Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Życzenia z okazji Dnia Samorządowca

  Brak opisu obrazka
  Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego pragnę podziękować Państwu
  Data publikacji: 27-05-2022 09:11
 • Podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz miasta

  Brak opisu obrazka
  W czwartek, 26 maja br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się pożegnanie wieloletniego pracownika tut. Urzędu - Pana Jana Kuriańczyka.
  Data publikacji: 26-05-2022 15:26
 • Życzenia z okazji Dnia Matki

  Brak opisu obrazka
  „Mama” to najpiękniejsze słowo świata, które każdy z nas nosi w swoim sercu, jak najwspanialszy skarb, bo kryje się pod nim ciepło, bliskość i miłość.
  Data publikacji: 26-05-2022 08:23
 • Dzień Strażaka w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  W poniedziałek, 23 maja w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, odbyły się powiatowe obchody z okazji  Dnia Strażaka 2022. Uroczysty apel, był okazją do wręczenia pamiątkowych odznaczeń, medali a także awansów na wyższe stopnie służbowe.  Tegoroczne obchody Dnia Strażaka uświetniło także 35-lecie działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Płomyk” przy KM PSP Przemyśl. Wszystkim awansowanym oficerom, aspirantom, podoficerom i strażakom  serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zarówno tych zawodowych jak i w życiu osobistym złożył komendant miejski st. bryg. mgr inż. Bogusław Szczurko. 
  Data publikacji: 24-05-2022 14:38
 • Życzenia dla ósmoklasistów

  Brak opisu obrazka
  Niech w nadchodzących dniach nie zabraknie Wam wiary we własne siły i możliwości. Życzę Wam, aby uzyskane wyniki stworzyły możliwość realizacji planów, również tych, związanych z kontynuacją nauki  w wybranych szkołach ponadpodstawowych. Jestem przekonany, że lata wytężonej, rzetelnej pracy przyniosą oczekiwany efekt, że egzamin stanie się tylko formalnym i oczywistym potwierdzeniem waszej gotowości do zrobienia kolejnego kroku w drodze do realizacji swoich marzeń. Chciałbym również podziękować  nauczycielom i dyrektorom szkół za zaangażowanie w wieloletnią pracę z uczniami oraz za szczególne wsparcie udzielone młodzieży w ostatnich tygodniach poprzedzających egzamin.   Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun
  Data publikacji: 24-05-2022 08:05

Kultura

 • Zapraszamy na weekend do Przemyśla vol. 2

  Brak opisu obrazka
  Przed nami weekend, a wraz z nim wiele interesujących wydarzeń przygotowanych dla mieszkańców i wszystkich odwiedzających nasze miasto. Nie masz pomysłu na weekend ? - Spędź go wspólnie z nami !
  Data publikacji: 26-05-2022 12:59
 • II Galicja Blues Festiwal

  Plakat wydarzenia e zdjęciami wykonawców, utrzymany w ciemnogranatowych barwach i tekst: II Galicja Blues Festival
Przemyśl 2022
Il Galicja Blues Festiwal połączony z wernisażem wystawy zbiorów
i pamiątek kolekcjonerskich Miry Kubasińskiej oraz Tadeusza Nalepy
z Galerii na wsi Niebrów
Wystąpią znane i lubiane zespoły bluesowe z Polski i z zagranicy m. in.
Łukasz Gorczyca i Przyjaciele feat Siggy Davis,
Krzysztof Jochan BLUESTONES oraz BR BAND
28 maja 2022 r. /sobota/, godz. 18.00
Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego
PARTNER
Bilety w cenie 40 zł
do nabycia w sklepie muzycznym ,,Musicland"
STOART
ul. Serbańska 13, online na kupbilecik.pl kup bilecik
oraz na godzinę przed koncertem na Zamku
ORGANIZATOR
Przemyskie Centrum
Kultury i Nauki ZAMEK
www.kultura.przemysl.pl
  28 maja 2022 r. o godzinie 18.00 rozpocznie się II Galicja Blues Festiwal połączony z wernisażem wystawy zbiorów i pamiątek kolekcjonerskich Miry Kubasińskiej oraz Tadeusza Nalepy z Galerii na wsi Niebrów. 
  Data publikacji: 17-05-2022 13:48
 • I Dzień Bieszczadzki w Przemyślu za nami

  Brak opisu obrazka
  Bieszczadzkie klimaty w Przemyślu? Dlaczego nie! „I Dzień Bieszczadzki – Przystanek Przemyśl” organizowany przez Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem” z Cisnej wspólnie z Urzędem Miejskim w Przemyślu odbył się w naszym mieście 22 maja.
  Data publikacji: 23-05-2022 13:43
 • Zwiedzanie Zamku w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów” - relacja

  Zwiedzający na dziedzińcu Zamku
  „Noc Muzeów” (14 maja) to jedna z najpopularniejszych imprez kulturalnych. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu, w godzinach wieczornych i nocnych. Tej nocy specjalnie dla coraz większej liczby odwiedzających organizatorzy przygotowują również wyjątkowe atrakcje.  
  Data publikacji: 17-05-2022 11:00
 • Marek Napiórkowski w Centrum Kulturalnym

  Plakat koncertu z dwoma zdjęciami Marka Napiórkowskiego i tekstem: Centrum Kulturalne w Przemyślu
Marek Napiórkowski
HIPOKAMP
feat. Adam Pierończyk
fot. Rafał Masłow
fot. Bartek Barczyk
27 v 2022
godz. 19 00
sala widowiskowa
Cena biletu: 25 zł
Kasa CK oraz EKOBILET
CK PRZEMYŚL
  Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na koncert zespołu Marek Napiórkowski Trio feat. Adam Pierończyk, który odbędzie się 27 maja o godzinie 19:00. Muzycy zaprezentują utwory z albumu Hipokamp, które łączą wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznych struktur dźwiękowych i intrygujących dialogów instrumentów perkusyjnych.
  Data publikacji: 16-05-2022 10:15

Edukacja i sport

 • Mecz pokazowy ORLEN Upstream SRS Przemyśl (mężczyzni) - Eurobud JKS Jarosław (kobiety)

  Brak opisu obrazka
  4. drużyna PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet i 5. zespół Ligi Centralnej mężczyzn zmierzyły się w Przemyślu w pokazowym meczu promującym piłkę ręczną, którego wyłącznym patronem była spółka ORLEN Upstream. Hala Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była w środowe (25.05.) popołudnie areną niecodziennego starcia. Zawodniczki i zawodnicy Eurobud JKS Jarosław oraz ORLEN Upstream SRS Przemyśl stworzyli prawdziwe, sportowe show! Podopieczne Reidara Møistada (z niewielką pomocą panów) zasłużenie zremisowały 33:33.
  Data publikacji: 27-05-2022 12:42
 • Wizyta dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  W czwartek, 26 maja gościliśmy w murach Urzędu Miejskiego dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Modrzejewskiej w Przemyślu  Dzieci z klas 1-3, w związku z trwającymi w szkoła podstawowych egzaminami ósmoklasistów, wybrały się w odwiedziny do włodarzy naszego miasta. Dzieci spotkały się z Prezydentem Wojciechem Bakunem a także jego zastępcą Bogusławem Świeżym.  Dla najmłodszych była to okazja do poznania jak wygląda codzienna praca 
  Data publikacji: 27-05-2022 10:41
 • Przemyski Maraton Pływacki z okazji Dnia Dziecka

  Brak opisu obrazka
  Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków pływania do wzięcia udziału w Przemyski Maraton Pływacki z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w dniu 04 czerwca 2022r. od godz. 10:00 – 18:00 na Krytej Pływalni w Przemyślu. Celem zawodów jest promowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja sportu, a w szczególności pływania. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun. Zapraszamy do wspólnego świętowania! Uczestnikami zawodów mogą być wszyscy chętni bez względu na wiek, płeć oraz miejsce zamieszkania. Regulamin i zapisy: https://z-sercem.com/  
  Data publikacji: 27-05-2022 08:31
 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

  Brak opisu obrazka
  W dniu 22.05.2022r. w Krakowie odbyły się Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików.W zawodach uczestniczyło po 12 najlepszych młodziczek i młodzików z województwa podkarpackiego i małopolskiego (łącznie 48 zawodników). MLKS Nurt Przemyśl reprezentowali: Aleksandra Makar oraz Gracjan Dębski.
  Data publikacji: 24-05-2022 12:44
 •         MISTRZOSTWA  PODKARPACIA MŁODZIKÓW ORAZ II MITYNG POZLA 8 MEDALI MŁODZIKÓW UKS TEMPO 5

  Brak opisu obrazka
    W dniu  21 maja stadion  lekkoatletyczny w Przemyślu gościł ponad 260 zawodników, którzy rozegrali pierwsze na Podkarpaciu zawody o randze mistrzostw województwa. O medale walczyli przedstawiciele 17 klubów w kategorii młodzików roczniki 2007 i młodsi.
  Data publikacji: 24-05-2022 08:52

Rada miejska

Organizacje pozarządowe

 • Seniorze, Seniorko! Odbierz swoją "Kopertę życia"

  Brak opisu obrazka
  Koperta Życia to akcja do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego.
  Data publikacji: 27-05-2022 13:05
 • Street Food Polska Festival w Przemyślu

  Baner zapowiedź festiwalu - Street Food Polska - Festival - 
Dolna Stacja Stok Narciarski
ul. Sanocka 12 B
PATRONAT HONOROWY
PREZYDENTA MIASTA PRZEMYŚLA
WOJCIECHA BAKUNA
Przemyśl
POSİR
Przemyśl
27.05-29.05
Street Food FOOD POLSKA
-FESTIVAL-
PRZEMYŚL
Dolna Stacja Stok Narciarski
ul. Sanocka 12 B
PATRONAT HONOROWY
PREZYDENTA MIASTA PRZEMYŚLA
WOJCIECHA BAKUNA
Przemyśl
POSİR
Przemyśl
27.05-29.05
  Street Food Polska, Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Miasto Przemyśl zapraszając do udziału w Street Food Polska Festival w Przemyślu! Ta trzydniowa impreza będzie trwała od 27 do 29 maja. Na parkingu przy Dolnej Stacji Wyciągu Narciarskiego, ul. Sanocka 12 B zaparkują najlepsze food trucki z kuchnią z różnych stron świata. 
  Data publikacji: 10-05-2022 13:18
 • Rozstrzygnięto konkurs ofert na realizację zadania w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Przemyślu.

  Informujemy, iż został rozstrzygnięty konkurs ofert na realizację zadania w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Przemyślu.
  Data publikacji: 27-05-2022 10:58
 • 30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

  Brak opisu obrazka
  W związku z tym, w najbliższą sobotę tj. 28 maja 2022 r. świętujemy z wszystkimi rodzinami zastępczymi podczas Pikniku organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Przemyślu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu i Urząd Miasta Przemyśla. W ten sposób chcemy podziękować rodzicom zastępczym za trud włożony  w wychowanie swoich podopiecznych.
  Data publikacji: 27-05-2022 10:48
 • Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego złożona przez Przemyską Fundację Rozwoju Tańca

  Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do złożonej oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2020 poz. 1057 z późn. zm).        
  Data publikacji: 27-05-2022 09:49

Nasz Przemyśl

 • Z SIODEŁ Mości Panowie!

  Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
  aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87) W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.
  Data publikacji: 11-12-2020 15:49
 • Przemyscy powstańcy

  Brak opisu obrazka
  aut. Marcin Duma, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86) Miesiąc listopad to szczególny czas, w którym wspominamy i odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, znajomych. Spacerując alejkami przemyskich cmentarzy, uświadamiamy sobie, ile osób zasłużonych dla Przemyśla jest tutaj pochowanych. Wielu z nich swoją działalnością w różnych dziedzinach życia społecznego zapisało się na zawsze w historii naszego nadsańskiego grodu w sposób szczególny. Działali i tworzyli w różnych okresach, także tych najcięższych, kiedy naszej ojczyzny nie było na mapach, a wszelkie przejawy polskości były krwawo i surowo karane.
  Data publikacji: 13-11-2020 14:17
 • Zapomniany bohater Bitwy Warszawskiej 1920 roku

  Cmentarz Orląt Lwowskich - grób Tadeusza Jordana - Rozwadowskiego
  aut. Jarosław Dyrda, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87) 8 listopada 2011 roku w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się pokaz filmu „1920 Bitwa Warszawska”.  W seansie specjalnie zorganizowanym dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami oraz specjalnie zaproszeni goście: pan Leszek Włodek i harcmistrz Julian Kurek. Film został poprzedzony wykładem historycznym i prezentacją multimedialną o kulisach „cudu nad Wisłą” autorstwa Lucjana Faca i Jarosława Dyrdy. Głos  zabrali też zaproszeni goście, mówiąc o powiązaniach Przemyśla z toczonymi pod Warszawą bojami w 1920 roku.
  Data publikacji: 16-10-2020 15:24
 • Dowódca Orląt Lwowskich - brygadier Czesław Mączyński

  Czesław Mączyński z oficerami 1 i 2 pułku
  aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86) Chlubną, zaszczytną miał kartę w dziejach niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej. Czy w czasie wojen kozackich, kiedy nieprzejrzane tłumy czerni kozackiej i tatarskiej waliły utartymi szlaki, by zmóc go, czy w czasie wszystkich wojen tureckich i zagonów tatarskich, czy wreszcie w czasie szalejących po ziemiach polskich zawieruch i potopów szwedzkich, zawsze podnosił dumnie na blanki swoje sztandar Rzeczypospolitej, zawsze chrobry i nieugięty gotował się do jego obrony, lub walczył w długiej, bohaterskiej obronie — choć zdawało się — wszystko stracone. Wiary jego ni chęci obrony nic i nigdy zachwiać nie potrafiło. Ni masy wroga, ni okrucieństwa jego, nie liczące się z żadnemi wzglądami ludzkości, a topiące w morzu krwi —nawet bratniej —wszelki opór, ni wreszcie przedzierające się przez tłumy miejskie w popłochowym odwrocie resztki wojsk regularnych Rzeczypospolitej1.  
  Data publikacji: 02-10-2020 13:20
 • Historia zatrzymana w kadrze”. Galeria fotografii Muzeum Historii Miasta (33). Przemyskie cmentarze

  Uroczystości odsłonięcia cmentarza – mauzoleum żołnierzy niemieckich w dniu 1 listopada 1916 r. przy ul. Przemysława, fot. ze zbiorów MNZP.
  aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86) Od wielu pokoleń w pierwszy dzień  listopada- Dniu Wszystkich Świętych tysiące mieszkańców Przemyśla przychodzą na groby swoich krewnych i bliskich osób. Dla katolików nie jest to dzień smutku, lecz uroczystość wspomnienia świętych oraz przypomnienie, że każdy z nas może poprzez swoje życie dążyć do doskonałości, a więc do świętości. Jest to więc także dzień wspomnienia naszych zmarłych krewnych, przyjaciół i wszystkich tych, których czyny mogą współczesnym pomóc odnaleźć się  w  obecnym świecie. Również następnego dnia w Dniu Zadusznym wspominamy tych, którzy odeszli, lecz wciąż żyjących w naszej pamięci. W ciągu tych dwóch dni przemyskie cmentarze, na co dzień pełne ciszy, wypełniają się gwarem rozmów, modlitwy, a wieczorem rozjaśniają się „złotym” migoczącym światłem tysięcy zniczy i świec.
  Data publikacji: 10-07-2020 15:41

Inwestycje

 • Budowa Obwodnicy Przemyśla w ciągu drogi krajowej DK28/77

  Brak opisu obrazka
  MPRB działając w imieniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, zaprasza zainteresowane strony na spotkanie informacyjne dotyczące projektowania obwodnicy Przemyśla w ciagu drogi krajowej nr 29 i nr 77  Spotkanie odbędzie się w dniu 03.06.2022 o godzinie 16:00 w Sali Narad w Urzędzie Miejskim w Przemyślu, I piętro, Rynek 1, 37-700 Przemyśl   
  Data publikacji: 27-05-2022 12:54
 • Trwa III etap prac na ulicy Wysockiego

  Brak opisu obrazka
  Trwa III etap prac remonotowych na ulicy Wysockiego w Przemyślu. Prace prowadzone są dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2103R klasy "Z"- zbiorczej ul. Józefa Wysockiego w Przemyślu w km 2+164,40-4+559,69 wraz z odwodnieniem, oświetleniem oraz przebudową i zabezpieczeniem pozostałej infrastruktury technicznej - ETAP III od km 2+164,00 do km 2+700,00"
  Data publikacji: 25-05-2022 11:07
 • „Siłownia na świeżym powietrzu i strefa dla dzieci - Rycerskie”

  Brak opisu obrazka
  W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla 2022 zostało zrealizowane zadanie inwestycyjne pn. „Siłownia na świeżym powietrzu i strefa dla dzieci - Rycerskie”.
  Data publikacji: 13-05-2022 08:47
 • Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców miasta Przemyśla i Radymna - nabór uzupełniający na listę rezerwowych

  Brak opisu obrazka
  W związku z rozpoczęciem realizacji projektu pt. „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców miasta Przemyśla i Radymna” obejmującego montaż instalacji odnawialnych źródeł energii na obiektach prywatnych mieszkańców w ramach RPO WP na lata 2014-2020, Działanie 3.1 Rozwój OZE – projekty „parasolowe”- nabór nr RPPK.03.01.00-IZ.00-18-001/16 oraz osi priorytetowej XI REACT-EU działanie 11.2 Rozwój OZE- REACT-EU.
  Data publikacji: 13-04-2022 14:24
 • Nowa nawierzchnia na Orliku przy ulicy Dworskiego praktycznie gotowa

  Brak opisu obrazka
  W środę 23 marca br. Prezydent Miasta Przemyśla wspólnie z Naczelnik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Beatą Bielecką oraz radnymi Robertem Balem i Bartłomiejem Barczakiem przyglądali się pracom wykończeniowym przy układaniu nawierzchni na boisku Orlik przy ulicy Dworskiego. 
  Data publikacji: 24-03-2022 07:39

Gospodarka

 • UWAGA! W dniu 31.05.2022 r. upływa termin do dokonania opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

  Prezydent Miasta Przemyśla przypomina przedsiębiorcom, prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, iż w dniu 31 maja 2022 r. upływa termin do dokonania opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.
  Data publikacji: 24-05-2022 10:24
 • Wypełnij deklarację dotyczącą źródeł ciepła - zbliża się termin!

  ogień w palenisku
  Przypominamy, że zgodnie z art. 27g ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, od 1 lipca 2021 r właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).
  Data publikacji: 23-05-2022 08:44
 • Przemyski Portal Gospodarczy

  Brak opisu obrazka
  Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. uruchomiła stronę internetową pn.: "PRZEMYSKI PORTAL GOSPODARCZY".  Przemyski Portal Gospodarczy to serwis przeznaczony dla przedsiębiorców oraz osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą. Celem portalu jest skupienie w jednym miejscu informacji zamieszczanych dotychczas w różnych miejscach a skierowanych do szeroko rozumianego biznesu.
  Data publikacji: 16-05-2022 12:52
 • Projekt pt. "GWIAZDY KARIERY"

  Ulotka z opisem projektu - na zdjęciu dwie młode kobiety, jedna z laptopem, druga z notatnikiem, na tle okna biurowca. Treść plakatu powtórzona w komunikacie
  Projekt pt. "GWIAZDY KARIERY" skierowany jest do kobiet powyżej 30 roku życia. Projekt realizowany jest w ramach Działania 7.1 Poprawa sytuacji osób bezrobotnych na rynku pracy. Okres realizacji projektu: 01.01.2022-30.06.2023, a zasięg projektu to województwo podkarpackie.
  Data publikacji: 17-05-2022 10:25
 • W Krasiczynie trwa 33. międzynarodowa konferencja Europa Karpat

  Brak opisu obrazka
  W Zespole Pałacowo-Parkowym w Krasiczynie trwa 33. międzynarodowa konferencja Europa Karpat. Obok pomysłodawcy i głównego motoru tego przedsięwzięcia, Posła na Sejm Marka Kuchcińskiego, bierze w niej udział wielu przedstawicieli władz rządowych i samorządowych Polski, Ukrainy, Węgier i Słowacji. Wśród nich nie zabrakło oczywiście Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna.  
  Data publikacji: 13-05-2022 15:27
Wersja XML