Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przemyska Rada Kobiet nie próżnuje. Bieg Vsparcia – pierwsza, szlachetna inicjatywa naszych pań

Przemyska Rada Kobiet nie zamierza próżnować. Panie wychodzą właśnie ze swoją pierwszą inicjatywą, która jest zgrabnym połączeniem ważnej i niezwykle szlachetnej akcji oraz – jakże brakującego nam wszystkim w ostatnich miesiącach – ruchu. Przemyślanki organizują w niedzielę (25 bm.) Bieg „Vsparcia”. Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na problemy chorych na układowe zapalenia naczyń i ich rodzin oraz innych osób wspierających ich walkę z chorobą. Układowe zapalenie naczyń należy do grupy chorób rzadkich, o której mało mówi publicznie. 

 

– Kochane Kobiety! Przed nami pierwsze wspólne wydarzenie - przemyska edycja Biegu Vsparcia chorych na układowe zapalenie naczyń. Odbędzie się on 25 kwietnia 2021 r. o godzinie 10:00 na stadionie Czuwaju – zachęca Monika Lach, przewodnicząca Przemyskiej Rady Kobiet.

 

Bieg „Vsparcia” jest inicjatywą ogólnopolską. Inicjatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Vasculitis, wspomagające chorych na układowe zapalenia naczyń i ich rodziny oraz inne osoby niosące pomoc w walce chorobą. Zapalenia naczyń, to grupa rzadkich chorób przewlekłych o podłożu autoimmunologicznym. Szybka diagnoza i odpowiednia terapia pozwala na osiągnięcie remisji i normalne życie. Niestety nie każda z możliwych terapii jest w naszym kraju refundowana.

 

 

Bieg „Vsparcia” ze względu na wciąż panującą epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 oraz związane z nią restrykcje odbędzie się w formie bardzo ograniczonej.  

 

– Zbiórka o godzinie 9.50 przed stadionem – zaprasza Monika Lach. – Na obiekcie może przebywać maksymalnie 25 osób. Dlatego pozostałe osoby będą biec lub spacerować wzdłuż pobliskiej ścieżki rowerowej – zaznacza jedna z organizatorek wydarzenia.

 

– Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Udział w wydarzeniu traktowany jest jako spotkanie członkiń Przemyskiej Rady Kobiet – podkreśliła Monika Lach.

 

Według założeń inicjatorów akcji, Bieg „Vsparcia” ma także charakter wirtualny, co oznacza, że może odbyć się w dowolnym miejscu na Świecie. Aby wziąć w nim udział, wystarczy zalogować się do aplikacji Activy i przejść lub przebiec 5 km na dowolnym, wybranym przez siebie terenie.

Wirtualny Bieg „Vsparcia” ma charakter indywidualny. Pracownicy Fundacji Vasculitis przypominają, o konieczności przestrzegania zasad, rozporządzeń i zaleceń związanych ze stanem epidemii obowiązujących na terenie wyznaczonej trasy.

 

Brak opisu obrazka

tekst: Agata Czereba

zdjęcie: farmama z Pixabay / fundacja Vasculitis

Wersja XML