Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień Papieski w SP 15

17 października 2007 r. obchodziliśmy w Szkole Podfstawowej nr 15 VII Dzień Papieski. Młodzież szkoły zgromadziła  się na apelu poświęconym sylwetce naszego wybitnego rodaka – Papieża Jana Pawła II. W obchodach współuczestniczył również Jego Eminencja Biskup Marian Rojek.

Ku zaskoczeniu wszystkich, Biskup, podczas swojej przemowy zaprosił na scenę Pana Dyrektora i poddał Go krótkiemu „egzaminowi”, który dotyczył historii  szkoły. Pan Dyrektor obronił się na szóstkę z plusem. Następnie uczniowie z kółka recytatorskiego, prowadzonego przez Panią Agnieszkę Pomianek, przedstawili montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Czas ucieka, wieczność czeka” na cześć Papieża Jana Pawła II. Intencją przekazu było przybliżenie wspaniałego dorobku literackiego Ojca Świętego, człowieka duchowej głębi, wielkiej modlitwy, przewodnika prowadzącego Kościół Katolicki krokami giganta, ale i naszego wielkiego rodaka, z którego wszyscy Polacy są dumni. Uczniowie poprzez apel chcieli też podziękować za to, że Papież otworzył nam oczy na dar wiary i świętości oraz tym samym uczcić pamięć o Nim. Kulminacyjnym punktem było połączenie przez uczniów transparentów w kształcie serca, na których umieścili cytaty wspaniałych myśli naszego Papieża – Polaka, wyrażając tym samym pragnienie, aby słowa Ojca Świętego, skierowane do dzieci, mogły się realizować w naszej szkole.

Przekaz ten dostarczył widzom wielu wzruszeń i skłonił do refleksji nad sobą, a u niejednego zakręciła się łezka w oku. Atmosferę zadumy i wewnętrznego wyciszenia potęgował piękny śpiew uczniów, przygotowanych przez Pana Artura Mykitę.

Po akademii Jego Eminencja Biskup Marian Rojek wręczył dyplomy uczniom, wyróżnionym w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Papież i góry”. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Winiarski, uczeń klasy VI b. Drugie – Izabela Grządziel, uczennica klasy V c. Trzecie – Aleksandra Gajda, uczennica klasy V c. Wyróżnienia zaś otrzymali Anna Mahunik (IV b) i Rafał Kwaczała (V c). Nagrodzone prace plastyczne można obejrzeć w hollu naszej szkoły.

Po uroczystym apelu Biskup wręczył dzieciom pamiątkowe obrazki i wspólnie odmówiliśmy modlitwę w intencji wszystkich zgromadzonych na sali. Ten dzień na długo pozostanie nam w pamięci.

Biskup spotkał sie również z przedstawicielami grona pedagogicznego oraz administracji szkoły a także zwiedził szkołę..

JPGNULL

Wersja XML