Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Trio wokalne „retro BoyS” w koncercie z największymi przebojami Zbigniewa Wodeckiego

8 maja br. na zamkowej scenie pojawiło się trio wokalne „retro BoyS” i zaprezentowało koncert z największymi przebojami Zbigniewa Wodeckiego.

Trio wokalne "Retro Boys" na scenie 

Tenor, kontratenor i baryton.

Trzy operowe głosy – Klaudiusz Kapłon (tenor), Tomasz Raczkiewicz (kontratenor), Sławomir Olgierd Kramm (baryton) - interpretujące piosenki śpiewane niegdyś przez nieodżałowanego Zbigniewa Wodeckiego, mogłoby to się wydawać pomysłem egzotycznym. Efekt jednak był zaskakująco dobry, wręcz świetny. Nowe interpretacje wyjątkowo przypadły do gustu przemyskiej widowni, która przez dużą część koncertu śpiewała razem z artystami. Dodatkowym atutem tego koncertu było słowo (głównie Tomasza Raczkiewicza) z dużą dawką dobrego humoru – komediowe scenki, monologi, żarty. Występ zespołu retro BoyS był świetnie skomponowanym połączeniem koncertu, kabaretu i stand-upu.

 

 

Trio wokalne "Retro Boys" pozuje do zdjęcia

Szczytny cel koncertu.

Poza oczywistymi aspektami artystycznymi, ten muzyczny wieczór na Zamku Kazimierzowskim miał też wymiar charytatywny. Po pierwsze – artyści, mówiąc potocznie, wystąpili za darmo i w związku z tym wstęp na to wydarzenie był bezpłatny. Po drugie - aby jak najlepiej „wykorzystać” to wydarzenie, z inicjatywą zbiórki pieniędzy dla prześladowanych wojną Ukraińców wystąpiło Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu. „Kwesta – Pomoc dla Ukrainy” (pod taką nazwą została zarejestrowana) odbywała się przed wejściem do foyer. Wolontariusze z identyfikatorami zbierali datki do odpowiednio oznakowanych puszek kwestorskich. Zebraną kwotę współpracujące z naszą instytucją TPPR w całości  przeznaczy na pomoc Ukrainie i jej uchodźcom.

zbiórka pieniężna w zamkowym foyer

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Wersja XML