Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spotkanie z Eugeniuszem Molskim

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na wystawę malarstwa i ceramiki Eugeniusza Molskiego oraz spotkanie z artystą zatytułowane "Świat Eugeniusza M". Spotkanie z autorem odbędzie się 22 stycznia2022 r. o godzinie 16:00 w Galerii 12, ul. Konarskiego 9.

Zaproszenie na wystawę - kolaż prac autora i tekst: EUGENIUSZ MOLSKI
MALARSTWO
14.12 2021 - 28.02 2022
spotkanie z autorem
22.01 20 22 o godz. 16 00
Galeria 12" ul. Konarskiego 9

Eugeniusz Molski urodził się w 1942 r. w Bagienicach. Jest absolwentem PLSP w Nałęczowie i PWSSP (obecnie ASP) we Wrocławiu. Dyplom
otrzymał w 1969 w malarstwie architektonicznym i ceramice. W latach 1969 - 2006 pracował w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Uprawia malarstwo sztalugowe, malarstwo ścienne, ceramikę, rzeźbę. Ma w swoim dorobku ponad 200 wystaw indywidualnych i uczestnictwo w około 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem prestiżowych nagród oraz wyróżnień. W 2007 roku obchodził 40-lecie pracy twórczej. Jego twórczość znajduje się w licznych zbiorach instytucji kultury, a także u prywatnych kolekcjonerów krajowych i zagranicznych.
Eugeniusz Molski znany jest również jako niestrudzony podróżnik. 

Na plakacie jedna z prac rzeźbiarskich autora. Tekst: Centrum Kulturalne w Przemyślu
» ŚWIAT EUGENIUSZA M”
WYSTAWA MALARSTWA I CERAMIKI
EUGENIUSZA MOLSKIEGO
spotkanie z autorem
22. 01 20 22 o godz. 16 00
Galeria „12” ul. Konarskiego 9

"...Molski jest artystą znanym i uznanym nie tylko w kraju, ale także w Europie. W jego twórczości zaskakuje najbardziej sposób artystycznego myślenia. On jak mało kto potrafi przetransportować w dzieło sztuki swą wiedzę o artystycznym dorobku pokoleń. Jest człowiekiem myślącym, bywałym w świecie, wykształconym, bystrym obserwatorem. Wiedzę o życiu, ludziach, świecie, a także o sztuce potrafi wykorzystać w swej twórczości. Stąd w jego obrazach czy rzeźbach tak wiele zaskakujących elementów, zarówno formalnych, jak i materialnych.

Tworząc wykorzystuje wszystko, co ma pod ręką. W jego dziełach wszystko jest przemieszane, tak jak w życiu. One bowiem powstają na gorąco, pod wrażeniem chwili, w wyniku fascynacji i przeżycia. Stąd też, zwłaszcza w obrazach, tak wiele jest elementów dodatkowych: zdjęć, materiałów, wycinków z gazet, cytatów, części zużytych przedmiotów. Wszystkie one jednak współgrają z treścią i formą całości, wyrażają określone znaczenia, są istotną częścią tak skomplikowanego kolażu odzwierciedlającego artystyczną rzeczywistość w chwili jego powstania. Są to swoiste opowieści zarówno o życiu, jak i tworzeniu, a także o artystycznych marzeniach twórcy o idealnym świecie. Artysta lubi tworzyć serie będące jego opowieścią plastyczną o konkretnej sprawie lub historiach. (...) Bujność wyobraźni twórcy jak również aktywność powodują, że twórczość ta jest niezwykle bogata...
Ryszard Lis

Wersja XML