Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

50 lat razem, a wciąż piękni, młodzi i zakochani… Wspaniały jubileusz dwóch małżeństw z Przemyśla

Ze względów bezpieczeństwa, a także dla zwiększenia komfortu Jubilatów świętujących 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego, uroczystości z okazji Złotych Godów w ostatnich miesiącach odbywają się w znacznie mniejszym gronie, niż kiedyś. Dziś parom nie towarzyszą rodziny i przyjaciele, a wręczenie medali nie odbywa się w urokliwej sali reprezentacyjnej Przemyskiej Biblioteki Publicznej, a w równie zachwycającej sali narad Urzędu Miejskiego w Przemyślu lub… w gabinecie Prezydenta Miasta.

 

A ponieważ są też nieco skromniejsze, niż te, które organizowaliśmy przed nastaniem pandemii, odbywają się częściej. Stąd też za nami już trzecie w tym tygodniu Złote Gody – kolejnych szczęśliwych, wciąż młodych i zakochanych par z Przemyśla.

 

Łucja i Romuald Drabikowie oraz Maria i Andrzej Pawlakowie w gabinecie Prezydenta

 

5 marca br. Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun wraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Urszulą Golec udekorowali medalami za długoletnie pożycie małżeńskie Państwa Łucję i Romualda Drabików oraz Marię i Andrzeja Pawlaków. Piątkowe spotkanie było znakomitą okazją do ciekawych, zabawnych, ale i nierzadko wzruszających rozmów i wspomnień. Bowiem – jak się okazuje – włodarz miasta miał nie lada przyjemność wręczać dziś – w imieniu Prezydenta RP – medal m.in. swojej byłej pani nauczyciel.

 

 

Spotkania w ramach obchodów Złotych Godów zawsze są niezwykle miłe. Zawsze wywołują ogromny podziw dla osób, które mamy zaszczyt gościć w progach przemyskiego magistratu, a także szczery uśmiech i radość ze szczęścia, jakim emanują Jubilaci. Wszyscy, bez względu na to, jaką drogę przeszli, krocząc razem od przeszło pół wieku, zgodnie podkreślają, iż nieprawdopodobnie szybko „zleciał” im ten czas.

 

Życzymy Państwu, żeby te dni, miesiące i lata, które jeszcze przed Wami, nie mijały tak szybko. By dały czas na delektowanie się szczęściem, zdrowiem i obecnością tych, których najbardziej kochacie.

 

Życzymy Wam kolejnych, pięknych rocznic! Sto lat!

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Wersja XML