Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Muzyczny stand-up Czesława Mozila na scenie przemyskiego zamku

Czesław Mozil to polsko-duński (mimo wszystko) piosenkarz, kompozytor, akordeonista, a także osobowość telewizyjna. Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa, współzałożyciel i były członek formacji Tesco Value. Tworzy trudną do sklasyfikowania, oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, z elementami punk rocka. Sam Mozil określa swoją muzykę mianem „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”.

Czesław Mozil podczas występu

Pierwotnie Stand-up tego artysty na scenie Zamku Kazimierzowskiego zaplanowany był na 9 listopada 2020 roku, jednak Covid-19 zniweczył te plany i występ został przeniesiony na 19 marca następnego roku. Jednak warto było czekać, ponieważ koncert jednego z najpopularniejszych współczesnych artystów wlał w serca widzów wiele bezpretensjonalnej radości. Ważne to tym bardziej, że był to ostatni dzień przed ogólnopolskim lockdownem.

Czesław Mozil na scenie Zamku Kazimierzowskiego z akordeonem


Przewrotna, słodko-gorzka i zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty, połączenie monodramu, stand-up’u i koncertu. Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Były historie z życia, opowiedziane za pomocą największych hitów Czesława.
 

 


Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Wersja XML