Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Projekt "Jan Paweł II - nasze wspomnienia"

Dla upamiętnienia 30. rocznicy pontyfikatu Ojca Świętego powstał Projekt "Jan Paweł II - nasze wspomnienia". Z prośbą o jego wsparcie i rozpropagowanie zwrócił się do Prezydenta Miasta Przemyśla Komitet Organizacyjny Projektu, a także ks. parałat Jan Kabziński Prezes Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie oraz Kazimierz Barczyk Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. Patronat Honorowy nad projektem objął ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Jego celem jest stworzenie "portretu własnego" polskiego społeczeństwa, ukształtowanego przez życie i dzieło Jana pawła II. Na stronie internetowej www.mojpapiez.pl gromadzone są fotografie i wspomnienia związane z polskim papieżem. Ten wirtualny album tworzony jest na oczach wszystkich i każdy może stać się jego autorem. Wystarczy wejśćna stronę, zarejestrować się i umieścić własną fotografię utrwalającą wydarzenie, miejsce osobę czy symbol, który dla danej osoby stanowi najcenniejsze wspomnienie o Janie Pawle II.

Jak piszą organizatorzy "Do udziału w tym niezwykłym projekcie zaproszeni są wszyscy - bez względu na wyznanie, poglądy polityczne, pochodzenie społeczne, wiek czy wykształcenie. Nasze zaproszenie kierujemy do Polaków w kraju i za granicą. Każdy kto nosi w sobie wspomnienie o Janie Pawle II i pragnie się nim podzielić, może być twórcą największego Albumu Internetowego upamiętniającego największego Polaka." Pierwszą fotografię do tego niezwykłego albumu przekazał wspomniany kard. Stanisław Dziwisz.

Uczestnik prezedsięwzięcia - po zarejestrowaniu na stronie www.mojpapiez.pl - może wstawić swoje zdjęcie i wspomnienie, a także głosować na najlepsze, najciekawsze, najbardziej wymowne fotografie. To z nich internauci oraz Rada Artystyczna, wyłoniona w trakcie projektu, wybiorą te zdjęcia, które złożą się na album wspomnień.

Zdjęcia będą gromadzone do 16 października 2008 roku. Tego dnia w 30. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, podczas koncertu "Wieczór wspomnień" w Krakowie zebrany materiał zostanie przekazany Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".

Wersja XML