Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wieczór z Marcinem Kydryńskim - relacja

18 czerwca 2021 r. – spotkanie autorskie z Marcinek Kydryńskim w ramach DNI ZAMKU KAZIMIERZOWSKIEGO

Wieczór z radiowcem, wędrowcem, fotografem, producentem płytowym, pisarzem, organizatorem koncertów i festiwali Marcinem Kydryńskim odbył się w Galerii Zamek Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

Jak większość imprez na Zamku Kazimierzowskim, spotkanie rozpoczęła dyrektor PCKiN ZAMEK Renata Nowakowska dając impuls do wspomnień bohaterowi tego wieczoru, trzeba dodać - miłych wspomnień. Marcin Kydryński przypomniał o pewnym wydarzeniu sprzed 25 lat związanym z szefową przemyskiej instytucji kultury. Dyrektor Renata Nowakowska, wtedy Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego zorganizowała Bal Charytatywny „Wszystkie dzieci nasze są”, w którym czynny udział wziął właśnie Marcin Kydryński. Jak szanowny gość sam opowiadał, gościł w naszym mieście jeszcze kilka razy, jednak tamta wizyta wryła mu się wyjątkowo głęboko w pamięć. Był to jego „pierwszy raz z Przemyślem”. Po takim wstępie, barwne opowieści zaproszonego gościa miały bardziej wymowny, swojski wyraz.

Marcin Kydryński i Andrzej Kurdziel prowadzący spotkanie

Spotkanie z przemyską publicznością oprawione było – jak na galerię przystało – pracami plastycznymi, w tym wypadku były to reprodukcje dzieł Tamary Łempickiej. Swoistym przewodnikiem po życiowej historii zaproszonego gościa, prowadząc ten wieczór był Andrzej Kurdziel, m.in. były współpracownik Bogusława Kaczyńskiego, impresario artystyczny Haliny Kunickiej i Jerzego Treli.

 

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Wersja XML