Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„#HEN” monodram Rafała Paśko

13 października 2021 r. godz. 18.30 – „#HEN” monodram Rafała Paśko. Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w sklepie muzycznym „Musicland” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz na kupbilecik.pl godzinę przed spektaklem na Zamku Kazimierzowskim.

Najmłodszym artystycznym dzieckiem Rafała Paśko, aktora-amatora, założyciela Teatru S.A.N. w Przemyślu jest monodram pt. „#HEN”. Premiera autorskiego spektaklu przemyskiego twórcy odbyła się we wtorek 20 lipca na scenie Zamku Kazimierzowskiego.

Spektakl wspomina postać Henryka Jaskuły, wybitnego żeglarza. Pierwszego i jedynego do tej pory Polaka, który samotnie, non stop, bez zawijania do portów opłynął świat.

Celem autora, który ciągle bardzo pozytywnie zadziwia swoimi pomysłami, jest przybliżenie Polakom wyczynu i osoby Henryka Jaskuły. Żeglarza, który swoje dorosłe życie związał z Przemyślem. Kochał swój jacht jak mało kto. Dar Przemyśla był jego dzieckiem, towarzyszem, kompanem. Drugą połową duszy. Po spektaklu o Krystynie Chojnowskiej-Liskiewicz – pierwszej Polce, która opłynęła świat, teraz Rafał Paśko składa hołd Henrykowi Jaskule.

Plakat wydarzenia z styl;izowany portret Henryka Jaskuły w tle sylwetka "Daru Przemyśla" i mapa świata
#HEN
monodram Rafała Pasko
13 października 2021 r. g. 18.30
Zamek Kazimierzowski
DAR PRZEMYSLA
TEATR
scenariusz i reżyseria: Rafał Paśko
światła: Grzegorz Gajdzik
dźwięk: Dawid Zaleski, Mirosław Geneja
grafika: Tomek Trojnar  
organizator: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
S.A.N. PRZEMYŚL

Wersja XML