Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Mobilny Zespół Rekrutacyjny 3PBOT kolejny rok działalności - nowe zadania

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczęła proces rekrutacji do pododdziałów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Chętni do rozpoczęcia przygody z wojskiem na początku roku mogą wybrać termin odbycia szkolenia podstawowego i wyrównawczego. Na rok 2021   zaplanowano pięć powołań do służby w naszych batalionach. Dokumenty można składać już dzisiaj do Wojskowych Komend Uzupełnień lub poprzez rekruterów.

Ochotnicy, którzy podjęli decyzję o założeniu munduru w tym trudnym czasie dla społeczeństwa i naszej ojczyzny już dzisiaj mogą rozpocząć procedurę powołania. Dla kandydatów do służby w 3. Podkarpackiej Brygadzie OT przygotowaliśmy trzy możliwości złożenia dokumentów. Wniosek o powołanie do służby można złożyć bezpośrednio we właściwych terytorialnie Wojskowych Komendach Uzupełnień, poprzez platformę ePUAP, jak również poprzez naszych batalionowych rekruterów.

Brak opisu obrazka

Rekruterzy 3.PBOT mają za zadanie wyszukiwać kandydatów do służby wojskowej oraz wspieraćw procesie naboru do najmłodszego rodzaju sił zbrojnych. „Headhunterzy” udzielają informacji dotyczących powołania do odbycia terytorialnej służby wojskowej oraz zapoznają chętnych z trzyletnim cyklem szkolenia, począwszy od podstawowego poprzez etap szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego. Rekruterzy pomagają również osobom zainteresowanym wypełnić wymagane dokumenty oraz dostarczyć je do WKU.

Koncepcja powołania rekruterów w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, czy krajach skandynawskich.

Od sierpnia ubiegłego roku w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej swoją działalność rozpoczęło pięciu kierunkowych rekruterów:

Nie zwlekaj z decyzją - wstąp w szeregi podkarpackich terytorialsów! W 2021 r. zaplanowaliśmy następujące terminy rozpoczęcia szkoleń dla nowych kandydatów: 30 stycznia, 8 maja, 26 czerwca, 4 września i 20 listopada.

https://www.wojsko-polskie.pl/3bot/kontakt-mobilni-rekruterzy/

Plakat: 3. PBOT

kpt. Witold SURA
rzecznik prasowy
3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
im. płk. Łukasza Cieplińskiego

Wersja XML