadczeni pedagodzy, pracownicy muzeum.
 
        W czasie trudnych warunków atmosferycznych /kiedy z żalem nie możecie do nas przyjechać/  można skorzystać z opracowanych w muzeum zestawów lalek  teatralnych do montażu własnoręcznego w/g instrukcji.  Dużym  zainteresowaniem cieszą się postacie do Jasełek oraz Legend  Polskich.
 
 
       Muzeum Lalek dysponuje również opracowanym w formie książki teatrzykiem w języku polskim i angielskim z lalkami do wycinania i płytą z nagraniem dziecięcego teatrzyku /płyta  CD gratis/.
 
Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony ; www.muzeumlalek.pl

Kontakt pod nr. tel 14/6721321 lub mail

Wersja XML