Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Otwarcie nowych oddziałów w przemyskim szpitalu

4 maja br. w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu uroczyście otwarto zmodernizowane Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej, Oddziału Urologii z Pododdziałem Urologii Onkologicznej oraz Pracowni Endoskopowej.

 

,,Modernizacja oddziałów, które oddajemy dziś do użytku, to nie tylko odświeżenie wizualne pomieszczeń. To przede wszystkim poprawa warunków hospitalizacji pacjentów oraz pracy personelu. Przeprowadzone prace pozwoliły poprawić wykorzystanie posiadanej bazy lokalowej, dzięki czemu możemy przyjąć więcej pacjentów, a tym samym powiększyć dostępność do diagnostyki i leczenia szpitalnego dla mieszkańców naszego region" - powiedziała Barbara Stawarz - Dyrektor Szpitala.

W ramach prac wykonano modernizację instalacji, przebudowano ściany działowe; wymieniono osprzęt sanitarny i elektryczny, okładziny podłogowe, ścienne i sufitowe, stolarkę drzwiową. Zakupiony nowy sprzęt i wyposażenie to miedzy innymi: aparat RTG z ramieniem C, stół operacyjny, aparat do znieczulania, łóżka, szafki, wózki specjalistyczne reanimacyjne i zabiegowe oraz wiele drobnego sprzętu, który jest niezbędny do profesjonalnej opieki nad pacjentami.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł: 3 512 308,31 zł

Dotacja celowa ze środków Województwa Podkarpackiego: 3 050 370,00 zł

Dzięki otrzymanej dotacji celowej z budżetu województwa oddziały chirurgii, urologii oraz pracownia endoskopii są kolejnymi jednostkami naszego szpitala, które zyskują nowy blask.

,,Cieszymy się z już zakończonych prac, ale na tym nie poprzestajemy. Zakończyliśmy modernizację i oczekujemy na wyposażenie oddziału rehabilitacji, wkrótce rozpoczniemy remont oddziału chirurgii naczyniowej oraz montaż klimatyzacji centralnej w szpitalu.W ramach programu „Dostępność plus” pojawią się też nowe windy oraz inne usprawnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym niepełnosprawnych oraz matek z małymi dziećmi" - dodała Barbara Stawarz.

 

 

 

Tekst: Paweł Bugira, Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu

Zdjęcia: Maciej Wolański, Biuro Prezydenta Miasta

Wersja XML