Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zaproszenie na cykl filmów o Jean-Paul Belmondo

6 września w wieku 88 lat zmarł jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów w historii kina, zdobywca Cezara, Jean-Paul Belmondo. By uczcić jego pamięć Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na trzy częściowy cykl filmów z legendarnym aktorem w roli głównej. Projekcje odbędą się 25 listopada, 9 i 16 grudnia o godzinie 19:30. Współorganizatorami pokazów są Stowarzyszenie Kin Studyjnych i Instytut Francuski. Bilety: 10 zł.

 

1. Szpicel

Czarny kryminał będący adaptacją powieści autorstwa Pierre’a Lesou o tym samym tytule. Po opuszczeniu więzienia złodziej Maurice Faugel (Serge Reggiani) planuje kolejny skok. Do akcji zaprasza swoich zaufanych znajomych oraz Silliena (Jean-Paul Belmondo), który ma ich zaopatrzyć w niezbędny sprzęt. Na miejscu zostają zaskoczeni przez policję. Maurice zostaje ranny, a przesłuchiwany przez policję Sellien stoi przed decyzją wyznania prawdy lub chronienia przyjaciół.

Szpicel (Le Doulos) reż. Jean-Pierre Melville, Francja, Włochy 1962, 108 min.

Obsada: Jean-Paul Belmondo, Serge Reggiani, Michel Piccoli.

 

2. Człowiek z Rio

Szalony film przygodowo-szpiegowski. Skradziona z paryskiego muzeum statuetka znad dorzecza Amazonki jest kluczem do legendarnego skarbu, którego poszukują bandyci. By dotrzeć do skarbu złoczyńcy porywają naukowców oraz Agnès, córkę jednego z nich. Jej chłopak, Adrien (Jean-Paul Belmondo), żołnierz będący na tygodniowej przepustce rusza z pomocą. Zaczyna się pełny egzotycznych przygód pościg za porywaczami.

Człowiek z Rio (L'Homme de Rio) reż. Philippe De Broca, Francja, Włochy 1963 , 112 min.

Obsada: Jean-Paul Belmondo, Françoise Dorléac , Jean Servais.

 

3. Szalony Piotruś

Ferdinand (Jean-Paul Belmondo), żonaty z zamożną kobietą, nudzi się. Pewnego wieczoru spotyka Marianne (Anna Karina), studentkę, którą poznał pięć lat wcześniej, która uporczywie nazywa go Piotrusiem. Porzuca małżonkę i, urzeczony, wiąże się z piękną Marianne. Ta jednak jest zamieszana w nielegalne interesy. Oboje muszą się ukrywać i wyruszają z Paryża na południe Francji.

Szalony Piotruś (Pierrot le Fou) reż. Jean-Luc Godard, Francja, Włochy 1965, 110 min.

Obsada: Jean-Paul Belmondo, Anna Karina, Graziella Galvani.
 

Brak opisu obrazka

Wersja XML