Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

UKS Orlik Przemyśl niepokonany! Przemyślanie zwycięzcami Wisła Cup 2021 w Czarnym Dunajcu

Na turniej piłki nożnej do Czarnego Dunajca przybyło dwanaście drużyn z całej Polski. W obsadzie, gwarantującej wysoki poziom wydarzenia, nie mogło zabraknąć reprezentacji Przemyśla. Zawodnicy UKS Orlik Przemyśl przez trzy dni toczyli walkę z naprawdę wymagającymi przeciwnikami…

– To były trzy dni potężnej dawki futbolu. Graliśmy w trzech grupach po cztery zespoły, każdy z każdym. Na dużym boisku systemem 8+1. Czas gry wynosił 45 minut gry ciągłej, natomiast w fazie pucharowej mecz trwał 2x24 minuty, dlatego nie można mówić tutaj o przypadku – powiedział szef UKS Orlik Przemyśl Henryk Łaskarzewski.

 

Wspólne zdjęcie drużyny UKS Orlik Przemyśl nad brzegiem rzeki

- Trafiliśmy do najsilniejszej grupy i już w pierwszym, piątkowym meczu widzieliśmy, że do każdego pojedynku trzeba będzie wyjść maksymalnie skoncentrowanym. Wygraliśmy z Respect Szalowa 2-0 po bramkach Oliviera Górki i Michała Dołhuna. W sobotę rano graliśmy z Wisłą Kraków, jednak – po mimo wszystko dobrym meczu – przegraliśmy z nimi 2-0 – dodał H. Łaskarzewski.

Błędy indywidualne zadecydowały o porażce przemyskich Orląt. Przed nimi został ostatni mecz z gospodarzami, który rozpoczęli zdobyciem bramki przez Oskara Banieckiego. Pomimo bardzo dobrej gry kombinacyjnej zespołu, nie przełożyło się to na kolejne zdobycze bramkowe, choć było ku temu sporo okazji.

zdjęcie baneru z napisem Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec

- Po obiedzie udaliśmy się na zasłużoną regenerację do zespołu term i basenów w Szaflarach. Po powrocie do hotelu dowiedzieliśmy się, że jednak to my zagramy w półfinale. Z lepszym stosunkiem bramek udało nam się wyprzedzić Dalin Myślenice – powiedział trener.

Radość w drużynie Orlika była nie do opisania. W niedzielę przemyślanie zagrali półfinał z Wisłą Czarny Dunajec. Już w pierwszej minucie młodzi adepci futbolu z nadsańskiego grodu wyszli na prowadzenie. Olivier Górka strzelił w sytuacji sam na sam, drużyna kontrolowała grę, ale po bardzo precyzyjnym strzale przeciwnika mecz musiał zakończyć się remisem 1-1. Po nim nastąpiły rzuty karne.

– To był prawdziwy horror… Strzeliliśmy w sumie dziewięć karnych, dwukrotnie pudłując. Jednak nasz przeciwnik pomylił się (o jeden strzał więcej), dzięki czemu wielki finał był nasz – podsumował H. Łaskarzewski.

Wspólne zdjęcie drużyny UKS Orlik Przemyśl przy bramce na boisku piłkarskim

Finał stworzył możliwość rewanżu za porażkę z Wisłą Kraków w fazie grupowej. Chłopcy z Orlika przystąpili do walki maksymalnie skoncentrowani. Ich nastawienie bojowe było nie do opisania, a postawa środkowych obrońców wprost rewelacyjna. Zespół grał koncertowo w defensywie. W 15. minucie meczu przemyślanie otworzyli grę od bramkarza, wymienili piłkę z rotacją zawodników w strefie niskiej, nastąpiło podanie do wychodzącego na wolne pole Oliviera Górki, który bezpośrednio zagrał piłkę poprzeczną przed pole karne bramki Wisły. A tam… Oskar Baniecki z pierwszej piłki już tylko „dopełnił formalności”.

Orlęta kontrolowały grę, dochodząc do kolejnych sytuacji bramkowych. Gdy wydawało się już, że wygrają w normalnym czasie gry, po błędzie orlikowego bloku obrony, Wisła (po czterech dobitkach) doprowadziła do remisu. Jego konsekwencją były znowu rzuty karne, które w tym dniu bezwzględnie należały do UKS Orlik Przemyśl.

– Nic nie cieszy tak bardzo jak wygrana, po morderczym turnieju. Tym bardziej, że zostawiliśmy za sobą takie kluby jak: Wisła Kraków, Unia Tarnów, Stalowa Wola, czy Dalin Myślenice – powiedział trener Łaskarzewski.

– Nasz zawodnik Kacper Koba został wybrany na MVP Turnieju. Ale autorów tego sukcesu jest więcej. Są nimi: Ernest Kopeć, Dawid Nowakowski, Piotr Bogusz, Kornek Rybak (kapitan zespołu), Piotr Korczak, Kacper Koba, Szymon Seryło, Olivier Górka, Oskar Baniecki, Kamil Jaroszkiewicz, Wojciech Gazda i Michał Dołchun. Nie możemy też zapominać o sztabie trenerskim, w skład którego wchodzą: Henryk Łaskarzewski i Przemysław Nowakowski – podsumował prezes UKS Orlik Przemyśl.

Wspólne zdjęcie drużyny UKS Orlik Przemyśl na boisku

Wygraną podczas turnieju w Czarnym Dunajcu (w kategorii U-13) oraz wygraną w kategorii U-15 w turnieju API w Zakopanem UKS Orlik Przemyśl zadedykował Przemyskiej Radzie Sportu.

Całej załodze UKS Orlik Przemyśl serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy jeszcze wielu łez radości na murawach w całej Polsce.

 

 

publikacja: Agata Czereba

zdjęcia: UKS Orlik Przemyśl

Wersja XML