Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

1. spływ kajakowy śladami Karola Wojtyły z Przemyśla do Wyszatyc

19 lipca 1958 roku jeszcze wówczas ksiądz – Karol Wojtyła wraz z zaprzyjaźnioną grupą studentów udał się spływem kajakowym Sanem z Przemyśla do Leżajska.

Aby upamiętnić to wydarzenie i oddać hołd papieżowi Polakowi, w sobotę 23 lipca, z inicjatywy członków Przemyskiej Rady Seniorów oraz w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Róża Wiatrów odbył się 1. spływ kajakowy na trasie Przemyśl (przystań) – Wyszatyce.

O godzinie 10:00 uczestników spływu oraz gości przywitał Zastępca Prezydenta Miasta Pan Bogusław Świeży oraz Przewodnicząca Przemyskiej Rady Seniorów Pani Anna Hayder. W przemówieniach podkreślano, jak ważne jest to wydarzenie dla naszej Małej Ojczyzny, gdyż „Przemyślanom na pewno nie znany był fakt, że także nasze miasto znalazło się na trasie wyjazdów turystycznych tego wielkiego Polaka”.

Następnie ks. Jakub Kustroń – wikary z Parafii Św. Trójcy pobłogosławił wszystkim i kajakarze wyruszyli w drogę. Pomimo wysokiej temperatury, wszystkim udało się szczęśliwie dopłynąć do celu. Na wyczerpanych, ale zadowolonych uczestników w Wyszatycach czekało już ognisko przygotowane przez sołtysa miejscowości Pana Ryszarda Jarocha.

1. spływ kajakowy śladami Karola Wojtyły cieszył się ogromnym zainteresowaniem i ma szansę stać się imprezą cykliczną. Dziękujemy za Państwa obecność.

 

Przemyska Rada Seniorów, a przede wszystkim Przewodnicząca Pani Anna Hayder po raz kolejny udowodnili, że podejmują inicjatywy tak ważne dla społeczności naszego miasta, za co dziękujemy.

Serdeczne podziękowania składamy dla Stowarzyszenia Róża Wiatrów za podjęcie inicjatywy i zapewnienie bezpieczeństwa na wodzie uczestnikom spływu.

Pragniemy złożyć również podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i promocji tego wydarzenia, w tym przede wszystkim Panu Ryszardowi Jarochowi – sołtysowi Wyszatyc oraz Panu Tomaszowi Szeleszczuk  - Wójtowi Gminy Żurawica  jak również dla Urzędu Gminy Żurawica.

IMG_1072.jpeg

IMG_1073.jpeg

IMG_1074.jpeg

IMG_1078.jpeg

IMG_1080.jpeg

IMG_1082.jpeg

IMG_1084.jpeg

IMG_1086.jpeg

IMG_1087.jpeg

Tekst oraz zdjęcia - Wydział Spraw Społecznych

Wersja XML