Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Lidia Morawska w gronie 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie

Magazyn "Time" opublikował niedawno listę najbardziej wpływowych osób na świecie w 2021. W tym gronie znalazła się Lidia Morawska, naukowiec doceniona szczególnie za pracę badawczą nad rolą przenoszenia COVID-19 w powietrzu, a nam przemyślanom znana także przez to, że pochodzi z naszego miasta i jest córką równie sławnego w świecie kapitana Henryka Jaskuły. 

Zebrała zespół ponad 200 naukowców, aby rozpoznać rolę aerozoli w rozprzestrzenianiu SARS-CoV-2 i zmienić sposób, w jaki mierzymy i zmniejszamy ryzyko zarażenia wirusem. Jej badania pomogły zmienić praktyki wszędzie, od szkół po miejsca pracy, czyniąc te środowiska bezpieczniejszymi dla większej liczby ludzi na całym świecie. - czytamy w uzasadnieniu wyboru redakcji Time'a

Brak opisu obrazka

Pochodząca z Przemyśla prof. Lidia Morawska mieszka w Australii Polka, pracuje na Queensland University of Technology (QUT) w Brisbane oraz jest  dyrektorem Międzynarodowego Laboratorium Jakości Powietrza i Zdrowia w QUT. To także autorka przeszło ośmiuset artykułów w czasopismach, rozdziałów książek i recenzowanych artykułów konferencyjnych, ponadto udziela się czynnie w pracach wielu organizacji krajowych i międzynarodowych, jako doradca Światowej Organizacji Zdrowia. 

To prestiżowe wyróżnienie, docenienie ważnej dla społeczności światowej pracy naukowej, to także powód do dumy dla nas, mieszkańców jej rodzinnego Przemyśla. Cieszymy się wspólnie z Panią profesor z jej sukcesu i gratulujemy! 

 

Wojciech Bakun

Prezydent Miasta

Wersja XML