Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach „Echa Katynia” – 15–18 kwietnia 2021

W imieniu Instytutu Pamięci Narodowej zapraszamy do udziału w II Międzynarodowym Festiwalu Filmowym o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. W tej edycji spotykamy się w formule ON-LINE. Zarejestruj się na totalitaryzmy.pl.

 

Tablica promująca II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach „Echa Katynia” – 15–18 kwietnia 2021.

 

Świat przepełniony jest ideami, które mogą się przekształcić w TOTALITARYZMY. Często nie zdajemy sobie sprawy ze skali tego zjawiska. Totalitaryzm to nie tylko ustrój społeczny, ale przede wszystkim losy zwykłych ludzi. Takich jak my. To narastająca przemoc systemu oraz walka ludzi o wolność i godność. To żywe scenariusze – nie chcemy, żeby kiedykolwiek się powtórzyły. To także powracające wspomnienia, ludzkie historie i pamięć o nich. W dziejach Polski totalitaryzm odcisnął swoje wyraźne piętno – Hitler, Stalin, ustrój komunistyczny – wiąże się z ofiarami, ludzkimi tragediami. Dlatego Instytut Pamięci Narodowej stworzył przestrzeń, w której uczestnicy wydarzenia będą mogli rozważać i przeżywać zagadnienie totalitaryzmu w wielu aspektach. Uczulać obrazami na mechanizmy przemocy i dyskryminacji.

 

W 2020 r., w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej, Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował międzynarodowy festiwal filmowy o symbolicznej nazwie „Echa Katynia”, którego tematyka obejmować ma szeroko rozumiane zagadnienie totalitaryzmu.

 

Organizatorzy do udziału w festiwalu zaprosili twórców różnych gatunków filmowych z całego świata. Wyselekcjonowali najlepsze, wielokrotnie nagradzane filmy, których wysoki poziom wrażliwości artystycznej i zajmująca treść mają być przyczynkiem do dyskusji o problemie totalitaryzmu.

Po sukcesie zeszłorocznego wydarzenia i, co za tym idzie, widocznej potrzebie społecznej rozmowy o totalitaryzmach IPN zaprasza na II edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia”.

W tym roku zaprezentowanych zostanie ponad 20 filmów z całego świata, w tym 4 premiery wyprodukowane w zeszłym roku przez Instytut Pamięci Narodowej. Oprócz seansów filmowych ważnym składnikiem festiwalu będą debaty oraz spotkania z twórcami, a także warsztaty dla twórców i amatorów.

 

Zapraszamy na II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach „Echa Katynia”!

Więcej szczegółów na stronie totalitaryzmy.pl

Zarejestruj się, aby obejrzeć film. Pula miejsc ograniczona.

 

 

Źródło informacji: rzeszow.ipn.gov.pl

Wersja XML