Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Urodzenia, śluby, zgony. Urząd Stanu Cywilnego w Przemyślu podsumował rok 2020

Urząd Stanu Cywilnego w Przemyślu prezentuje dane za ubiegły rok. Było nieco mniej ślubów i nieznacznie mniej urodzeń, ale (niestety) więcej zgonów niż w 2019 roku.

 

W ubiegłym roku w przemyskim Urzędzie Stanu Cywilnego sporządzono 1014 aktów urodzeń i było to o 59 aktów mniej niż w roku 2019. Najczęściej wybieranym przez rodziców imieniem żeńskim była Zuzanna. Popularne wśród nowonarodzonych dziewczynek były również imiona: Maja, Emilia i Lena. Z kolei najczęściej wskazywaniem imieniem męskim był Antoni – choć w 2020 roku w Przemyślu pojawiło się też sporo Janów, Michałów, Jakubów, Tymonów i Szymonów.

 

Liczba małżeństw zawartych w ubiegłym roku na terenie naszego miasta wyniosła 271 – to o 48 mniej niż w 2019 roku. 116 małżeństw zostało zawartych przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego (w roku 2019 – 127), z czego 3 śluby odbyły się poza lokalem USC. Natomiast ślubów wyznaniowych (konkordatowych) mieliśmy w roku 2020 – 152 (w 2019 roku było ich 187).

Miejscowy Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował w roku ubiegłym łącznie 1637 zgonów (o 371 więcej niż w roku 2019).

 

W ubiegłym roku 25 szczęśliwym parom z Przemyśla przyznano nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Trzynastu małżeństwom odznaczenia wręczył Prezydent Miasta Przemyśla. Ze względu na konieczność zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa związanych z aktualną sytuacją epidemiczną, część uroczystości jubileuszowych została przeniesiona na inny termin. Pozostałe 12 par Szacownych Jubilatów uhonorowanych zostanie w najbliższym czasie. O czym oczywiście z radością Państwa poinformujemy.

 

obejmujące się dłonie nowożeńców z bukietem kwiatów

oprac. Agata Czereba

fot. pixabay.com

Wersja XML