Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koncert "Alex Rossi & Lester Kidson Band”"

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" zaprasza na kolejny koncert do Klubu "Niedźwiadek". 2 kwietnia (godz. 19.00, bilety 20 zł) wystąpi w nim zespół „Alex Rossi & Lester Kidson Band”.

Bluesowo - rockowy koncert będzie jednym z niewielu występów przewidzianych podczas trasy zespołu w Polsce. Jego lider Alex Rossi (Brazylia) jest w naszym kraju po raz pierwszy.

Alex Rossi (Brazylia) - harmonijkarz, bluesman, kompozytor, najbardziej znany wirtuoz tego instrumentu w Ameryce Południowej. Ma na swoim koncie występy na wszystkich kontynentach. Jest jednym z najlepszych harmonijkarzy, podczas tras koncertowych towarzyszył największym wykonawcom bluesowym świata, wprowadził do bluesa swój własny styl.

Lester Kidson (Leszek Chróścicki) - to wokalista i gitarzysta polskiego pochodzenia od lat mieszkający w Kanadzie. Wiele czasu spędził tam na studiowanie bluesa. Śpiewa w dwóch językach i czyni to z równie znakomitym efektem. W 2000 roku przyjechał do kraju i ...tu pozostał. Po pewnym czasie założył własny zespół „Lester Kidson & Blues Lovers”, w którego skład wchodzą muzycy różnych narodowości: na perkusji gra Walerij Mirosznikow z Omska, na instrumentach klawiszowych Tomasz Butryn, na gitarze basowej Michał Przybyła.


Na polskim tourne grupy „Alex Rossi & Lester Kidson Band” sekcję towarzyszącą tworzą znani w Przemyślu muzycy: Łukasz Gorczyca – gitara basowa i Tomasz Dominik perkusja (występowali u nas 27 lutego br. z grupą KEITH THOMPSON’S STRANGEBREW & PATSY GAMBLE).

źródło: PCKiN

JPGAlex Rossi

Wersja XML