Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"Śubuk" pożegnał się z Przemyślem

Twórcy filmu "Śubuk", który był realizowany na ulicach na ulicach Przemyśla w ubiegłym roku i na początku maja br. zakończyli zdjęcia w naszym mieście. Pomimo utrudnień dla mieszkańców związanych z tym wymagającym filmowym projektem zostali serdecznie i ciepło przyjęci w grodzie nad Sanem, co potwierdzali sami twórcy. W piątek 8 maja członkowie ekipy spotkali się za zakończenie pobytu w naszym mieście z dziennikarzami i Prezydentem Miasta Wojciechem Bakunem. 

W sali narad przemyskiego magistratu z dziennikarzami spotkali się m.in. reżyser filmu Jacek Lusiński, producent Leszek Bodzak, twórca zdjęć Bartosz Nalazek i aktorzy Małgorzata Gorol oraz Wojciech Dolatowski. Obecne były także przedstawicielki Podkarpackiej Komisji Filmowej współfinansującej przedsięwzięcie.

Brak opisu obrazka

- Zapraszam ponownie, jeżeli zauważyliście Państwo jakieś miejsca, plenery, które chcielibyście wykorzystać w swoich kolejnych pomysłach filmowych. Chętnie gościmy filmowców w naszym mieście i wspieramy projekty realizowane w Przemyślu. Dziękuję za Waszą obecność - pożegnał twórców filmowych Prezydent Wojciech Bakun.

Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. „Śubuk” to trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem i czułym humorem opowieść o kobiecej sile, radości życia, odmiennym postrzeganiu świata i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas. Producentem filmu jest AURUM Film, a jego premiera została zaplanowana w 2022 roku.

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

źródło informacji: https://www.facebook.com/aurumfilm

Wersja XML