Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wiedza Nauka Życie - Dni Przedsiębiorczości w Przemyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości

Wczoraj tj. 8 listopada br. w Przemyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Innowacji zainaugurowano Dni Przedsiębiorczości: Wiedza - Nauka - Życie.

Pierwszy dzień wydarzenia poświęcony był nauce, a hasłem przewodnim była Nauka - Epokowe innowacje w miastach. Wśród prelekcji znalazły się panele poświęcone zielonej energii i innowacjach w samorządach z wykorzystaniem OZK. Poniżej przedstawiamy tematy paneli:

Brak opisu obrazka

 

Panel Włodarzy Miast (hybrydowy) z udziałem Macieja Żebrowskiego Burmistrza Wałcza, Wojciecha Bakuna Prezydenta Miasta Przemyśla oraz  Anny Chmary Dyrektor ds. produkcji wody PWiK w Kaliszu i Mariusza Kwaśnego Prezesa PWIK Przemyśl, a także Dr'a Pawła Treflera Rektora PWSW w Przemyślu poświęcony był innowacjom z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w samorządach.

 

 

 

 

Wtorek

To dzień szkoleniowy - porcja wiedzy o przedsiębiorczości i zakładaniu działalności gospodarczej od Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Porozmawiamy też o Stresie w Biznesie  - Joanna Markin,  psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przemyślu przekaże kilka wskazówek jak się przed nim ustrzec. Zajęcia skierowane do osób bezrobotnych, chcących założyć dział. gosp., studentów i uczniów szkól średnich.

Środa

Rozmawiać będziemy w środowisku organizacji pozarządowych o możliwym rozwoju Przemyśla, kierując się dorobkiem ziemi przemyskiej. Dlatego dyskusjom o inicjatywach społecznych towarzyszyć będą opowieści o postępowych mieszkańcach ziemi przemyskiej zamieszkującej ją od XIV do XX wieku. Wiedzą na ten temat podzielą się z nami pracownicy naukowi Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - Dr Julian Fac i Karol Kicman. Interesująco zapowiadający się ich wykład, od którego nasze trzydniowe wydarzenie wzięło nazwę – „Nauka, Wiedza, Życie”, zakończy całodzienne rozważania o współczesnych innowacjach społecznych w zarządzaniu miastem i o nowej inicjatywie powołania Laboratorium PrzeMyśl. To pomysł zaadaptowania na przemyskie potrzeby wdrażanego w Gdyni i w Rzeszowie Urban Lab'u – miejskiego eksperymentatorium, będącego praktycznym instrumentem wspierania rozwoju lokalnego, który może być wykorzystywany przez samorząd lokalny lub inne grupy interesariuszy miejskich: urzędników, ekspertów, naukowców, organizacji społecznych i aktywistów miejskich oraz lokalny biznes.

 

Zdjęcia: Maciej Wolański

Źródło: Mariusz Piotr Sidor - Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji

 

 

Wersja XML