Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Mieszkańcy osiedli! Właśnie rozpoczęła się nowa edycja Zielonej Ławeczki! – zapraszamy do udziału!

W imieniu Fundacji Banku Ochrony Środowiska po raz kolejny zapraszamy i zachęcamy Państwa – mieszkańców przemyskich osiedli do udziału w podwórkowej inicjatywie społecznej. Jej cel to przemiana własnego osiedla w miejsce, w którym można razem miło spędzać czas w otoczeniu zieleni.

baner: zielona ławeczka 2021 zawierająca logo Banku Ochrony Środowiska

 

Współpraca daje większe możliwości

Jeśli chcecie mieć realny wpływ na miejsce, w którym mieszkacie, zależy Wam na jego czystości, bezpieczeństwie i praktyczności teraz macie taką możliwość. Coraz więcej osób ma chęć do takich działań i nietuzinkowe pomysły. Być może wspólnie z sąsiadami rozmawialiście, co należałoby zmienić, aby Wasza okolica była lepsza i piękniejsza. Jeśli nie, to może warto poddać taki temat pod dyskusję i stworzyć zespół sąsiedzki? Kontakty międzyludzkie są cenne, a współpraca zawsze owocuje dobrymi efektami.

 

Więcej informacji: www.zielonalaweczka.pl

 

zdjęcie ławki ogrodowej otoczonej zielenią

 

Wymarzone osiedle

Zielona Ławeczka to inicjatywa Fundacji BOŚ, do której przyłączyli się m. in. architekci krajobrazu z SGGW w Warszawie. Administracja osiedla bierze udział w projekcie jako członek Zespołu sąsiedzkiego, ponieważ to na jej konto będą dostarczone środki finansowe. Administracja będzie również strażnikiem poprawnie wykonanego zadania.

 

Co należy zrobić?

 

Pamiętajcie o uzgodnieniu prac z administratorem terenu.

 

 

Do 6 czerwca 2021 roku zarejestrujcie się na stronie konkursu i zgłoście swój projekt.

 

baner: projekty można zgłaszać do 6 czerwca 2021 r.

 

Jak to działa?

Należy zebrać grupę sąsiedzką, która chce zmienić najbliższą okolicę w spokojny zielony skwer, barwny ogród, czy zaciszne miejsce odpoczynku. Ważnym elementem zagospodarowania terenu będzie zielona ławka ufundowana przez Organizatora. Dodatkowo w tegorocznej edycji chętne zespoły mogą otrzymać środki finansowe na zakup elementów niezbędnych do stworzenia obiektów mikroretencji. Na zakup roślin i innych przedmiotów potrzebnych do realizacji projektu zespół sąsiedzki otrzyma odpowiednie środki finansowe.

 

Każda grupa ma szansę na:

 

Ulotka promująca akcję "Zielona Ławeczka 2021". Treść do pobrania w zamieszczonym poniżej pliku pdf.

Pobierz: PDFZL-7_list_mieszkancy_podglad.pdf

Wersja XML