Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Parada Mikołajowa zawita na ulice miasta

  Brak opisu obrazka
  Jak co roku nasze miasto szykuje się na przyjazd Świętego Mikołaja wraz z pomocnikami. Podobnie jak poprzednim razem będzie to parada objazdowa i zawita na ulice Przemyśla w niedzielę 5 grudnia.
  Data publikacji: 22-11-2021 13:03
 • "Razem zmieniamy Przemyśl" - przedstawiliśmy szczegóły projektu

  Konferencja prasowa, za stołem prezydialnym siedzą Prezydent Wojciech Bakun, Zastępca Dyrektora Biura Związku Miast Polskich Tomasz Potkański oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Beata Bielecka
  2 grudnia br. w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta z udziałem Zastępcy Dyrektora Biura Związku Miast Polskich Tomasza Potkańskiego oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Beaty Bieleckiej. Było to spotkanie prezentujące szczegóły realizacji projektu, a w zasadzie programu składającego się z wielu projektów objętych wspólną nazwą "Razem zmieniamy Przemyśl", dofinansowanego w ramach Funduszy Norweskich.  
  Data publikacji: 02-12-2021 15:10
 • Zaproszenie na konferencję prasową Prezydenta Miasta Przemyśla

  Brak opisu obrazka
  2 grudnia 2021 r. o godzinie 10.00 zapraszamy Państwa na konferencję prasową Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, która dotyczyć będzie przedstawienia projektu ,,Razem zmieniamy Przemyśl".
  Data publikacji: 01-12-2021 11:40
 • Tour de Pologne 2022 po raz kolejny w Przemyślu !

  Brak opisu obrazka
  Miło nam poinformować, że miasto Przemyśl po raz kolejny będzie gościć najlepszych kolarzy świata podczas Tour de Pologne 2022!
  Data publikacji: 30-11-2021 14:24
 • Prezes Andrzej Zasadny zakończył swoją pracę

  Brak opisu obrazka
  W dniu 30 listopada br. Prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Pan Andrzej Zasadny zakończył pracę na tym stanowisku.
  Data publikacji: 30-11-2021 09:30

Kultura

 • 7x Jarmusch: kultowe filmy Jima Jarmuscha

  Jarmusch x 7 plakat zapowiadający cykl
  Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na przegląd filmowy: 7xJarmusch. Amerykański buntownik o europejskiej wrażliwości, egzystencjalista, poeta, kinofil, muzyk rozkochany w jazzie i rocku, twórca obdarzony abstrakcyjnym poczuciem humoru – Jim Jarmusch to król kina niezależnego, nierozerwalnie związany z historią Gutek Film.
  Data publikacji: 03-12-2021 09:35
 • Poezja w jesiennej zadumie

  Jolanta Michna i Renata Giża przy stoliku podczas wieczoru poezji
  25 listopada w klubie „Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu miało miejsce kolejne wydarzenie z cyklu „Przystanek poezja”. Podczas wieczoru autorskiego pt. „W jesiennej przestrzeni życia” swoje wiersze zaprezentowały panie: Renata Giża z Rakszawy i Jolanta Michna z Wysokiej, które należą do grupy twórczej „Inspiratio” działającej przy Centrum Kultury Gminy Łańcut.
  Data publikacji: 03-12-2021 08:52
 • Kalendarz imprez Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK grudzień 2021 r.

  Brak opisu obrazka
  Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprasza na artystyczny grudzień 2021 !  
  Data publikacji: 30-11-2021 09:02
 • Spotkanie autorskie z Wojciechem Bonowiczem

  Brak opisu obrazka
  Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Bonowiczem, poetą, publicystą i dziennikarzem, gościem tegorocznej, XXXII edycji Turnieju Wierszy Jednego Poety im. Ewy Lis. Spotkanie odbędzie się 4 grudnia br. o godz. 16.00 w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Grodzkiej 8.
  Data publikacji: 01-12-2021 13:04
 • Promocja książki Borysa Płonki w przemyskiej Bibliotece

  Brak opisu obrazka
  Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Borysem Płonką promujące jego książkę „Węgrzy. Stosunki demograficzno-etniczne na przestrzeni dziejów”. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia br. o godz. 17.30 w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Grodzkiej 8.
  Data publikacji: 30-11-2021 13:45

Edukacja i sport

 • SP 14 trzecią badmintonową szkołą na Podkarpaciu

  Igor Hajduk i Aleksander Bandrowicz wspólne zdjęcie sali rozgrywek
  Szkoła Podstawowa Nr 14 jako jedyna w mieście wystawiła swoich reprezentantów w badmintonie w Igrzyskach Dzieci (klasy 4-6) organizowanych przez Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy.
  Data publikacji: 03-12-2021 08:37
 • Studenci PWSW otrzymali stypendia Prezydenta

  Wspólne zdjęcie stypendystek z Prezydentem i Rektorem PWSW w gabinecie prezydenckim
  Cztery studentki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej zostały w tym roku laureatkami uchwalonego w 2016 roku Przemyskiego Programu Stypendialnego. Z trzema z nich spotkali się dzisiaj (2 grudnia) Prezydent Wojciech Bakun oraz Rektor PWSW dr Paweł Trefler, aby wręczyć im dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium. 
  Data publikacji: 02-12-2021 14:10
 • Oficjalne otwarcie Centrum Symulacji Medycznych

  Otwarcie uroczystości przez Rektora PWSW dra Pawła Treflera
  W roku akademickim 2019/2020 Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu uruchomiła nowy kierunek - pielęgniarstwo. Kształcenie na przemyskiej uczelni w tym bardzo popularnym i niezwykle potrzebnym w dzisiejszych czasach zawodach w tym roku zyskało nowy wymiar dzięki powstaniu Centrum Symulacji Medycznych mieszczącym się w Kolegium Wschodnim PWSW. Odzwierciedlający prawdziwe warunki szpitalne ośrodek pozwala na zdobywanie praktycznych umiejętności przez studiujących już od początku orku akademickiego, jednak dopiero teraz, 30 listopada br. udało się zaprosić do przemyskiej uczelni gości i podzielić się radością z posiadania tego nowoczesnego rozwiązania. 
  Data publikacji: 02-12-2021 13:08
 • Nowy bus dla dzieci z SOSW nr 2

  Uroczystość przekazania nowego busa przed szkołą podstawową na terenie ośrodka. Na zdjęciu samochód i uczestnicy uroczystości.
  Ostatnie miesiące to wiele nowych wydarzeń w działalności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 im. Janusza Korczaka w Przemyślu. Po otwarciu nowoczesnego, wewnętrznego palcu zabaw miesiąc temu, placówka może się pochwalić nowym busem do przewozu dzieci, w tym także niepełnosprawnych, a także ekologiczną ścieżką edukacyjną. W prezentacji tego nowego i wspierającego uczącą się tutaj młodzież wyposażenia wzięli przedstawiciele przemyskiego samorządu.
  Data publikacji: 01-12-2021 09:02
 • Wielki Śląsk bez szans w Przemyślu!

  Akcja z meczu ORLEN Upstream SRS Przemyśl – Śląsk Wrocław
  Jedynie przez pierwsze 15 minut, piłkarze ręczni 15- krotnego mistrza Polski - Śląska Wrocław byli w stanie dotrzymać kroku, coraz lepiej spisującemu się w rozgrywkach Ligi Centralnej, zespołowi ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Przegrali jak najbardziej zasłużenie, w najniższych z możliwych rozmiarach. 
  Data publikacji: 01-12-2021 10:36

Rada miejska

Organizacje pozarządowe

Nasz Przemyśl

 • Z SIODEŁ Mości Panowie!

  Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
  aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87) W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.
  Data publikacji: 11-12-2020 15:49
 • Przemyscy powstańcy

  Brak opisu obrazka
  aut. Marcin Duma, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86) Miesiąc listopad to szczególny czas, w którym wspominamy i odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, znajomych. Spacerując alejkami przemyskich cmentarzy, uświadamiamy sobie, ile osób zasłużonych dla Przemyśla jest tutaj pochowanych. Wielu z nich swoją działalnością w różnych dziedzinach życia społecznego zapisało się na zawsze w historii naszego nadsańskiego grodu w sposób szczególny. Działali i tworzyli w różnych okresach, także tych najcięższych, kiedy naszej ojczyzny nie było na mapach, a wszelkie przejawy polskości były krwawo i surowo karane.
  Data publikacji: 13-11-2020 14:17
 • Zapomniany bohater Bitwy Warszawskiej 1920 roku

  Cmentarz Orląt Lwowskich - grób Tadeusza Jordana - Rozwadowskiego
  aut. Jarosław Dyrda, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87) 8 listopada 2011 roku w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się pokaz filmu „1920 Bitwa Warszawska”.  W seansie specjalnie zorganizowanym dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami oraz specjalnie zaproszeni goście: pan Leszek Włodek i harcmistrz Julian Kurek. Film został poprzedzony wykładem historycznym i prezentacją multimedialną o kulisach „cudu nad Wisłą” autorstwa Lucjana Faca i Jarosława Dyrdy. Głos  zabrali też zaproszeni goście, mówiąc o powiązaniach Przemyśla z toczonymi pod Warszawą bojami w 1920 roku.
  Data publikacji: 16-10-2020 15:24
 • Dowódca Orląt Lwowskich - brygadier Czesław Mączyński

  Czesław Mączyński z oficerami 1 i 2 pułku
  aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86) Chlubną, zaszczytną miał kartę w dziejach niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej. Czy w czasie wojen kozackich, kiedy nieprzejrzane tłumy czerni kozackiej i tatarskiej waliły utartymi szlaki, by zmóc go, czy w czasie wszystkich wojen tureckich i zagonów tatarskich, czy wreszcie w czasie szalejących po ziemiach polskich zawieruch i potopów szwedzkich, zawsze podnosił dumnie na blanki swoje sztandar Rzeczypospolitej, zawsze chrobry i nieugięty gotował się do jego obrony, lub walczył w długiej, bohaterskiej obronie — choć zdawało się — wszystko stracone. Wiary jego ni chęci obrony nic i nigdy zachwiać nie potrafiło. Ni masy wroga, ni okrucieństwa jego, nie liczące się z żadnemi wzglądami ludzkości, a topiące w morzu krwi —nawet bratniej —wszelki opór, ni wreszcie przedzierające się przez tłumy miejskie w popłochowym odwrocie resztki wojsk regularnych Rzeczypospolitej1.  
  Data publikacji: 02-10-2020 13:20
 • Historia zatrzymana w kadrze”. Galeria fotografii Muzeum Historii Miasta (33). Przemyskie cmentarze

  Uroczystości odsłonięcia cmentarza – mauzoleum żołnierzy niemieckich w dniu 1 listopada 1916 r. przy ul. Przemysława, fot. ze zbiorów MNZP.
  aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86) Od wielu pokoleń w pierwszy dzień  listopada- Dniu Wszystkich Świętych tysiące mieszkańców Przemyśla przychodzą na groby swoich krewnych i bliskich osób. Dla katolików nie jest to dzień smutku, lecz uroczystość wspomnienia świętych oraz przypomnienie, że każdy z nas może poprzez swoje życie dążyć do doskonałości, a więc do świętości. Jest to więc także dzień wspomnienia naszych zmarłych krewnych, przyjaciół i wszystkich tych, których czyny mogą współczesnym pomóc odnaleźć się  w  obecnym świecie. Również następnego dnia w Dniu Zadusznym wspominamy tych, którzy odeszli, lecz wciąż żyjących w naszej pamięci. W ciągu tych dwóch dni przemyskie cmentarze, na co dzień pełne ciszy, wypełniają się gwarem rozmów, modlitwy, a wieczorem rozjaśniają się „złotym” migoczącym światłem tysięcy zniczy i świec.
  Data publikacji: 10-07-2020 15:41

Inwestycje

 • Ulica Bielskiego oficjalnie oddana po modernizacji

  Brak opisu obrazka
  Kierowcy już od kilku dni cieszą się nową nawierzchnią ulicy Bielskiego, która dzisiaj (17 listopada) oficjalnie została oddana do użytku. W tym dniu Prezydent Wojciech Bakun. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Jacek Cielecki i Maciej Łukaszek Dyrektor Techniczny Oddziału Rzeszów Strabag Sp. z o. o wzięli udział w komisji odbioru końcowego.
  Data publikacji: 17-11-2021 15:05
 • Raport z akcji informacyjnej - obwodnica Przemyśla

  Mapa z wariantami przebiegu obwodnicy
  MPRB Sp. z o.o., działając w imieniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, informuje, że zakończona została Akcja Informacyjna dla społeczeństwa przeprowadzona w ramach opracowywanej dokumentacji projektowej pn. „Wykonanie Studium Korytarzowego (SK), Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej (STEŚ-R) oraz Materiałów do wniosku o wydanie Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DUŚ) dla inwestycji pn. „Budowa obwodnicy Przemyśla w ciągu drogi krajowej DK28/77” – Etap I Studium Korytarzowe.
  Data publikacji: 15-11-2021 14:38
 • Prezydent Miasta gościem programu ,,Konkrety i opinie"

  Brak opisu obrazka
  Inwestycje samorządowe były przewodnim tematem programu ,,Konkrety i opinie" na antenie TVP 3
  Data publikacji: 09-11-2021 12:19
 • Rozmawiamy o rowerze miejskim

  spotkanie z przedstawicielami firmy Blinkee
  Sezon rowerowy dla większości mieszkańców Przemyśla już się skończył, jednak władze miasta poszukują rozwiązań, które mogłyby ułatwić miłośnikom dwóch kółek poruszanie się po naszym mieście, zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Wstępną ofertę powstania roweru miejskiego przedstawili na spotkaniu z Zastępcą Prezydenta Bogusławem Świeżym, przedstawiciele działającej już w Przemyślu firmy Blinkee.
  Data publikacji: 08-11-2021 15:12
 • Nowa wiata w pobliżu Wodnego Placu Zabaw

  Drewniana wiata na tle wzgórz i wodnego placu zabaw
  Zakończyły się prace przy kolejnej inwestycji realizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2020 rok. W sąsiedztwie Wodnego Placu Zabaw oraz Stadionu MKS Polonia zbudowana została ośmiokątna wiata  drewniana o pow. 26m2 i wys. 4m, kryta gontem bitumicznym, posadowiona na podłożu z kostki brukowej i wyposażona w ławki ze stołem i koszem na śmieci.
  Data publikacji: 08-11-2021 07:53

Gospodarka

 • Zmiany dla osób biorących udział w projekcie Granty PPGR Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

  baner promujący program - logo kancelarii prezesa rady ministrów, Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Granty PPGR
  Gmina Miejska Przemyśl informuje, że operator projektu Granty PPGR Centrum Projektów Polska Cyfrowa przekazał nowe zalecenia w związku z projektem  Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”.
  Data publikacji: 26-11-2021 15:23
 • #PIPiIzaprasza

  Baner promujący akcję - postać kobiety ze skrzydłami i tekst Akcja Rekrutacja Dogrywka do 30 listopada
  Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji, przedłuża do 30 listopada październikową Akcję Rekrutację. Ogłaszamy dogrywkę dla kreatywnych młodych przedsiębiorców i przedsiębiorstw do składania wniosków na otwarcie w Inkubatorze innowacyjnych firm.
  Data publikacji: 26-11-2021 12:41
 • Anioły w Melonikach o biznesie wprost i bez konwenansów

  Spotkanie członków Klubu Melonik w Przemyskim Inkubatorze
  W środę, 24 listopada odbyło się pierwsze spotkanie członków Przemyskiego Klubu Melonik z Inkubatorem PrzeMyśl. Była to wizyta zapoznawcza i jak już ustalono nie ostatnia. Będą kolejne ciekawe spotkania z biznesem i biznesmenami.
  Data publikacji: 26-11-2021 12:58
 • W Inkubatorze PrzeMyśl spotkały się nauka, wiedza i życie

  Dni Przedsiębiorczości, w ramach światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Przemyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Innowacji
  Dni Przedsiębiorczości, w ramach światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Przemyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Innowacji już za nami. Wydarzenie trwało od 8 do 10 listopada. To były trzy dni pożytecznych spotkań, konferencji i warsztatów.  
  Data publikacji: 15-11-2021 13:26
 • Dotacje na szkolenia pracowników przedsiębiorstw

  Brak opisu obrazka
  Dotacje na szkolenia pracowników przedsiębiorstw - nabór w ramach projektu PARR S.A. pt. ,,Fundusz Usług Rozwojowych"
  Data publikacji: 15-11-2021 10:27
Wersja XML