Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

20 litrów krwi od 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Dowódca 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Przemyślu Pan płk Daniel Błotko zainaugurował wraz z przemyskimi terytorialsami w piątek 8 lipca br. akcję honorowego krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Przemyślu.

Wsparcie lokalnej społeczności jest wpisane w misję i zadania 20 Przemyskiej Brygady OT. Hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” towarzyszy Wojskom Obrony Terytorialnej od początku ich powstania. Żołnierze regularnie organizują zbiórki krwi na terenie całego Podkarpacia, jak również z chęcią wspierają i włączają się we wszelkie akcje kolegów z innych rodzajów służb mundurowych zasilając wspólnie RCKiK. Przemyscy terytorialsi zawsze licznie odpowiadają na sygnał uzupełnienia niezbędnych zapasów, by z głębi serca podzielić się z mieszkańcami Przemyśla tym bezcennym darem. Piątkowa akcja 20 litrów od 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest pierwszym krokiem we wsparciu lokalnej społeczności.

DSCF6074-25.jpeg

Latem krew jest najbardziej potrzebna. Zapasy się kurczą, bo wielu potencjalnych dawców wyjeżdża, a z drugiej strony więcej jest wypadków i wzrasta zapotrzebowanie. Żołnierze 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej jednoczą swoje siły, a by z głębi serca podzielić się z mieszkańcami Przemyśla najcenniejszym darem – krwią. Akcja krwiodawstwa potrwa od 8 do 31 lipca w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Przemyślu. Jest ideą przemyskich terytorialsów wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania.

Tworząca się właśnie w naszym mieście 20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Przemyśla i Ziemi Przemyskiej. Świadczy o tym akcja honorowego krwiodawstwa, która potrwa przez pierwszy miesiąc wakacji. - mówi dowódca brygady płk Daniel Błotko.

 

 

Zapotrzebowanie na krew cały czas rośnie. Nie sposób przeliczyć ilu osobom udało się uratować życie dzięki pozyskanej krwi. To najcenniejszy i niepowtarzalny dar, który bez wahania Przemyscy terytorialsi przekazują.

Źródło: 36 blp
Zdjęcia: szer. Piotr Gdula 36blp

Wersja XML