Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Historie [nie]zapomniane wyszły na ulice Przemyśla

Historie [nie]zapomniane to projekt stworzony przez uczniów SOSW nr. 3 w Przemyślu w ramach projektu "Zwolnieni z Teorii". Jego uczestnicy pomagają mieszkańcom Przemyśla zachować ich wspomnienia dla przyszłych pokoleń, poprzez digitalizację oraz renowację starych zdjęć, wzbogacając je opisem wydarzeń. Pomysłodawcy postanowili wyjść ze swoim projektem na ulice naszego miasta i przez trzy dni prezentowali zebrane od mieszkańców zdjęcia w formie mini wystaw plenerowych w wybranych miejscach Przemyśla.

Twórcy projektu zaprosili dwukrotnie (7 i 8 maja) na ekspozycję zdjęć na Placu Dominikańskim w pobliżu Starostwa Powiatowego, a w sobotnie popołudnie (8 maja) na plac przy kościele św. Trójcy. Projekt niezwykłej prezentacji zdjęć rozwieszonych między ulicznymi lampami objął swoim patronatem Prezydent Miasta Wojciech Bakun, który odwiedził także młodzież podczas tej niezwykłej ekspozycji. 

Przypomnijmy, że każdy mieszkaniec Przemyśla może się włączyć do projektu Historie [nie] zapomniane oddając swoje stare negatywy bądź zdjęcia, łącznie z opisem wydarzeń, które przedstawiają. Materiały są skanowane oraz poddawane renowacji cyfrowej. Oryginały i ich cyfrowe kopie są oddawane właścicielom, zaś zdjęcia wraz z opisami są udostępniane na stronie internetowej projektu, Facebooku oraz innych mediach.

wystawa Niezapomniane Historie na Placu Dominikańskim

wystawa Niezapomniane Historie na Placu Dominikańskim

wystawa Niezapomniane Historie na Placu Dominikańskim

wystawa Niezapomniane Historie na Placu Dominikańskim

tekst: Witold Wołczyk

zdjęcia: Grzegorz Karnas

Wersja XML