Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przemyska Biblioteka przyjazna dzieciom

Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała tytuł „Biblioteki Przyjaznej Dzieciom". Biblioteka została wyróżniona przez czytelników w pierwszej edycji akcji Przystanku Rodzinka i otrzymała tytuł Biblioteki Przyjaznej Dzieciom za promowanie idei czytelnictwa wśród najmłodszych, młodszych i starszych czytelników w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.

Biblioteka Przyjazna Dzieciom to przede wszystkim miejsce, w którym promowana jest idea aktywnej lektury z dzieckiem. Posiada aktualizowany repertuar książek dla dzieci, promuje inicjatywę aktywnej rodzinnej lektury, dysponuje kącikiem do czytania i zabawy, organizuje zajęcia i spotkania, w których książka i autorzy są ich bohaterami, stwarza przestrzeń przyjazną do spotkań ludzi zaangażowanych w czytelnictwo z dziećmi i młodymi ludźmi.

Dyplom Biblioteka Przyjazna Dzieciom

Wyróżnienie w tym konkursie biblioteki otrzymały dzięki głosom czytelników – rodziców, którzy uczestniczą w inicjatywach promujących czytelnictwo, organizowanych przez te instytucje. Dziękujemy Czytelnikom PBP za oddane głosy!

Akcja #bibliotekaprzyjaznadzieciom prócz jasnej idei promocji czytelnictwa i instytucji ją wspierających, zwraca uwagę na ogromny potencjał bibliotek zarówno tych małych, np. wiejskich, które niejednokrotnie są, oprócz szkoły, jedyną formą rozwoju młodego człowieka, jak i dużych funkcjonujących w szeroko rozumianej kulturze i edukacji miast i województw.

Wspólne zaangażowanie czytelników bibliotek, wydawnictw, instytucji kultury i polskich artystów zaowocowało stworzeniem mapy aż 171 bibliotek. By ułatwić znalezienie bibliotek, które aktywnie promują ideę czytelnictwa Przystanek Rodzinka stworzył mapę takich instytucji, z którą można zapoznać się na blogu - https://przystanekrodzinka.pl/biblioteka-przyjazna-dzieciom/

 

Wersja XML