Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

A może Ferie w mieście?

Zbliżające się ferie zimowe to okazja dla dzieci młodzieży, aby skorzystać z oferty, którą już przygotowały przemyskiej jednostki miejskie i inne instytucje. Jak zwykle program zajęć zapowiada się bardzo różnorodnie, a przede wszystkim ciekawie. Czego mogą się spodziewać wypoczywający w naszym mieście od 14 do 27 lutego?

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" i Zespół Pieśni i Tańca "Przemyśl" zapraszają na Ferie w Mieście

Zapraszamy dzieci na ferie zimowe z ciekawym programem zajęć.

W naszej ofercie znajdują się dwa turnusy dla uczniów klas I - III:

Banerek z napisem Ferie zimowe w mieście

od godz.9.00 do 14.00

adres: Przemyśl, ul. Konarskiego 5 – siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl”

Planowane są mi.in. zajęcia taneczne, muzyczne, plastyczne, teatralne, wokalne. Będzie też zwiedzanie Zamku Kazimierzowskiego pod przewodnictwem samego Króla Kazimierza!!!!

Koszt turnusu to 100 zł /w tym poczęstunek w formie drożdżówki/.

Zapisy od 16 grudnia do 10 lutego: tel. 16 678 23 59;

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o zapisie decyduje data zgłoszenia.


Ferie 2022r na sportowo z POSiR .

Rozpoczęły się zapisy na ferie podzielone na dwa turnusy:

Program obejmuje:

Zapisy od 7 roku życia do 12 lat. Kontakt 691966715 Cena 350 zł/os.

Serdecznie zapraszamy kadra POSiR 

Plakat ferii w POSiR - zdjęcia z obiektów POSiR, informacja o zapisach, tekst powtórzony w komunikacie

Bezpieczne ferie 2022

Zanim jednak POSiR rozpocznie swoje turnusy feryjne, zaprasza dzieci i młodzież na sztuczne lodowisko w Przemyślu. To tam 14 lutego przypomnimy sobie co powinniśmy zrobić, aby ferie przebiegły bezpiecznie i szczęśliwie, o jakich podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania należy pamiętać.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież 14.02.2022r. na POSiR Sztuczne Lodowisko Przemyśl w godzinach 9:00 - 14:00

Na uczestników czekają atrakcje:

Plakat zapowiadający imprezę - grafika z informacjami (powtórzone w komunikacie) i postaciami dzieci bawiących się na śniegu.


FERIE 2022 Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

 

Czytajcie i zdobywajcie nagrody!
 

Bądźcie kreatywni i zdobywajcie nagrody!

Rywalizujcie i zdobywajcie nagrody!

Szczegółowe informacje i zasady uczestnictwa dostępne od 1 lutego 2022 r. na stronie PBP www.biblioteka.przemysl.pl

Plakat ferii w Bibliotece z ofertą powtórzoną w treści komunikatu. Grafiki choinek i dzieci na sankach


Artystyczne Ferie zimowe w Młodzieżowym Domu Kultury

Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu na okres ferii zimowych 2022 przygotował specjalną ofertę warsztatów artystycznych.
Warsztaty prowadzone będą w kilku grupach tematycznych: 

 1. Warsztaty muzyczne (grupy instrumentalne, taneczne i wokalne), 
 2. Warsztaty sportowe (szachy, gry planszowe, tenis stołowy, fitness, nauka jazdy na łyżwach),
 3. Warsztaty językowe (angielski i niemiecki), 
 4. Warsztaty komputerowe i medialne (grafika komputerowa oraz edycja fotografii i montaż filmów)
 5. Warsztaty plastyczne (malarstwo, rysunek i rękodzieło artystyczne).

Więcej informacji, w tym zasady uczestnictwa  i zgłoszeń oraz terminy dostępne są na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu: mdkprzemysl.pl lub pod numerem telefonu: 16 670-20-03.

Plakat ferii w MDK - Bałwanek trzymający tablicę z napisem artystyczne ferie zimowe w mdk i oferta powtórzona w treści komunikatu


Ferie w Muzeum 2022 (14 – 27 lutego)
 

Podczas ferii zimowych Muzeum Narodowe Ziemi  Przemyskiej zaprasza na spotkania ze sztuką i tradycją. W aktywny i przystępny sposób, spróbujemy pomóc zrozumieć, jak zmieniała się sztuka na przestrzeni wielu tysięcy lat, co tradycja ma wspólnego ze sztuką.

Przykładowe tematy zajęć:

Budynek Główny MNZP – plac Berka Joselewicza 1

Ochrą i węglem – paleolityczna sztuka jaski­niowa. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję obej­rzeć prezentację multimedialną zawierającą przykłady ry­sunków, rytów, malowideł oraz płaskorzeźb francuskich i hiszpańskich sztuki jaskiniowej. Następnie dzieci będą mogły wykonać swoje własne „malowidła jaskiniowe”.

W podróż z przemyskimi niedźwiadkami. W oparciu o bajkę Jarosława Sieki pt. „Niedźwiadki z Przemyśla” dzieci poznają historię nadsańskiego gro­du, jego najciekawsze zabytki i atrakcje. W dalszej części zajęć malują kolorowankę z Przemyśla.

 Dzieło na desce. Co to jest ikona? Podczas za­jęć dzieci dowiedzą się czym jest ikona i jak się ją pisze. W części praktycznej spróbują wykonać ikonę wybranego świętego.

Na szkle malowane. Uczniowie będą mieli szansę stworzyć swój własny witraż. Wykonane za pomocą farb akrylowych dzieła mogą służyć do dekoracji lub stanowić doskonały prezent.

Nie święci garnki lepią – ja też potrafię! W trakcie zajęć dzieci poznają czym jest ceramika, jak wyglądały naczynia dawniej i dziś, jak je produkowano i wypalano. W części praktycznej zajęć będą mogły ule­pić swoje własne naczynie z gliny.

Czym jest plakat. Podczas warsztatów młodzi uczestnicy dowiedzą się czym dokładnie jest plakat i jak wygląda proces jego powstawania: od notowania pomysłów w formie szkiców do powstania skrótu, symbolu – widzialnego znaku idei. Następnie sami narysują plakat, który wyrazi ich subiektywne odczucia 
i emocje związane z wybranym tematem.

Od ziarenka do bochenka. Pieczemy chleby, bułki i inne wyroby cukiernicze. Na zajęciach dzieci poznają tajniki i zwyczaje związane z wypiekiem chleba oraz jego rodzaje, a także własnoręcznie upieką chlebki.

Zajęcia modelarskie. Na lekcji uczestnicy poznają pionierskie konstrukcje latające i jeżdżące sprzed stu lat, a także tajniki ich powstawania. Następnie budują kartonowe modele wybranych maszyn.

Bałwan ze śniegu z miotłą na tle budynku muzeum

Muzeum Historii Miasta Przemyśla – Rynek 9

Techniki graficzne w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Podczas zajęć uczestnicy poznają techniki graficzne jakimi posługiwał się Marian Stroński. Inspirując się jego twórczością stworzą własny linoryt.

 Drewniane kolczyki zdobione metodą decoupage. Kontynuacja warsztatów ze zdobienia różnego rodzaju przedmiotów. W trakcie zajęć uczestnicy krok po kroku uczą się nowej techniki.

Co to jest kolaż? Uczestnicy poznają historię powstania tej ciekawej techniki. Podczas zajęć wykonają kolaż łącząc różne techniki plastyczne.

Martwa natura. Uczestnicy poznają technikę na podstawie prac Mariana Strońskiego. Następnie na podstawie przygotowanej przez edukatorów kompozycji malują martwą naturę.

Zabytki Przemyśla na obrazach Mariana Strońskiego. Uczestnicy zwiedzą naszą stałą ekspozycje malarstwa Mariana Strońskiego, na której zapoznają się z zabytkami Przemyśla, a następnie sami stworzą obraz wybranego przez siebie obiektu.

Abstrakcja… Poznajemy technikę na podstawie prac Mariana Strońskiego. Podejmujemy próbę stworzenia własnej kompozycji tworzonej za pomocą emocji, barw, linii oraz plam.

Rzeźba … Warsztaty inspirowane wystawą czasową w Muzeum Historii Miasta Przemyśla: Bogusław Kędzierski. Rzeźba. Uczestnicy zwiedzą wystawę i poznają podstawy tej dziedziny sztuki. Na zajęciach plastycznych stworzą własną rzeźbę:
z wyobraźni lub inspirując się pracami artysty.

O higienie w xix wieku! Na zajęciach odpowiemy na pytania: Jakiego pomieszczenia brakowało we wnętrzach mieszczańskich w XIX wieku? Jak ludzie radzili sobie z brakiem toalety? W części praktycznej uczestnicy wykonają kule musujące do kąpieli. (wykonują prace – kule musujące, które mogą być wręczane z okazji: dzień matki, dzień ojca, dzień babci i dziadka).

W mieszkaniu prababci. Na podstawie ekspozycji wnętrz mieszczańskich dzieci będą miały okazję zapoznać się z życiem codziennym mieszkańców miasta w XIX i na początku XX w. Zwiedzanie połączone jest z grą muzealną.

grafika- kartka papieru, farby, ołówek, pędzel gumka

 

Wersja XML