Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spotkanie z przemyskim mistrzem szachowym

W dniu 31 stycznia br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla spotkał się z Marcinem Mucem szachistą przemyskiej Polonii, który był zwycięzcą Międzynarodowego Festiwalu Szachowego „Cracovia 2008”. W spotkaniu uczestniczył również Pan Leszek Krzywoń - opiekun i trener Marcina, który podkreślił, iż jest to jeden z największych sukcesów przemyskich szachów. Reprezentant naszego Miasta okazał się najlepszy spośród 137 osób, w tym również wielu znakomitych zawodników z: Rosji, Włoch, Litwy, Ukrainy Grecji i Francji.
Marcin Muc odniósł 6 zwycięstw i zanotował 3 remisy dzięki czemu zdobył, aż 7,5 punktu. Ten wynik przesądził o wielkim zwycięstwie młodego przemyślanina. Oprócz Osobistych gratulacji Prezydent wręczył mistrzowi nagrodę rzeczową. Obecny podczas spotkania Pan Jerzy Miśkiewicz Prezes Miejskiego Klubu Sportowego MKS „POLONIA” odznaczył Złotą Odznaką Klubową zarówno zawodnika Polonii, jak i Pana Leszka Krzywonia opiekuna i trenera.
MKS „POLONIA” Przemyśl w zakończonych mistrzostwach IV ligi podkarpackiej uzyskała awans do III ligi podkarpackiej, w czym wielki udział miał Marcin Muc zajmując
I miejsce na I szachownicy zdobywając 8,5 pkt. z 10 partii.
Podczas spotkania rozmawiano o „królewskiej” grze, którą prawdopodobnie już niedługo będzie mógł uprawiać każdy uczeń w szkole. W przyszłym roku na 100 – lecie MKS „Polonia” zaplanowano organizację międzynarodowego turnieju szachowego w Przemyślu. W spotkaniu udział wzięli również: Pani Elżbieta Tarnawska Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu oraz Zbigniew Rużycki pracownik tego wydziału.


Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGJerzy Miśkiewicz - podczas wręczania Złotej Odznaki Klubowej (90,65KB)

JPGSpotkanie z przemyskim mistrzem szachowym (76,75KB)

Wersja XML