Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zapraszenie do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na Przystanek Poezja

25 listopada o godz. 17.00 zapraszamy do Klubu "Piwnice" Centrum Kulturalnego w Przemyślu na organizowany cyklicznie Przystanek Poezja. Tym razem podczas wieczoru autorskiego „W jesiennej przestrzeni życia” zaprezentujemy poezję dwóch podkarpackich poetek – Renaty Giży z Rakszawy i Jolanty Michny z Wysokiej.

 

Obie panie są członkiniami Grupy Twórczej „Inspiratio”, działającej przy Centrum Kultury Gminy Łańcut, od wielu lat są też uczestniczkami organizowanego przez CK Dorocznego Spotkania Poetów. Wieczór autorski zatytułowany „W jesiennej przestrzeni życia” odbędzie się 25 listopada o godz. 17.00.  Wiersze utrzymane w klimacie jesiennej zadumy usłyszymy w interpretacji samych Autorek. Poetkom towarzyszyć będą młodzi muzycy, uczniowie ZPSM w Przemyślu: Aleksandra Chmura (skrzypce) i Piotr Świst (fortepian), w ich wykonaniu usłyszymy muzykę Wojciech Kilara.

 

RENATA GIŻA

Poetka urodziła się w Żołyni, obecnie mieszka w Rakszawie koło Łańcuta. Od maja 2016 r. należy do Grupy Twórczej „Inspiratio” działającej przy Centrum Kultury Gminy Łańcut. Jest laureatką licznych literackich nagród i wyróżnień. Jej pierwsze wiersze ukazały się w 2016 r. w antologii „Bluzeczka z wieżą Eiffla. Pocztówki poetyckie". Swoje wiersze publikuje w internecie, facebooku, antologiach, almanachach, prasie regionalnej i zagranicznej. Ma lekkie pióro, a Jej wiersze są odskocznią od szarej rzeczywistości. Wiele w nich wspaniałych opisów przyrody i bliskich Jej sercu pięknych, bieszczadzkich krajobrazów. Pisze także wiersze dla dzieci oraz wiersze na różne okazje: świąteczne, patriotyczne, dotyczące spraw codziennych, wiary, uczuć.

Od wielu lat współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie. Od 2016 r. uczestniczy w Dorocznych Spotkaniach Poetów w Przemyśl.  Kocha muzykę, taniec, przyrodę i podróże.

 

JOLANTA MICHNA

Poetka z zamiłowania. Urodziła się w Łańcucie, mieszka w Wysokiej k. Łańcuta. Absolwentka Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu i Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie. Zadebiutowała w 2006 r. w almanachu „W twoich oczach”. Wydała 14 tomików wierszy. Jej wiersze ukazały się w licznych antologiach, almanachach, również w czasopismach regionalnych, ogólnopolskich i polonijnych (m.in. takich jak: Głos Gminy Łańcut, Gazeta Łańcucka, Głos Tyczyna, Nasz Dom, Nasz Dziennik, Akant, Gazeta Kulturalna, Radostowa, Biały Orzeł, Bezkres, Kurier Błażowski, Nasz Przemyśl, Angora),  a także w antologiach i na literackich portalach internetowych. Swoje wiersze prezentowała również na antenie Radia Fara. Brała udział w licznych konkursach poetyckich i literackich, swoje wiersze prezentowała także na spotkaniach poświęconych poezji. Od kilku lat uczestniczy w Dorocznych Spotkaniach Poetów organizowanych przez Centrum Kulturalne w Przemyślu. Od 2012 r. związana jest z łańcucką Grupą Twórczą „Inspiratio”.

 

Brak opisu obrazka

Wersja XML