Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

11. Wielkie Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl

Przemyskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka i Prezydent Miasta Przemyśla zapraszają do udziału w 11. Wielkich Manewrach Szwejowskich w Twierdzy Przemyśl. 12 i 13 lipca jak zwykle na miłośników tej imprezy będzie czekać wiele atrakcji, z których najważniejszą w tym roku będzie uroczyste odsłonięcie figury – siedzącego na skrzyni z amunicją żołnierza c. k. Józefa Szwejka.

Ponadto Prezydent Miasta Przemyśla oraz Rada Miejska zapraszają na Turnieje Brydża Sportowego o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla i o Puchar Szwejka. Odbędą się one w dniach 12 i 13 lipca br. w Hotelu „MARKO-EXIM” S.C. w Przemyślu przy ul Lwowskiej. Początek brydżowych zmagań rozpocznie się w sobotę 12 lipca o godzinie 14.00. Po rozegranej I sesji od godziny 18.00 odbędzie się Festyn Szwejkowski. W niedzielę 13 lipca od godziny 10 rozpocznie się II sesja, zakończenie turnieju oraz wręczenie nagród zaplanowano na godzinę 18.30 w niedzielę.

Program Manewrów:

 

12 lipiec 2008 r. (sobota)

godz. 8.30 - plaża miejska nad Sanem (Kmiecie) – Galicyjski turniej piłki siatkowej plażowej „O Kufel J. Szwejka” /zgłoszenia na miejscu/.

godz.10.00 - Zaułek Wojaka Szwejka – meldunki Szefów Sztabów – oficjalne rozpoczęcie 11.Manewrów Szwejkowskich w Twierdzy Przemyśl.

godz.10.30 - Rynek – start V Zwiadowczego Rajdu Cyklistów – Twierdza Przemyśl.
Organizator: Wolnobieżny Regiment Cyklistów PSPDWSz – zgłoszenia, St. Jakiel, tel. 604 402 896

godz.11.00 - Zaułek Wojaka Szwejka – start rajdu pieszego „Śladami J. Szwejka po Twierdzy Przemyśl”.

godz. 13.45 - Hotel „Marko” – Międzynarodowy turniej brydża sportowego.

godz. 15.00 - Klub „Niedźwiadek” – Rynek 1. Konferencja szwejkologów i haszkolgów ph.: „Kunsztowna ornamentacja okalająca próżnię myślową” – ratyfikowanie paktu o głupocie. W konferencji udział biorą goście z Węgier, Słowacji, Ukrainy, Czech i całej Polski.

godz. 17.00 - Rynek miasta - uroczyste odsłonięcie figury – siedzącego na skrzyni z amunicją żołnierza c. k. Dobrego Wojaka Szwejka:
- zbiórka regimentów , sympatyków i przyjaciół przybyłych na Manewry i odsłonięcie figury J. Szwejka – sprawdzenie stanów osobowych.
- okolicznościowe wystąpienia – wręczenie certyfikatów sponsorom figury
- koncert kwartetu smyczkowego – muzyka z epoki c. k.
- poczta balonowa c. k. Twierdzy Przemyśl

godz. 19.00 - Biesiada szwejkowska – wręczanie awansów, certyfikatów, badania rezerwistów, manewry nocne, taniec ze Szwejkiem i inne atrakcje.

 

13 lipiec 2008 r. (niedziela)

godz. 10.00 - Kościół Karmelitów Bosych - Msza św. za dusze obrońców Twierdzy Przemyśl oraz 90. rocznicy zakończenia I wojny światowej.

godz. 11.00 - Start rajdu pieszego; szlakiem zabytków i muzeów Przemyśla, zbiórka - Rynek miasta, figura J. Szwejka. Zapisy na miejscu.

godz. 11.30 - Złożenie wieńców na przemyskich cmentarzach wojennych.

godz. 13.00 - Degustacja najsłynniejszych lodów w c. k. Monarchii – firma Fiore (tylko za zaproszeniami).

godz. 15.00 - Figura J. Szwejka – Rynek, „Sąd nad J. Szwejkiem” w wyk. kabaretu PSPDWSz, konkursy, gry i zabawy szwejkowskie.

godz. 19.00 – PCKiN Zamek – otwarcie wystawy platynowej fotografii połączonej z promocją albumu FORTRESS – TWIERDZA.

 

..”Jak tam było, tak tam było, ale jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było...”


Masz jedyną, niepowtarzalną okazję tworzyć historię. Uczestnicząc w Manewrach i odsłonięciu figury - siedzącego na skrzyni z amunicją J. Szwejka staniesz się jednym z obrońców, nigdy nie zdobytej c. k. Twierdzy Przemyśl.

JPGNULL (405,22KB)

Wersja XML