Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Refleksje po V Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych

Już po raz piąty przedstawiciele organizacji pozarządowych z całej Polski spotkali się w Warszawie na Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych. Tradycyjnie, co trzy lata, działacze społeczni wymieniają się wiedzą i doświadczeniem, prezentują swoje osiągnięcia, a nade wszystko przez kilka dni są razem.
Zasadniczą częścią V OFIP-u była Konferencja „Rzeczpospolita Obywatelska”, która odbyła się w dniach 19-20 września, na terenie Uniwersytetu Warszawskiego.

W dniach 13-20 września odbyło się także szereg wydarzeń towarzyszących, pod wspólnym szyldem: Tygodnia Obywatelskiego. Kulminacyjnym momentem Tygodnia Obywatelskiego był Piknik Organizacji Pozarządowych.

Podczas V OFIP-u nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli środowiska pozarządowego i Urzędu Miejskiego z Przemyśla w osobach: pani Zofii Bator, Prezesa Towarzystwa Miłośników Sztuki Sakralnej; pana Zbigniewa Rużyckiego, Prezesa Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka, pana Roberta Gawlika, koordynatora ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Zapraszam Państwa do zapoznania się z ich refleksjami z tego spotkania, a także gorąco polecam zdjęcia zamieszczone w Galerii.

Więcej informacji na temat konferencji i sesji tematycznych można znaleźć na stronie: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/22730,362292.html

Danuta Wiech
Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich
Urząd Miejski w Przemyślu

DOTOFIP-Zofia Bator

DOTDzień Szwejkowski w Warszawie

DOTRzeczpospolita Obywatelska

JPGPiknik organizacji pozarządowych

Wersja XML