Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Fort Trails już w czerwcu

Trwają prace przy budowie tras rowerowych na terenach przylegających do stoku narciarskiego. Od teraz będą znane pod nazwą Fort Trails, z nowym logo, a  profesjonaliści i zupełni amatorzy będą się mogli nimi cieszyć już w czerwcu. A wszystko to dzięki temu, że na odcinku od górnej stacji wyciągu narciarskiego, aż do ulicy Sanockiej powstanie sześć zróżnicowanych, a więc dostępnych dla rowerzystów o różnym stopniu umiejętności, tras:  trasa zielona, niebieska, czerwona, fioletowa, czarna i żółta.

174121446_4109265305762483_8324266859500494698_n.jpeg

Plac budowy odwiedził we wtorek 27 kwietnia Prezydent Wojciech Bakun, wraz z Dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gretą Ostrowską i Kierownikiem Biura Prezydenta Maciejem Wolańskim. Towarzyszył im pomysłodawca projektu realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2020 rok Waldemar Hryniszyn z Fundacji Azymut, propagator rekreacji rowerowej i współtwórca Festiwalu Rowerowego Bike Town Przemyśl. Wykonawca i projektant Fort Trails również nie jest obcy przemyślanom - to firma VeloProjekt i Szymon Tasz z X-TRAILS, odpowiedzialny m.in. za powstanie Bike Park Kluszkowce. 

Prace przy budowie tras Fort Trails

Przemyska inwestycja na pewno ucieszy zarówno wymagających rowerzystów, spragnionych adrenaliny, jak i amatorów. Będzie to system jednokierunkowych, zrównoważonych pod kątem trudności ścieżek rowerowych typu singletrack, które przeznaczone są dla rowerów górskich. Dodać należy, że dzięki realizacji projektu możliwe będzie wykorzystanie potencjału kolei linowej na przemyskim stoku także w lecie - korzystający z tras rowerowych będą mogli z niej korzystać. 

Prezydent podczas wizyty na placu budowy

Projekt okazał się zwycięski w edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2020 rok, a jego wartość to blisko 500 tys. złotych

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Wersja XML