Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rozmowy o moście kolejowym

Nasz zabytkowy most kolejowy, a w zasadzie jego przyszłe losy, od wielu lat wzbudza wiele emocji i jest przedmiotem dyskusji przemyślan, dla których ten wyjątkowy obiekt inżynieryjny jest niezbędnym elementem panoramy naszego miasta. Prowadziliśmy w tej sprawie wiele konsultacji, aby wybrać najlepsze rozwiązanie - ostatnie takie rozmowy toczyły się 13 kwietnia br. w Ministerstwie Infrastruktury. 

Most Kolejowy w Przemyślu

W spotkaniu z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem wziął udział Prezydent Miasta Wojciech Bakun, a także Posęł na Sejm RP Marek Kuchciński, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, a także Prezes Zarządu PKP PLK S.A. Ireneusz Marchel. Omawiano koncepcję budowy mostu dla szybkich kolei w Przemyślu, a pozostała problematyka poruszana na spotkaniu i wymagająca przepracowania przez zespół projektantów to:

Dodatkowo uczestnicy spotkania rozmawiali o:

Ważnym elementem dyskusji była także sprawa wykorzystania zabytkowego mostu na przejście dla pieszych i rowerów oraz na muzeum. Byłyby to bezprecedensowe rozwiązania zachowujące stare konstrukcje, ratujące zabytkowy krajobraz Przemyśla i tworzące nową instytucję kultury, jedną z nielicznych tego typu na świecie.

 

Rozmowy uczestników spotkania w Ministerstwie Infrastruktury - Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, Wojciech Bakun, prezydent miasta Przemyśla, Marek Kuchciński, poseł na Sejm RP, Ireneusz Marchel, Prezes Zarządu PKP PLK S.A., Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

zdjęcia: Piotr Michalski i https://www.facebook.com/KuchcinskiMarek

 

Wersja XML