Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Eliminacje podkarpackie do XIII Amatorskich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim "Family Cup"

Udane zawody
Bardzo udane były zawody w kolarstwie górskim, które odbyły się w sobotę, 6 września, w Przemyślu. Wprawdzie organizatorzy liczyli na większą liczbę uczestników, ale blisko 90 osób na starcie 5 rozegranych wyścigów, nie jest wynikiem złym. Dopisała także pogoda, choć gdyby było nieco chłodniej, to na pewno nikt by nie narzekał.
Starterem pierwszego wyścigu, dla najmłodszych był sam Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, zaś nagrody najlepszym, na zakończenie imprezy, nowy Naczelnik, nowego Wydziału Sportu – Zbigniew Rużycki.Jak zwykle w zawodach Family Cup, najlepsi w walce na trudnej i wymagającej trasie otrzymywali nagrody sportowe (puchary i dyplomy), natomiast wszyscy startujący wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych.
Jak na eliminacje przystało stawką w walce był także awans do zawodów finałowych, które odbędą się już w najbliższą sobotę, 13 września, w dalekim Olsztynie. Prawo startu wywalczyli zdobywcy pierwszych sześciu miejsc w każdej kategorii wiekowej oraz sześć najlepszych rodzin. Warto wiedzieć, że zawody Family Cup, choć przeznaczone dla amatorów, są często początkiem wspaniałej kariery sportowej. Do tych, którzy stawiali pierwsze kroki właśnie w zawodach Family Cup należą m.in. srebrna medalistka z Pekinu Maja Włoszczowska i reprezentant Polski Maciej Dąbrowski.
Wyniki zawodów w Przemyślu, w załączeniu.

W kategorii rodzinnej sklasyfikowano 11 rodzin. Czołowe 6 miejsc zajęli:
1. Arkadiusz i Stefan Krzesińscy (Czystogarb)
2. Daria i Bogdan Kułakowie (Czystogarb)
3. Jan i Grzegorz Potasiewiczowie (Rymanów Zdrój)
4. Michał i Bartosz Cichoccy (Przemyśl)
5. Iwonka i Stanisław Bielecka - Stachów (Przemyśl)
6. Hubert i Kazimierz Staszowski - Kłosowicz (Fysztak

Wyniki zawodów


Organizatorem zawodów był Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sponsorami nagród zaś: Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Sklep i Hurtownia „TRAMP”, Infores Sp. z o.o., Euroterm s.c., REM II oraz Hotel „Pod Białym Orłem”. Organizatorem całego cyklu zawodów „Family Cup”, jest Stowarzyszenie „Famly Cup” z Krakowa.

tekst: Ryszard Kosterkiewicz

JPGEliminacje do Family Cup

JPGEliminacje do Family Cup

JPGEliminacje do Family Cup

JPGEliminacje do Family Cup

JPGEliminacje do Family Cup

JPGEliminacje do Family Cup

Wersja XML