Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

PGNiG TERMIKA – nasza energia rozwija Przemyśl

PGNiG TERMIKA odpowiada na kierunki transformacji, realizując projekty związane z wymianą przestarzałych technologicznie instalacji opalanych węglem, na rzecz nowoczesnych i wysokosprawnych układów gazowych oraz wykorzystuje efektywne instalacje ochrony środowiska na istniejących obiektach wytwórczych.

Koncentruje się aktualnie na budowie nowoczesnych, wysokosprawnych i niskoemisyjnych źródeł wytwórczych opartych na paliwie gazowym, pamiętając przy tym o wykorzystaniu potencjału kogeneracji, jako najbardziej efektywnego sposobu produkcji energii cieplnej i eklektycznej w skojarzeniu.


Jedną z takich inwestycji jest najnowsza budowa gazowego układu kogeneracyjnego w Przemyślu rozpoczęta latem 2019 roku. Nowa elektrociepłownia zasilana gazem będzie produkować ciepło na potrzeby miejskiego systemu ciepłowniczego i jednocześnie wytwarzać energię elektryczną. Moc jednostki wyniesie 12,19 MW energii cieplnej i 5,19 MW energii elektrycznej. Ważną zaletą elektrociepłowni budowanej przez PGNiG TERMIKA będzie spadek emisji gazów cieplarnianych 31 927 Mg CO2/rok. Dzięki temu przemyski system energetyczny będzie mógł sprostać coraz bardziej restrykcyjnym wymogom ochrony środowiska. Budowa elektrociepłowni to w przyszłości bezpieczeństwo energetyczne miasta oraz poprawa  jakości powietrza, zapewniająca większy komfort życia mieszkańców Przemyśla.

Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2021 roku.

strona internetowa: www.termika.pgnig.pl

wizualizacja gazowego układu kogeneracyjnego EC Przemyśl

 

 

FILM PROMOCYJNY PGNiG TERMIKA

 

 

RELACJA VIDEO Z DOSTAWY AGREGATÓW KOGENERACYJNYCH DO EC PRZEMYŚL

 

 

Budowa gazowego układu kogeneracyjnego EC Przemyśl #PGNiGTERMIKA. Nowa elektrociepłownia zasilana gazem będzie produkować ciepło na potrzeby miejskiego systemu ciepłowniczego i jednocześnie wytwarzać energię elektryczną w Przemyślu.

 

Inwestycja:

 

Budowa EC Przemyśl to krok w stronę modernizacji i lepszego dostosowania istniejących na terenie Przemyśla źródeł energii do wciąż zaostrzających się wymogów ochrony środowiska.
#EcPrzemyśl #ElektrociepłowniaGazowa 

#NaszaEnergiaRozwijaMiasta #NaszaEnergiaRozwijaPrzemyśl

 

 

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

 • Miasto podpisało wielostronne porozumienie w zakresie produkcji i dystrybucji ciepła systemowego na terenie Przemyśla. PGNiG TERMIKA gwarantem czystej energii dla nadsańskiego grodu

  Zdjęcie z odbywającej się 16 kwietnia konferencji prasowej, podczas której zostało zawarte wielostronne porozumienie w zakresie produkcji i dystrybucji ciepła systemowego na terenie Miasta Przemyśla. Sygnatariuszami porozumienia byli: PGNiG TERMIKA, Miasto Przemyśl, PGNiG TERMIKA Energetyka Przemyśl oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC). Współpraca obejmie rozpoczęty już projekt PGNiG TERMIKA – przejęcie w eksploatację i modernizacja Ciepłowni Zasanie w Przemyślu.
  16 kwietnia zostało zawarte wielostronne porozumienie w zakresie produkcji i dystrybucji ciepła systemowego na terenie Miasta Przemyśla. Sygnatariuszami porozumienia są: PGNiG TERMIKA, Miasto Przemyśl, PGNiG TERMIKA Energetyka Przemyśl oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC). Współpraca obejmie rozpoczęty już projekt PGNiG TERMIKA – przejęcie w eksploatację i modernizacja Ciepłowni Zasanie w Przemyślu.
  Data publikacji: 16-04-2021 11:21
 • Spotkanie Prezesa nowej spółki PGNiG TERMIKA Energetyka Przemyśl z przedstawicielami miasta i MPEC Sp. z o. o. w Przemyślu.

  Spotkanie Prezesa spółki PGNiG TERMIKA Energetyka Przemyśl Krzysztofa Gigola z Prezydentem Miasta Przemyśla
  19 stycznia br. prezes nowopowstałej spółki PGNiG TERMIKA Energetyka Przemyśl Krzysztof Gigol z przedstawicielami PGNiG Termika S.A.  spotkał się w Przemyślu z prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem i Zarządem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. Podczas spotkania omówiono harmonogram działań związanych z planowanym zawarciem Wieloletniej Umowy Dzierżawy Ciepłowni Zasanie.
  Data publikacji: 20-01-2021 14:02
 • Spotkanie w sprawie realizacji projektu ,,Elektrociepłownia" w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  Spotkanie w sprawie realizacji projektu ,,Elektrociepłownia" w Przemyślu
  Data publikacji: 18-11-2020 13:50
 • Uroczyste wbicie łopaty pod budowę nowej elektrociepłowni PGNiG w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  PGNiG TERMIKA SA rozpoczęła budowę elektrociepłowni gazowej w Przemyślu. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo energetyczne miasta i przyczyni się do poprawy jakości powietrza i komfortu życia mieszkańców. Nowoczesną instalację wspierają fundusze europejskie.
  Data publikacji: 31-07-2020 13:55
 • PGNiG TERMIKA wybuduje w Przemyślu elektrociepłownię gazową

  Brak opisu obrazka
  Będzie to pierwsza w mieście tego typu inwestycja, która wzmocni cały system ciepłowniczy w regionie. Rozpoczęcie budowy planowane jest w II kwartale 2020 roku i według umowy z wykonawcą potrwa ona ok. 17 miesięcy.
  Data publikacji: 24-03-2020 10:18
 • Czyste powietrze dla Przemyśla - Prezydent podpisał porozumienie z PGNiG TERMIKA

  Brak opisu obrazka
  Z myślą o środowisku i przyszłości Przemyśla. PGNiG TERMIKA SA zainwestuje w rozwój nowoczesnego systemu ciepłowniczego w naszym mieście.
  Data publikacji: 08-05-2019 14:28
Wersja XML