Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Krzysztof Iwaneczko – KONCERT ŚWIĄTECZNY

28 grudnia br. na zamkowej scenie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK wystąpił Krzysztof Iwaneczko w towarzystwie Józefa Rusinowskiego (fortepian) i Łukasza Belcyra (gitara).
Podczas tego wysublimowanego w treści i dojrzałego w formie (jak przystało na doktora) koncertu widzowie usłyszeli utwory autorskie z płyt: „Jestem” oraz „Origami”, a także kilka coverów oraz utwory świąteczne.

 

 

 

Krzysztof Iwaneczko urodził się w Przemyślu, tu spędził całe dzieciństwo, tu też ukończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej dr hab. Joanny Żółkoś- Zagdańskiej. W 2011 roku zdobył Grand Prix Festiwalu „Wygraj Sukces”,  rok później Grand Prix Festiwalu School & Jazz. W roku 2015 zwyciężył w finale szóstej edycji programu „The Voice of Poland”, w tym samym roku rozpoczął działalność koncertową prezentując autorski program oraz gościnnie projekty artystów takich jak: Adam Sztaba, Piotr Rubik, Bartosz Chajdecki, Piotr Nazaruk, Piotr Kostrzewa. W 2018 roku Krzysztof Iwaneczko zaprezentował autorski projekt koncertowy „Tryptyk Niepodległa". W 2019 roku nagrał debiutancką płytę „Jestem”, a w 2020 roku krążek pt. „Origami”. Ostatnia, najświeższa wiadomość o „przemyskim” wokaliście, kompozytorze, pianiście i autorze tekstu jest taka: w grudniu br. uzyskał tytuł doktora na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w wieku 26 lat – imponujące.

 

Źródło informacji i zdjęcia: Tomasz  Beliński, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
Wersja XML