Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przemyślany ruch - ekologiczny turniej szachowy - Zapraszamy

Eko 2022 A.jpeg

Myślisz, że połączenie szachów, recyklingu i selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci jest niemożliwe? Przyjdź i weź udział w naszym Eko-LOGICZNYM Turnieju Szachowym i przekonaj się, że nie są to aż tak odległe tematy. Czy podejmiesz wyzwanie?

Eko 2022.jpeg

Piony na szachownicy z elektrycznych śmieci

D4 czy E4? Jeśli nie brzmi to dla Ciebie jak szyfr to trafiłeś idealnie! 20 sierpnia w godzinach od 10:00 do 14:30 na przemyskim Rynku Starego Miasta odbędzie się Eko-LOGICZNY Turniej Szachowy, który pozwoli wyłonić lokalnego mistrza tej królewskiej gry. Na zwycięzców czekają nagrody w postaci medali, książek, dyplomów oraz kwalifikacji do rozgrywek międzymiastowych w ramach ogólnopolskiego turnieju laureatów. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Odzyskaj Środowisko w ramach projektu Elektryczne Śmieci przy wsparciu: Urzędu Miasta w Przemyślu, AURAEKO Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Sportowo-Kulturalnego Klubu Szachowego w Przemyślu.

Nowy wymiar sztuki

Turniej odbędzie się w jednej grupie turniejowej z wyodrębnieniem 4 grup wiekowych: do lat 7, od 8 do 12 roku życia, od 13 do 18 roku życia oraz dorośli. Laureat każdej z grup wiekowych otrzyma przepustkę do udziału w październikowym ogólnopolskim EKO-logicznym Międzymiastowym Turnieju Szachowym. W zmaganiach szachowych będą mogli wziąć udział wszyscy, którzy zarejestrują się wcześniej na platformie Chessarbiter. Liczba miejsc jest ograniczona.

„Od wieków artyści wykorzystywali figury szachowe jako pretekst do stworzenia oryginalnego, nowoczesnego na dany czas dzieła sztuki. Drewno, mosiądz, masa perłowa czy kości słoniowe stanowiły wizytówkę ówczesnych realiów. Również dziś sięgamy po surowce z recyklingu, które są znakiem naszych czasów
i tworzymy z nich nową wersję szachów.”  - mówi Natalia Murdza, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych tworząca wyjątkowe figury szachowe.

Edukacja ekologiczna inaczej

Turniej szachowy łączy się z ideą recyklingu na wielu poziomach. Zbierając elektryczne śmieci postępujemy w sposób zrównoważony. Nie dopuszczamy do niekontrolowanego skażenia wód gruntowych czy gleb przy jednoczesnym odzyskiwaniu materiałów. Wszystko to w akompaniamencie poszerzania świadomości ekologicznej oraz innych interesujących inicjatyw takich jak budowa miejskich pasiek składających się z uli z recyklingu, które to coraz gęściej pojawiają się na terenie polskich miast.

belka.jpeg

Szczegóły turnieju znajdują się na stronie Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz w regulaminie.

PDFPobierz Regulamin Turnieju Szachowego (154,66KB)

Projekt „Safe City – bezpieczne miasto Przemyśl jako element koncepcji Smart City” realizowany w ramach konkursu dla samorządów Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców dofinansowanego  w formie dotacji z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna  2014-2020. Dofinansowany w wysokości 90% (85% ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności oraz 15% z budżetu państwa).

Wersja XML