Projekt "Otwarte granice".
W dniach 20-21 czerwca 2008 r. w Przemyślu odbyła się konferencja: Przemyśl-Drohobycz "Opieka społeczna oraz udział młodzieży we współpracy przygranicznej."
W pierwszym dniu spotkania odbyły się warsztaty, których celem było opracowanie propozycji współpracy Przemyśla i Drohobycza na 2009 rok w wybranych dziedzinach oraz opracowanie założeń wieloletniej strategii współpracy obu miast – w sferze objętej warsztatem. Warsztaty były też okazją do lepszego poznania potencjalnych partnerów oraz ich środowiska pracy. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele organizacji i instytucji z Przemyśla i Drohobycza oraz zewnętrzni eksperci.
W drugim dniu odbyła się konferencja poświęcona roli samorządu i organizacji pozarządowych w rozwoju współpracy transgranicznej oraz tradycji wielokulturowości jako inspiracji dla polsko-ukraińskiej współpracy transgranicznej.
20 czerwca 2008 r. o godz. 20.00 na Rynku Przemyskim zaprezentowane zostały dwa eksperymenty teatralne. „Kto następny?”- zrealizowany w ramach Stypendium Twórczego przyznanego przez Prezydenta Miasta Przemyśla. W eksperymencie brał udział Teatr „Zawieszeni” PSM i Unikal Family- grupa break dance, którzy wspólnie z innymi grupami środowiska hiphopowego realizują projekt „Młodość ze sztuką”.
Kolejny eksperyment to „Schulzland” w wykonaniu Teatru „Alter” z Drohobycza.
Spektakl był swego rodzaju rozszerzeniem opcji widzenia, odbierania i rozumienia samej postawy Schulza oraz jego miasta rodzinnego, jego gniazda mitologicznego, którego nigdy nie opuścił i gdzie tragicznie zginął 19 listopada 1942 roku zastrzelony przez gestapowca Karla Güntera.
Ten swoisty happening dotykał różnorodnej problematyki, istotnej dla każdego człowieka, mimo, że eksperymenty różniły się tematyką i formą przekazu.