Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

VI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek przeszedł do historii

W niedzielę, 31 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej odbyła się Gala Finałowa 6. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Organizatorem wydarzenia były: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Klasztor oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel.

 

Tegoroczne wydarzenie – ze względu na trwającą epidemię i związane z nią restrykcje – miało charakter „hybrydowy”. To znaczy, że chcący wziąć udział w wydarzeniu mali i nieco więksi artyści – dzieci (w wieku od 6 lat), młodzież i osoby dorosłe, soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, orkiestry, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby indywidualne  – amatorzy i uczniowie szkół artystycznych – musieli nagrać swoje występy i przesłać je za pomocą poczty elektronicznej na adres organizatora konkursu.

Zwieńczeniem tegorocznej, tak innej niż jej poprzednie edycje imprezy, było – ogłoszenie wyników, a następnie Koncert Laureatów, które tym razem przeniesione zostały do przestrzeni wirtualnej.

 

Integralną częścią niedzielnego wydarzenia była Msza Św. pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego Abpa Adama Szala, w której udział wzięli m.in.: Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Wiceprezydent Miasta Przemyśla Bogusław Świeży oraz Wicestarosta Przemyski Marek Kudła.

 

Ogłoszenie werdyktu jury VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek:

 

(film ze źródła zewnętrznego, brak napisów)

Koncert laureatów:

 

(film ze źródła zewnętrznego, brak napisów)

Plakat VI Festiwalu Kolęd Kolęd i Pastorałek - tekst alternatywny w załączniku poniżej

PDFTekst alternatywny do plakatu VI Międzynarodowy Fetiwal Kolęd i Pastorałek.pdf

tekst: Agata Czereba

Wersja XML