Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kolejna recepta na nudę w czasie pandemii – konkurs „Lego challenge – baśniowe wyzwanie” PBP rozstrzygnięty!

Przemyska Biblioteka Publiczna rozstrzygnęła konkurs „Lego challenge – baśniowe wyzwanie”.

 

Kolejne panaceum na nudę w czasach epidemii – tak można nazwać ostatni (choć niejedyny) projekt załogi Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Konkurs „Lego challenge – baśniowe wyzwanie” rozpoczął się 5 stycznia. W sumie do zabawy przystąpiło 17 uczestników, którzy wykonali 16 kreatywnych prac z najpopularniejszych na świecie klocków z Danii, inspirowanych literackimi tekstami dla dzieci.

 

 

17 stycznia br. – po 12 dniach intensywnej pracy przy budowie baśniowych obiektów – niesamowite prace z kolorowych klocków poddane zostały ocenie jury. Konkursowe budowle oceniała komisja w składzie: Ewa Holbój i Edyta Wojtyra (Przemyska Biblioteka Publiczna). Ostatecznie przyznano pięć nagród i trzy wyróżnienia.

 

 

 

Nagrody otrzymali:

Opis pracy: Tworząc tę budowlę, użyłem klocków Lego, którymi bawię się na co dzień. Otoczony murami zamek ma wieże, balkon, bramę na łańcuchach oraz dwa poziomy: dolny z licznymi „mówiącymi” przedmiotami właściciela zamku i górny z różą i ucharakteryzowanymi ludzikami, przedstawiającymi tytułowe postacie. Wokół zamku dobudowałem leśne ścieżki, którymi karocą do domu wraca uwolniony Maurycy, ojciec Belli.

 

Opis pracy: Moja budowla przedstawia pałac Małej Syrenki z baśni H.CH. Andersena pod tym samym tytułem. Jest to konstrukcja według mojego własnego pomysłu.

 

Opis pracy: Moja budowla to pałac, w którym mieszka Królowa Śniegu. Na parterze, na środku jeziora, jest sala tronowa, a obok niej pokój, w którym uwięziony jest Kay. Na piętrze znajduje się sypialnia królowej. Zamku pilnują śniegowi strażnicy i północny puchacz, który daje znak, kiedy ktoś zbliża się do warowni.

 

Opis pracy: Moja budowla przedstawia wieżę Roszpunki, liczy 54 cm wysokości. Na dziedzińcu dzielny rycerz ratuje główną bohaterkę, w czym próbuje mu przeszkodzić wiedźma.

 

Opis pracy: Baśniowa Zagroda przenosi nas w odległe czasy, zainspirowane naszą piękną historią.

 

Wyróżnienia przyznano:

Opis pracy: Moja budowla przedstawia opactwo Benedyktynów z książki Umberto Eco „Imię róży”. Znajduje się w nim wieża z tajną biblioteką, a także świątynia. Nie zabrakło też chaty złego brata Salwatore wraz z jego figurką. Do budowli stworzyłem również ludziki: Wilhelma, Adso, Opata, wielkiego inkwizytora, Jorge i Ubertino de Casale.

 

Opis pracy: Moja budowla to domek na drzewie z tarasem widokowym na dachu. Umeblowany, z małym przeszklonym wejściem dla zwierzaków. Idealny na wakacje z kuzynostwem u dziadków.

 

Opis pracy: Budowla przedstawia wieżę, w której czarownica zamknęła Roszpunkę, bohaterkę baśni braci Grimm.

 

- Gratulujemy Nagrodzonym i Wyróżnionym, a wszystkim Uczestnikom dziękujemy za wykonanie ciekawych i różnorodnych budowli. Mamy nadzieję, że zadanie dostarczyło małym budowniczym wiele radości i frajdy – czytamy na stronie internetowej PBP.

 

Przemyska Biblioteka Publiczna przygotowała dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników wyzwania, w sprawie terminu ich odbioru organizatorzy skontaktują się z Państwem indywidualnie.

 

 

publikacja: Agata Czereba

zdjęcia: Przemyska Biblioteka Publiczna

Wersja XML