Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Kondolencje dla Pani Katarzyny Bauer-Maj

  Brak opisu obrazka
  Wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa otuchy i wsparcia (...)
  Data publikacji: 02-03-2021 08:28
 • Przed nami Przemyski Jarmark Wielkanocny. Ruszyły zapisy dla sprzedawców!

  Brak opisu obrazka
  Święta Wielkiejnocy tym razem przypadają początkiem kwietnia. I choć z pewnością zbliżająca się  Wielkanoc znów będzie inna niż te, które pamiętamy z lat ubiegłych – po raz kolejny bowiem przyjdzie nam cieszyć się ze zmartwychwstania Pana w czasie ogólnoświatowej pandemii – to chcemy sprawić, by ten czas był mimo wszystko piękny, rodzinny i szczęśliwy.
  Data publikacji: 23-02-2021 11:16
 • Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

  Złożenie kwiatów przez delegacje przed dawną siedzibą Urzędu Bezpieczeństwa
  1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych, który został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Nazywamy ich również żołnierzami niezłomnymi - byli bohaterami różnych formacji antykomunistycznego podziemia. Wśród tych, którzy oddali swoje życie lub zdrowie za niepodległą Polskę są także związani z Przemyślem - major Władysław Koba i Alicja Wnorowska.
  Data publikacji: 01-03-2021 12:08
 • Odszedł Bogusław Pruchnik

  Brak opisu obrazka
  Ze smutkiem przyjąłem wiadomość, że odszedł od nas Bogusław Pruchnik  
  Data publikacji: 01-03-2021 11:31
 • Wznawiamy nabór wniosków i uwag do projektu uchwały powołującej Park Kulturowy w obrębie Starego Miasta Przemyśla

  zdjęcie panoramy miasta
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców dotyczące wznowienia i przedłużenia terminu składania wniosków do projektu uchwały powołującej Park Kulturowy w obrębie Starego Miasta Przemyśla informujmy, iż biorąc pod uwagę interes społeczny, z dniem 25 lutego 2021 roku wznawiamy nabór wniosków i uwag do niniejszego projektu uchwały.
  Data publikacji: 25-02-2021 12:21

Kultura

 • Dwa w jednym - II Zamkowa Noc Bluesowa i 5. urodziny zespołu SIMPLE MUSIC TEAM. Ależ się działo!

  zespół Simple Music Team w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego
  Przemyska grupa SIMPLE MUSIC TEAM od początku swojego istnienia zdobyła uznanie nie tylko miejscowych miłośników bluesa. Zagrali już kilkadziesiąt świetnie przyjętych koncertów. Ukoronowaniem dotychczasowej działalności zespołu jest płyta „Nasz prywatny blues”. Autorami muzyki i tekstów są członkowie zespołu oraz Bożena Dzwonek i Jan Miszczak. Na początku 2019 roku chluba naszego miasta zdobyła nagrodę publiczności w jubileuszowej 10. edycji radiowego plebiscytu „Werbel” Polskiego Radia Rzeszów. Zespół tworzą: Aneta Walus, Edward Kuczera, Ireneusz Rybienik, Janusz Rajtmajer, Tomasz Sum, Stanisław Kłos, Stanisław Sitarz, Wacław Prosiecki.
  Data publikacji: 01-03-2021 12:43
 • Tre Voci - koncert z okazji Dnia Kobiet

  Baner z napisem TREvoci 
With Love
Koncert z okazji Dnia Kobiet
6 marca 2021 r. o godz.18.00
  6 marca 2021 r. o godzinie 18.00 Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" zaprasza serdecznie na koncert z okazji Dnia Kobiet. Na deskach Zamku Kazimierzowskiego wystąpi zespół TRE VOCI tenorzy nowej generacji. Tym razem zamiast kwiatka z okazji DNIA KOBIET kup bilet, który w cenie 70 zł jest do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82, online na kupbilecik.pl oraz bezpośrednio przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim.  
  Data publikacji: 17-02-2021 14:42
 • PCKiN Zamek znów otwiera się na publiczność! Jakie niespodzianki czekają na Państwa na zamkowej scenie? INFORMUJEMY, POLECAMY i ZAPRASZAMY

  Brak opisu obrazka
  Od dziś część obostrzeń związanych z wciąż trwającą epidemią została warunkowo zniesiona lub poluzowana.
  Data publikacji: 12-02-2021 13:37
 • „Wertykalne/Horyzontalne” Filipa Polaczka w Małej Galerii Fotografii - ZAPROSZENIE

  Brak opisu obrazka
  Kolejna wspaniała wiadomość! Po długich tygodniach przymusowej bezczynności, Mała Galeria Fotografii (Przemyśl, Rynek 9) wznawia swoją działalność.
  Data publikacji: 24-02-2021 11:13
 • Kino Centrum zaprasza! Co będzie można obejrzeć w najbliższych dniach? Sprawdź REPERTUAR

  zdjęcie pustej sali kinowej w Centrum Kulturalnym
  12 bm. Kino Centrum ruszyło pełną parą. Dziś przedstawiamy repertuar kina na nadchodzące dni. Jakie tytuły przygotowała dla Państwa załoga CK? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z załączoną poniżej rozpiską i… życzymy miłych seansów!
  Data publikacji: 23-02-2021 14:13

Edukacja i sport

 • Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu informuje o rozpoczęciu zapisów na nowy rok szkolny 2021/22

  Brak opisu obrazka
  Dzieci i młodzież przyjmowani są na zajęcia po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica lub kandydata pełnoletniego. Jeden kandydat może złożyć wniosek o przyjęcie na maksymalnie 3 różne zajęcia. Dokumenty składane są osobiście  przez rodzica lub kandydata pełnoletniego, poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej ePUAP, wnioski w formie PDF podpisane podpisem kwalifikowanym lub tradycyjnie w formie papierowej do skrzynki pocztowej znajdującej się przy wejściu do budynku lub poprzez wysyłkę pocztową. Uczniowie pełnoletni zobowiązani są do przedłożenia zaświadczenia ze szkoły lub placówki podlegającej systemowi oświaty w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 Prawo oświatowe, potwierdzającego ich naukę w okresie, w którym są uczestnikami zajęć pozaszkolnych MDK.
  Data publikacji: 02-03-2021 11:10
 • Jeden UKS Basket 15 Przemyśl – DWA Mistrzostwa Podkarpacia! Kadeci i młodziki z tytułami najlepszych w województwie!

  Brak opisu obrazka
  To wyjątkowy sezon dla przemyskiego UKS Basket 15 Przemyśl! Młodzi adepci basketu z Przemyśla raz po raz zdobywają najwyższe trofea. Ostatnie tygodnie przyniosły kolejną niespodziankę – najpierw kadeci (U-15) – podopieczni Macieja Milana, a zaraz po nich młodzicy (U-13) – trenujący na co dzień pod skrzydłami Krzysztofa Młota wywalczyli tytuły… mistrzów Podkarpacia!  
  Data publikacji: 01-03-2021 14:10
 • Za nami 2. edycja Turnieju "Przemyskie Derby U14"

  Brak opisu obrazka
  pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Macieja Kamińskiego.
  Data publikacji: 01-03-2021 10:57
 • Rekrutacja do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Przemyśl

  Brak opisu obrazka
  1 marca rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli prowadzonych przez miasto Przemyśl. Wnioski można składać do 22 marca 2021 r. Rekrutacja prowadzona jest z wykorzystaniem systemu informatycznego
  Data publikacji: 25-02-2021 14:40
 • Wielkanocne tradycje – zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

  Brak opisu obrazka
  Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie "Wielkanocne Tradycje".
  Data publikacji: 25-02-2021 14:19

Rada miejska

Organizacje pozarządowe

Nasz Przemyśl

 • Z SIODEŁ Mości Panowie!

  Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
  aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87) W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.
  Data publikacji: 11-12-2020 15:49
 • Przemyscy powstańcy

  Brak opisu obrazka
  aut. Marcin Duma, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86) Miesiąc listopad to szczególny czas, w którym wspominamy i odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, znajomych. Spacerując alejkami przemyskich cmentarzy, uświadamiamy sobie, ile osób zasłużonych dla Przemyśla jest tutaj pochowanych. Wielu z nich swoją działalnością w różnych dziedzinach życia społecznego zapisało się na zawsze w historii naszego nadsańskiego grodu w sposób szczególny. Działali i tworzyli w różnych okresach, także tych najcięższych, kiedy naszej ojczyzny nie było na mapach, a wszelkie przejawy polskości były krwawo i surowo karane.
  Data publikacji: 13-11-2020 14:17
 • Zapomniany bohater Bitwy Warszawskiej 1920 roku

  Cmentarz Orląt Lwowskich - grób Tadeusza Jordana - Rozwadowskiego
  aut. Jarosław Dyrda, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87) 8 listopada 2011 roku w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się pokaz filmu „1920 Bitwa Warszawska”.  W seansie specjalnie zorganizowanym dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami oraz specjalnie zaproszeni goście: pan Leszek Włodek i harcmistrz Julian Kurek. Film został poprzedzony wykładem historycznym i prezentacją multimedialną o kulisach „cudu nad Wisłą” autorstwa Lucjana Faca i Jarosława Dyrdy. Głos  zabrali też zaproszeni goście, mówiąc o powiązaniach Przemyśla z toczonymi pod Warszawą bojami w 1920 roku.
  Data publikacji: 16-10-2020 15:24
 • Dowódca Orląt Lwowskich - brygadier Czesław Mączyński

  Czesław Mączyński z oficerami 1 i 2 pułku
  aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86) Chlubną, zaszczytną miał kartę w dziejach niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej. Czy w czasie wojen kozackich, kiedy nieprzejrzane tłumy czerni kozackiej i tatarskiej waliły utartymi szlaki, by zmóc go, czy w czasie wszystkich wojen tureckich i zagonów tatarskich, czy wreszcie w czasie szalejących po ziemiach polskich zawieruch i potopów szwedzkich, zawsze podnosił dumnie na blanki swoje sztandar Rzeczypospolitej, zawsze chrobry i nieugięty gotował się do jego obrony, lub walczył w długiej, bohaterskiej obronie — choć zdawało się — wszystko stracone. Wiary jego ni chęci obrony nic i nigdy zachwiać nie potrafiło. Ni masy wroga, ni okrucieństwa jego, nie liczące się z żadnemi wzglądami ludzkości, a topiące w morzu krwi —nawet bratniej —wszelki opór, ni wreszcie przedzierające się przez tłumy miejskie w popłochowym odwrocie resztki wojsk regularnych Rzeczypospolitej1.  
  Data publikacji: 02-10-2020 13:20
 • Historia zatrzymana w kadrze”. Galeria fotografii Muzeum Historii Miasta (33). Przemyskie cmentarze

  Uroczystości odsłonięcia cmentarza – mauzoleum żołnierzy niemieckich w dniu 1 listopada 1916 r. przy ul. Przemysława, fot. ze zbiorów MNZP.
  aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86) Od wielu pokoleń w pierwszy dzień  listopada- Dniu Wszystkich Świętych tysiące mieszkańców Przemyśla przychodzą na groby swoich krewnych i bliskich osób. Dla katolików nie jest to dzień smutku, lecz uroczystość wspomnienia świętych oraz przypomnienie, że każdy z nas może poprzez swoje życie dążyć do doskonałości, a więc do świętości. Jest to więc także dzień wspomnienia naszych zmarłych krewnych, przyjaciół i wszystkich tych, których czyny mogą współczesnym pomóc odnaleźć się  w  obecnym świecie. Również następnego dnia w Dniu Zadusznym wspominamy tych, którzy odeszli, lecz wciąż żyjących w naszej pamięci. W ciągu tych dwóch dni przemyskie cmentarze, na co dzień pełne ciszy, wypełniają się gwarem rozmów, modlitwy, a wieczorem rozjaśniają się „złotym” migoczącym światłem tysięcy zniczy i świec.
  Data publikacji: 10-07-2020 15:41

Inwestycje

 • Trwa rozbudowa Sądu Okręgowego w Przemyślu. To największa tego typu inwestycja na Podkarpaciu

  Brak opisu obrazka
  1 dnia lutego br. w gmachu Sądu Rejonowego przy ulicy Mickiewicza w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła. Spotkanie było niejako podsumowaniem etapu przygotowania oraz rozpoczęcia realizacji zadania pn.: „Rozbudowa budynku Sądu Rejonowego w Przemyślu”.
  Data publikacji: 01-02-2021 14:32
 • Ukończono kolejną inwestycję w ramach BO2020 na Osiedlu nr 8 ,,Rogozińskiego"

  Brak opisu obrazka
  W ubiegłym tygodniu zakończono prace i oddano do użytku kolejną inwestycję w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla 2020. Inwestycja pt. ,,Górka saneczkowa nad Sanem" zlokalizowana jest przy Wybrzeżu Ferdynanda Focha w bezpośrednim sąsiedztwie niedawno oddanej do użytku inwestycji pt. ,,Urządzenia do Street Workout - dbanie o zdrowie i doskonalenie sprawności fizycznej dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych" i ścieżki pieszo-rowerowej.
  Data publikacji: 21-12-2020 12:54
 • Trwają rozmowy w sprawie realizacji programu „Mieszkanie dla rozwoju"

  Spotkanie włodarzy w sprawie programu "Mieszkanie dla rozwoju"
  Po popisaniu w ubiegłym miesiącu porozumienia określającego ramy współpracy Krajowego Zasobu Nieruchomości i Gminy Miejskiej Przemyśl w zakresie realizacji inwestycji mieszkaniowej przyszedł czas na konkretne rozmowy w tej sprawie. 14 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się spotkanie Wiceprezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Michała Sroki z włodarzami gmin z naszego regionu, które podobnie jak Przemyśl przystąpiły do programu: Sanoka, Mielca oraz Gminy Medyka.
  Data publikacji: 14-12-2020 15:42
 • Zakończono inwestycję w ramach BO 2020 na Osiedlu nr 8 ,,Rogozińskiego"

  Brak opisu obrazka
  10 grudnia 2020 br. zakończono prace i oddano do użytku kolejną inwestycję w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla 2020. Nowa inwestycja pt. ,,Urządzenia do Street Workout - dbanie o zdrowie i doskonalenie sprawności fizycznej dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych" zlokalizowana jest przy Wybrzeżu Ferdynanda Focha w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki pieszo-rowerowej.
  Data publikacji: 10-12-2020 14:38
 • Boisko przy POSiRze oficjalnie otwarte

  Brak opisu obrazka
  Niedawno zakończona inwestycja pn. Boisko wielofunkcyjne przy Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji doczekała się oficjalnego, chociaż bardziej symbolicznego otwarcia ze względu na zimową aurę. 10 grudnia na tym nowym obiekcie sportowym i rekreacyjnym w naszym mieście Prezydent Miasta Wojciech Bakun oraz Dyrektor POSiRu Greta Ostrowska spotkali się z Przewodniczącą Zarządu Osiedla Nr 16 "Mickiewicza" Moniką Skut oraz pozostałymi członkami Zarządu.
  Data publikacji: 10-12-2020 14:07

Gospodarka

 • Rozliczenia PIT za rok 2020 – Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie informuje

  Brak opisu obrazka
  15 lutego br. rozpoczął się okres rozliczeń PIT za rok 2020, który potrwa do 30 kwietnia 2021 r.
  Data publikacji: 02-03-2021 15:11
 • Kolejna odsłona #WspieramyLokalsów. Tankuj 24/7 na Stacji Paliw MZK w Przemyślu - kopia

  Baner reklamowy MZK z tekstem: ON, Pb, LPG Najlepsze ceny w Przemyślu
Parking strzeżony dla autobusów i TIRów
Wymiana opon
  Przypominamy o ofercie przemyskiej spółki MZK, którą można potraktować, jako kolejną odsłonę akcji #WspieramyLokalsów.
  Data publikacji: 26-02-2021 13:57
 • Dotacje na założenie działalności gospodarczej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Przemyślu - nabór trwa!

  Brak opisu obrazka
  Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, że od 1 lutego 2021 r. Powiatowy Urząd Pracy w Przemyślu przyjmuje wnioski o dotacje na założenie działalności gospodarczej (jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych).
  Data publikacji: 24-02-2021 10:34
 • Zachęcamy do płatności on-line i wyznaczonych placówkach

  zdjęcie przedstawiające laptop i rękę trzymającą kartę płatniczą
  Do ograniczeń w kontaktach z urzędnikami wynikających z panujących zaleceń covidowych, w ostatnich dniach osobom odwiedzającym Urząd Miejski w Przemyślu doszła jeszcze jedna trudność - panujące ciężkie warunki pogodowe, mróz i obfite opady śniegu. Komplikuje to załatwienie spraw urzędowych szczególnie tym osobom, które przyzwyczaiły się do tradycyjnej formy opłat z tytułu podatków i innych danin, czyli w kasie Urzędu Miejskiego znajdującej się przy ul. Wodnej 11. Dlatego zachęcamy - jeżeli to możliwe korzystajcie Państwo  z innych, dostępnych form uiszczania tych opłat: płatności on-line i płatności w innych placówkach. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych, narażających na bliski kontakt z innymi osobami, kolejek, a także oczekiwania przed budynkiem w trudnych warunkach pogodowych. 
  Data publikacji: 12-02-2021 11:32
 • List Wojewody Podkarpackiego ws. podjęcia działań prewencyjnych poprzez zapewnienie stałego monitoringu sytuacji na rzekach

  Brak opisu obrazka
  Najnowsze prognozy pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej — Państwowego Instytutu Badawczego (IMGW-PIB) wskazują, że od dnia dzisiejszego nastąpi wzrost temperatury. Spowoduje on szybkie topnienie pokrywy śnieżnej, co w połączeniu z prognozowanymi opadami deszczu, zjawiskami lodowymi na rzekach oraz mogącymi powstać zatorami stwarza potencjalne ryzyko wezbrań rzecznych.
  Data publikacji: 19-02-2021 12:50
Wersja XML